reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Edyta o tak czas leci bardzo bardzo szybko :p my jeszcze w pl jesteśmy do No lecimy 5 sierpnia i dopiero wtedy wybiorę się do lekarza czy położnej :D myślę całymi dniami jak to będzie z tym moim porodem bo bardzo bym chciała mieć to cc bo zwykłego porodu boję się i to bardzo - trauma po pierwszym została. Może to zaświadczenie które chce wziąć z pl podziała. :D a taktów tutaj w pl byłam na pierwszym badaniu gen i najważniejsze wszystko ok na drugie wybieram się przed samym wylotem żeby być spokojniejsza :) a no i możliwe ze będzie chłopczyk z czego cieszę się ogromnie :)
 
reklama
kruszka kochana czuje się dobrze:): już nie mogę się doczekać:):)

co do zakupow to prawda:) można się pogubić:):):) ja pewnie teza kupiłam sporo niepotrzebnych rzeczy:) ale to się okze w trakcie:) ja wozek tez kupiłam w wersji 3w1 ale nosidelko było beznadziejne i oddaliśmy a kupiliśmy z maxi cosi w komplecie z baza do samochodu na system isofix......wiec wozek mamy w wersji już 2w1:):):)

jutro składamy lozeczko:) ciekawe jak będzie wygladalo:):):):)



kruszka gratuluje zakupu samochodu:):):):) oby się sprawdzil i nie robil psikusów:):):):)
 
anastazi dzięki :-) jak dopiero składacie łóżeczko to nie źle, nie spieszyliście się eheh ;-) my pewnie je złożymy zaraz po zakupie, czyli może za miesiąc albo szybciej...
a to nosidełko maxi cosi to jaki dokładnie model kupiliście? one mają dobre opinie?
ja się zastanawiam nas wózkiem firmy navington, ale nie wiem który stelaż wybrać... w ogóle wózek to ciężko wybrać
mam jeszcze do ciebie pytanie o macierzyński... wybrałaś opcję 100%? tatuś też już złożył wniosek czy jeszcze nie? ja chcę iść na 100% od 24 lipca przez 49 tygodni czyli jakoś do 4 lipca 2015, a mój mąż swoje 10 tyg chciałby wykorzystać np trochę w styczniu, resztę w kwietniu i lipcu, można tak? i w tym czasie gdy on będzie otrzymywał pieniążki np w styczniu i kwietniu to ja jestem w domu ale moje są po prostu wstrzymywane, tak? a w lipcu co? ja jestem oczywiście nadal bez pracy, mogę sobie zacząć szukać za rok jak będę miała opiekę dla dziecka, ale to się okaże, narazie zakładam że będę bez pracy
 
kochana co do nosidełka to mamy z serii maxi cosi Famillyfix bo one pasuja do wozkow Taco...a my taki wlasnie kupiliśmy....maja dobra opinie no i zupełnie inaczej wygląda nz ten co był w komplecie do wozka....jest konkretny i na pierwszy rzut oka o wiele bezpieczniejszy...baza do samochodu tez z tej serii wiec wszystko ladnie pasuje):):)

co do macierzyńskiego to cos sobie zle policzylas.....bo po pierwsze to ojciec ma 14 tygodni tacierzynskiego i nim nie może się dzielic z toba....czyli nie może pojsc tylko na 10 tygodni......

a ty biorac macierzyńskie na 100% w lipcu to będziesz je konczyc w. marcu.......a jezel 80% to w maju.......

ja macierzyńskie zaczynałam 9 czerwca ( bo najpóźniej mozna zacząć 3 tyg. przed terminem porodu) i gdybym poszla na 100% to konczylabym je cos kolo 14 lutego.....ale poszlam na 80% i będę je konczyc 20 kwietnia. ( na wniosku miałam wpisane do 15 kwietnia ale decyzja z Navu przyszla do 20 kwietnia bo placa za pelne tygodnie a 15-sty wypadal w srode wiec o te dwa dni czyli czw. i pt. wydluzyli)

być może zle sobie to policzylas bo te 49 lub 57 tygodni liczysz tylko dla siebie...a to jest do podzialu......12 obowiązkowe twoje, 14 obowiązkowe taty a reszta jak chcecie- czyli zazwyczaj dl mamy:):))::) plus musisz zacząć je liczyc najpóźniej 3 tyg. przd terminem porodu.....


a co do tacierzynskiego to ja skladalam tylko o macierzyńskie tam wpisujesz dane taty......i oni wysylaja do taty decyzje ze ma prawo do tacierzynskiego....i tam jest dokładnie opisane w jego decyzji kiedy może je wybrać, kiedy najpóźniej zlozyc wniosek ile mu przysługuje itp......
z tego co pamiętam to najpóźniej trzeba zlozyc wniosek o tacierzynskie 3 tygodnie przed koncem twojego macierzyńskiego....inaczej przepda.....
 
