reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej,jeżeli wybrałam wariant 20+4 to mogę zostać na Karenz 24miesiaca czy jak mi się Kbg skończy to idę do pracy? Tego właśnie nie jestem pewna. Co do mojej małej to odkąd podaje je mm to wogole kupki nie robi ;/ czy to normalne?
 
reklama
Marti jak dajesz mm to dawaj małej pić moja na mm robiła kupki codziennie albo co drugi dzień ale codziennie jej dawalam wody albo herbatki koperkowym. A jak z tym brzuszkiem lepiej?
 
Marti możesz zostać 24 m-ce, ale wtedy 4 miesiące będzie bez pieniędzy, chyba, że Twój mąż pójdzie na Karenz na te 4 m-ce. Przykładowo ja wybrałam wariant 15+3, pieniądze będę dostawać do sierpnia 2014 (15 miesięcy), a do pracy wracam dopiero 28.11.2014. Mój mąż nie będzie brał Karenz, więc będę prosić szefa o szybszy powrót, żeby nie być bez pieniędzy te 3 miesiące. Sam mi ustalił powrót na listopad.
Dopóki nie rozszerzyłam diety, to mój Filip robił kupę co 3-4 dni, bez problemów brzuszkowych
 
Mała dalej się spina ale trochę rzadziej.Nadal tak projekuje i harczy. Ja to podejrzewam ze ona może mieć zgage bo robi tak jak by ją tam cos drapalo w tym gardle. Często jej się ulewa na zew. ale też i do ust i ona to polykuje spowrotem . Pewnie ja piecze w gardziolku. Może ma refluks?! Czytałam ze 85%wczesniakow to ma i maja przez to bóle.
 
Ostatnia edycja:
Z tym ulewaniem pilnuj żeby zawsze po jedzeniu się jej odbiło noś ją pionowo na bóle brzuszka też to pomaga. Znajoma ma wcześniaków ale teraz ma już 4 lata to też mi opowiadała że strasznie mu się ulewalo. Dawaj jej jak najwięcej pić wody albo herbatki to myślę że gardelko też jej nie będzie piekło. Dobrze że ma mniejsze bóle ale teraz to się musisz w cierpliwość uzbroić samo przejdzie.
 
Jak już się zaczął temat przedszkoli to może macie kilka rad jakie najlepiej wybrać, może jakieś polecacie? i kiedy dziecko trzeba zgłaszać?ile kosztuje?
Jestem przerażona bo muszę się za to zabrać a kompletnie nie wiem od czego zacząć:szok:
 
Pozwolilam sobie rozpoczac nowy watek o przedszkolach; zeby wszystko na ten temat zamknac w jednym watku; aby informacje sie nie rozmyly w natloku postow, proponuje by w owym watku pisac jedynie konkrety a pytania zadawac na watku glownym mamy z austrii.
Moze warto by pomyslec o podobnym rozwiazaniu dla KBG czy Familienbeihilfe, bo tematy co rusz wracaja wraz z nowymi mamusiami.
 
reklama
Do góry