reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Dziewczyny z jakiej firmy najlepiej kupić buty dla dziecka? Czytałam dużo artykułów na temat tego na co zwracac uwage, ale już glupieje od tego. Jedni pisza ze lepsze sa sznurowane inni że na rzepy, ze powinny usztywniac kostke, itp Ze dziecko przynajmniej 4 godziny dziennie powinno chodzic w profilaktycznym obuwiu. Jakie jest wasze zdanie? Już nie wiem co robić. Moje siostry kupowały dzieciecm buty w zdrowej stópce w pl, nie wiem czy tutaj jest cos podobnego. Chce Zuzi kupic buty i nie wiem czy kupic w pl czy tu znajde jakies dobre. A czy z dzieckiem w takim wieku powinno sie isc do ortopedy przed zakupem obuwia?
 
reklama
marti mi w szpitalu mowili,ze jesli dziecko nie ma alergi to mam podawac normalne pre ale nie wiem jak z wczesniakami wiec jesli wy takie dostawalyscie to dalej dawaj.
gabi ja szybko zrezygnowalam z butli ze smokiem,kupilam niekapek z nuby i mlody szybko zalapal i mleko wlasnie z niekapka dawalam :tak: Teraz tez tak bede robic no chyba,ze dalej cyc bedzie to w niekapku bedzie woda czy herbatki a nie mleko :-)
ola och z butami to nie taka prosta sprawa.Na pewno musza byc dobrej firmy z atestami my dla Victora pierwsze mielismy Bartek z Pl a tu polecam elephant z deichmann.But ma miec usztywniona kostke ale nie mocno twarda,ma zginac sie w 1/3 od strony palcow i ogolnie podeszwa ma byc elastyczna.Nic nie zaszkodzi jak wybierzesz sie do ortopedy.W domu zalezy co macie na podlogach dzieko powinno chodzic boso tyle ile sie da ,wiosna na trwaie,piasku tez sciagajcie buty bo to jest najzdrowsze.Jak sie boisz,ze sie poslizgnie to kupc do domu (nawet w deichmann,reno czy innym obuwniczym) takie skorzane "baletki" z cienka gumowa odeszwa i niech w tym biega.W przedszkolu zrobili takie specjalne kolko dla dzieciako i podzielone bylo na czesci i w kazdej cos innego kora,szyszki,piasek,kamienie (zaokraglone) ,trawa i tam na boso biegaly.
Co do meningo to w necie jest 35-80 euro ale nie wiem od czego ta cena zalezy.
 
Mila ten katarek ma co jakiś czas,dziś np nie ma. Wczoraj daliśmy jej te mleko i obserwuje. Po 1butli spala3godz w dzień co normalnie po piersi około godz. Za to teraz obudziła się po godz,porzalila się poplakala (na moje oko chciała jeść)ale dałam jej wody się napić i zasnela. Te stekanie nie minęło i jak narazie kupki tez nie ma. Tez myślę że dostała ha z tego powodu że wczesniak. Takie mleko powinno się podawać tez dzieciom których rodzice są skłonni do alergii bądź ktoś z bliższej rodziny,zapobiegawczo.
 
Ostatnia edycja:
Vici, dziekuje, własnie między innymi takie informacjev przeczytałam w róznych artykułach. Uwazasz ze lepiej poczekac i kupic buty w polsce w bartku lub zdrowej stopce (jedziemy do pl za 2 tyg) czy te z elefanten są podobne? A co z butami z geox albo superfit?
 
Gabi89 ja wprowadziłam niekapek jak Filip skończył 6 miesięcy, od razu załapał o co chodzi :) Wytycznymi się nie przejmuj, każde dziecko ma inaczej, Filip pije mleko już tylko 2x na dobę plus raz mleczna kaszka.

Ola Polecam artykuł o pierwszych butach, sztywne zapiętki to mity, to samo te 4h dziennie, stopa powinna mieć swobodę Tere fere kuku...: Pierwsze buty dla dziecka jak wybrać?

Nie wiem ile kosztują meningokoki, ale szczepionka na pewno nie jest refundowana, ostatnio nawet czytałam tabelę szczepień u pediatry i meningo już nie należała do grupy kostenlos
 
Ostatnia edycja:
vixen89, czytałam podobne artykuły mase jest tego w internecie, ale sam wybór naprawde nie jest łatwy. Czytałam wiele opini na temat różnych marek i oczywiście jedni są zadowoleni a inni nie.
 
ola geox ma zbyt sztywne dla takiego malucha one musza byc elastyczne.Ogolnie to jak ze smoczkiem jesli dziecko nie ma wady to nie da sie "zepsuc" ale niestety wady czesto widac zbyt pozno i dlatego lepiej kupic z atestami i porzadne jak pozniej leczyc.Elephanty to odpowednik Bartka wiec oblukaj czy cos wam sie podoba bo ceny podobne jednak sa.Tak jak w tym artykule jest napisane nie musza byc nad kostke choc teraz chlodno to jak dla mnie musza byc wyzsze ale do kostki czyli takie wyzsze a jak zapinane to nie ma znaczenia wygodniej na rzepy bo podczas chodzenia,biegania powodzenia zycze z wiazanymi heheheh
vixen o ta zapietke to mit jesli chodzi o twarda ale nie powinna tez byc zbyt miekka ma byc lekko usztywniona nie sztywna.Tak jak juz pisalam to jest jak ze smoczkiem wiele wad wychodzi zbyt pozno.Zauwaz jakie ona tam buty z testow pokazala nie maja sztywnego zapietka ale usztywniony wlasnie :tak:Pieknie tam o tym zginaniu sie podeszwy wytlumaczyla.Pamietam jak kupowalam buty Victorowi to sprzedwczyni patrzyla na mnie jak na kosmite co ja robie z butami i wypytywala po co ,dlaczego :confused: to chyba ona powinna wiedzien a nie ja jej tlumaczyc.Bardzo fajny link ,bardzo :tak:
 
reklama
Vici racja :) Hehe pewnie też wyjdę na wariatkę testując po kolei wszystkie właściwości, ale co tam, zdrowie dziecka najważniejsze. Nawet sobie spiszę na karteczce wytyczne z artykułu, a co :D
 
Do góry