Hej dziewczyny u jak u Was??? pewnie maluszki już na świecie więc ściskam na zaś młode mamusie :*

co do rzeczy to nie kupujcie za dużo! moja Lila połowy nie założyła ani razu..teraz nosi juz 68 a spodenki 74 bo takie nóżki długie..jak będziecie chciały to ja będę po niej rzeczy sprzedawać to możemy się jakoś umówić :)

Edyta my mamy wózek hartan racer gt i fotelik be safe a do auta zapinamy pasami bez bazy. zastanawiałam się też nad navingtonem i powiem Ci że dobrze się prezentują.

trzymajcie się ciepło :)
 
anastazi dzięki za odpowiedź, ale jedna rzecz się zmieniła w przepisach od 1 lipca tego roku, czyli od teraz macierzyńskie wynosi przy opcji 100% nadal 49 tyg ale w tym jest 10 tyg które ja muszę wziąć obowiązkowo (w tym 6 ze względu na aspekty medyczne zaraz po porodzie) oraz 10 tyg które musi wziąć tata dziecka - nastała równość ;-) a resztą możemy się podzielić, ale oczywiście całą resztę zamierzam wziąć dla siebie :-) już gdzieś doczytałam że jeżeli tata chce wziąć swój okres wcześniej niż się kończy ten okres wspólny który ja wykorzystuję to mój zasiłek na ten czas jest wstrzymywany i muszę przed tym złożyć w tej sprawie dodatkowy wniosek i podać powód dla którego wstrzymuję zasiłek - np wracam do pracy, ale może być też że po porostu biorę urlop albo zachorowałam.

nina ja już na 80-90% jestem zdecydowana na navingtona galeon... a co u ciebie przemówiło za tym żeby jednak kupić hartana? u mnie raczej muszą być wszystkie koła wózka duże bo mieszkamy można powiedzieć na wsi :tak: same wrtepy dookoła :-) jeżeli chodzi o odsprzedaż ubranek czy innych rzeczy to chętnie, tylko że nie wiem czy byłabym w stanie przyjechać do Oslo po to, raczej wchodziłaby w grę przesyłka... jak chcesz to możesz porobić zdjęcia tym rzeczom które chciałabyś odsprzedać i wysłać do mnie na maila wraz z ceną, a potem trzeba by się dowiedzieć ile kosztowałaby przesyłka jeżeli bym się na coś zdecydowała... maila wyślę ci na priv :-)
 
ja zbyt iele rzeczy nie kupowałam bo podostawałam od koleżanek wiec spoko:):):) mam dużo rzeczy na rozm. 56 wiec zobaczymy na ile się przydadzą:):)


Edytka czyli jeszcze się przepisy nie zmienily a dopiero zmienia????? a może zloz wniosek przed 1 lipca i jeszcze załapiecie się na dluzszy tacierzynski????? o ile chcecie oczywiście:):):) nam akurat pasuje ta opcja jaka mamy:):):):)wiec ja się ciesze:):):)
 
Hei dziewczyny :) urodzilam Lilli Anne 20.06.2014 godz 23.55 :) meczylam sie strasznie mialam bole krzyzowe, i jeszcze wywolywanie porodu wszystko dzialo sie z wiekszym bolem... Juz mam to za soba :) nie zycze nikomu miec takiego porodu jaki ja przezywalam . Pozdrawiam Cieplutko:) ImageUploadedByForum BabyBoom1403611231.835041.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1403611231.835041.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1403611231.835041.jpg
    28,8 KB · Wyświetleń: 20
Jola GRATULACJE :-) Lili jest śliczna :-) współczuję bólu i tych przeżyć... a jak wspominasz norweskie położne, była jakaś pomoc z ich strony? mówiąc szczerze boję się porodu i tego że odbędzie się on w Norwegii... ale w końcu wszystkie to przejdziemy a nasze dzieci potem wynagrodzą nam te bóle :tak:
 
reklama
Jola gratulacje! śliczna malutka :)

Edyta do połowy lipca jestem w Pl potem jak tylko wróce to sie zgadamy :) co do wózka to uznaliśmy, z hartan jest solidniejszy. przede wszystkim zdecydowalo to ze mial pierwsze miejsce w rankingu wozkow.i wizualnie mezowi tez podchodzil bardziej. co do poloznych to sie kochana niczego nie obawiaj, ja mialam okropnie ciezki porod a polozne wspaniale! na prawde nie wyobazam sobie epszej opieki, caly cas sprawdzaly jak sie czuje, czy chce znieczulenie, czy chce pic albo jesc, do tego pogadaly, okazaly mnostwo empatii i wsparcia. a w tym calym bolu komfort jki zapewnialy byl baro wazny. podsumowujac o polozne sie nie martw :)

Anastazi jak tam?
 
Do góry