reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Berlina

Witajcie laseczki:biggrin2:

Dzis nadaje z Polszy ucieklam normalnie przez granice hehehehe, ale pojutrze trzeba znow wracac:sorry2:

Pati ja wiesz ze narzekam na nadmiar czasu, i lecze sie z płaskodupia nabawionego przd zaleganiem na necie:-DWiec powiedz tylko slowo:biggrin2:Moze nawet spacerez zapoznawczy wezme termosa z kawa i jaies paluszki:-D:-D:-Dzartuje oczywiscie:rofl2:

Marta Co do połoznych i innych, mozna w szpitalu w ktorym bedziesz rodzic poprosic o liste owych polskojezycznych poloznych albo pielegniarek co tylko chesz, ja taka liste dostalam co by se pigułe na chate sprowadzic, to znaczy ona mi sugerowaly ze dobrzeby bylo bym wiedziala jak sie operuje blizniakami:sorry2:Ale ze nie chcialam zadnej takiej bo i tak nabralam praktyki po 3 tyg w szpitalu jak i moj maz wiec byly zbedne. Ale szpital da liste jak o taka poprosisz,One po porodzie przychodza za darmo, łaski nie robia, to tak jak u nas w Pl(znaczt łaske robia ale tez sa darmowe-))))

 
reklama
Hej :)

Magda i Anita, dzięki za info - muszę w takim razie zapytać w szpitalach. Nie wiem jak to jest w Poczdamie, może nie być polskich położnych, w Berlinie pod tym względem na pewno jest lepiej... Ale chce raczej rodzic w Poczdamie, z tego prostego powodu, ze bliżej i łatwiej mi będzie dojechać (szczególnie, ze nie mamy samochodu!) Spróbuję się zorientować, czy mi się uda jakąś znaleźć, jeśli nie - może się zgłoszę do Was po namiary do Berlina.
Ale z tego, co piszecie, to bardzo fajnie z tymi położnymi, jeśli jeszcze kasa za to płaci, to świetnie :-)

Magda, Spandau i Staaken to chyba faktycznie po stronie Poczdamu :))) Nie bywam za czesto w Berlinie, ale mozemy sie kiedys spotkac, jasne! Raczej w weekend, bo ja jescze przez pol roku pracuje (do lipca, potem Mutterschutz)

pozdrowienia :)
 
Marta ja jestem pewna ze jakies polozne z polski na pewno sie tam czaja-)))ja bylam w szoku jak zobaczylam ile tu babek z polski, smiesznie bylo jak na poczatku z jedna po niemeicku zaczelam gadac ale po akcencie rozpoznalam ze to nasza rodaczka-)))
I polozne nei musza byc z tego szpitala jesli maja przychodzic do domku, mozesz w necie tez poszukac jakiejs listy albo w jakikes przychodni popytac.Ale wierz mi oni zawsze maja mieszany personel ze wzgledy wlasnie na meiszanke narodowosciawą:tak:
A wlasnie pomyslalam na pewno jest jakies polskie forum mam ktore wymieniaja sie info na temat poczdamskich szpitali i pewnie poloznych:tak:
 
Anita to jak wrocisz dawaj cynka :-) ja ostatnio wiesz chodze na kurs i jestem od 14:00 dopiero w domu...A teraz szukam dentysty jakiegos sprawdzonego bo moj ma full max zapelnione ,a czekac to mi sie godzinami nie chce...A wiec jak macie jakies namiary to dawajcie...moze byc nawet i daleko ode mnie bo moj tez na drugim koncu berlina... ;-)
 
reklama
Do góry