reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z FRANCJI!

reklama
Witaj Sabi!!!
Yasemin kiedy ty przyjedziesz bo tu od soboty ma byc poprawa pogody , jesli sie sprawdzi to nie dam Ci wrocic do PL!!!! :cool:
Sabi co do jezyka to naprawde nie martw sie na poczatek angielski wystarczy, potem samo przyjdzie, a i fr jest duzooo trudniejszy niz ang. W listopadzie beda 4 lata jak tu jestem i dopiero od nie dawna sie odzywam do ludzi!! Trzeba wyjsc z domu , nie zamykac sie bo nie umie mowic , tak jak ja! :rofl2:

Ciezki dzien przede mna , duzo rzeczy do zrobienia , a ja siedze i jem kanapki . jutro jeszcze ten picnik , moja to by tylko chipsy wziela i sok! niewiem co jej zrobic .. a moze MISTRALKA cos podpowie?
milego dnia!!!!
 
20euro za bagaz!!!!! normalnie przesadzaja juz!!!! slyszlam nawet gdzies czy czytalam, juz nie pamietam, ze ceny biletow beda na tych tanich liniach w zaleznowci od wagi pasazerow.... to chyba nie wizzair ale ryanair juz dokladnie nie pamietam ale na wszystkim chca zarobic juz!!!!
Ja mam tak od poniedzialku wieczorem. maz mi wyjechal na tydzien do pracy nad ocean aa ja zostalam sama z 2 ja dzieciakow. na dodatek do pracy musze chodzic co dzien. Wiec rano to po prostu tylko kawa bo na sniadanie nie mam czasu ( w pracy przed komptuterem jem) i dzieciaki ubierac, poganiac wio do samochodu: mala do niani a starszego do maternelle... potem biegien do pracy i po pracy z nowu niania po mala i péri po straszego . Potem kolacja i kapiel i do wyra .... kurcze nie wiem czy to pogoda czy co ale dzis to mi tak nerwy puscily ze szok. Moj synek jak zwykle przeciaga ( a co mu sie dziwic nikt nie lubi w pospiechu jesc itp) ubiera sie i w kurtce przeciw desczowej rozwalil zamek ... ja sie spiesze bo na 9 h w biurze powinnam byc ... i sie tak na niego wydarlam, ze az mi wstyd przed sama soba a dzieciaka mi sie tak szkoda zrobilo , ze az sie poryczalam. Jak tu panowac nad nerwami poradzcie ....
 
Czesc Sabi
To ja juz rozumiem kto nam przywiozl te pogode angielska:) u nas tez juz prawie miesiac pada.... ja tez nowa na forum jestem mama 2 ki dzieci we Francji juz od dosyc dawna ale jakos wczesniej nie bylo czasu na forum dzieci praca budowa domu po prostu rutyna. A jak w domu udalo mi sie usiasc przy komputerze to mialam tez moje rzepy :) przy sobie! wiec dawalam spokoj.... Czasami jezdze do Lyonu bo tam nasza firma organizuje szkolenia. Bardzo sliczne miasto warto pozwiedzac ! A kiedys jak mialam 16 lat bylam tam na wymianie polsko francuskiej ale kontact z ta francuska kolezanka niestety zagubilam. Podoba Ci sie tam? Pisz ile sie da przynajmniej mam pretekst w pracy, zeby sobie przyjemna pauze z dziewczynami zrobic:)pozdrawiam
 
A wiesz, ze ja bym to luzem do torby, zeby nie doplacac a jak juz trzeba bedzie w prezencie dac to bym jakas ladna kolorowa torebke ozdobna z misiakiem dla dziecka kupila. Albo ze wsztazeczka na kazdy wagonik. Ja mysle , ze dziecko sie nie obrazi wrecz przeciwne dzieci zazwyczaj chca sie bawic od razu zabawkami a nie rozpakowywac te druciki rozplatywac a czasami nawet niektore autka jakimis srobkami do plastikow poprzykrecane. Wiec na Twoim miejscu bym sie nie przjmowala! Sas takich lini tez nie znam a skad lecisz? Z beauvais czy Roissy?
 
W Stanach Zjednoczonych tez o tym mowili bo otyli jakby nie bylo musieli siedziec na 2 fotelach a nie na 1.... ale tam sie wszystkie organizacje obrony otychych ( traktujacych otylosc jako chorobe) bardzo wzburzali i to nie przeszle ale niektorzy nadal o tym mysla.... jakbym miala lecec w glebokiej ciazy jak bylam z moim synkiem to bym sporo zabulila bo az 26 kg przybralam hahahah
 
No normalnie tylko z Ciebie przyklad brac:) co za organizacja:) pozdrawiam u mnie ciag dalszy deszczu ....
 
Dzieki dziewczyny za mile przywitanie!
Zoe372 no to mnie pocieszylas haha...rodzina mojego meza ciagle mi mowi ze francuski to przeciez taki prosty jezyk, ale jak ja mowie ze polski przeciez tez a jakos kiepsko idzie mojemu mezowi to sie smieja hehe..
Krapyka Lyon bardzo mi sie podoba, odkad przyjechalam tutaj pierwszy raz na swieta klilka lat temu z moim jeszcze wtedy chlopakiem.
Powiedzcie mi czy wasze dzieciaki tez takie rzepy byly? Moj jak nie jestem przy nim i go nie zabawiam to zaraz marudzi..ogolnie taki marudek jest od urodzenia..czas dla siebie mam wladciwie tylko wtedy kiedy spi a nie jest to za dlugo I czesto w ciagu dnia...do 3miesiaca wisial prawaie 24h na cycku, do 5 spal tylko I wylacznie na mnie, odrazu sie budzil I byl krzyk jak go probowalam odlozyc do lozeczka.
Ah ale marudze ale to wina tej depresyjnej pogody..
 
reklama
Hmm dzwoni do mnie jakas nieznana kobitka i prosto z mostu mowi ze przeslano jej moja kartoteke. Wiec ja wdrazam proces myslowy (kartoteke mozna miec i u dentysty i na policji) a ona mi mowi ze mam notowac numer faksu. No to notuje pilnie. Na to ona ze mam zastrzyki natychmiast zaczac i jak przyjdzie miesiaczka to wyslac faks. I zanim otworzylam dziub trzask prask au revoir odlozona sluchawka. Czyli zaczynam in vitro TYLKO CHOLERA JASNA W KTORYM SZPITALU???
 
Do góry