reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

IMG_20200521_215551.jpg
Mogą być takie kolorki na lewka? Czy wolisz taki
IMG_20200521_215732.jpg
i jutro pójdę szukać brązowej na mieście? I tak muszę jutro iść do apteki więc mogę sobie połazić po sklepach :p
 
reklama
Malutka, odpukac, jest przespokojna i przekochana. Nic ja nie rusza, prawie nie placze, ale zeby nie bylo tak kolorowo, mam mega problem z karmieniem jej. Od samego poczatku plytko chwytala i bylam przekonana, ze ma krotkie wedzidelko. W poniedzialek bylam w breastfeeding clinic i stwierdzily, ze nie ma. W srode mialam wizyte w tej sprawie w szpitalu i takie polozne laktacyjne z wiekszym doswiadczeniem jednak potwierdzily, ze ma za krotkie. Ja juz o niczym innym nie mysle tylko o bolu, a oni nic nie moga zrobic, bo mala przybiera na wadze, wiec to tylko ja cierpie, a teraz wirus, wiec prawdopodobnie nawet nie dostane referral.

Dzisiaj na dodatek zrobilo jej sie cos takiego (zdjecie) i w tych miejscach twarde guzki. Jak dla mnie typowe wezly chlonne. Wizyta u lekarza trwala 2 minuty, stwierdzil, ze to cysty przypadkowo w miejscu wezlow, a czerwona skora to egzema. Tak sie martwie o mala... Zadnego badania krwi, sprawdzenie CRP. Mam nadzieje, ze to nie jakas infekcja [emoji29]
Młody będzie wdzięczny.
Po tych zębach jestem mu w stanie nieba przychylić. Nic dziwnego, ze był okropnym łobuzem i niegrzecznym nicponiem.
@julia2s jak tam malutka? Zdrowa? Zadowolona? Jak znosi upały?
IMG_20200521_181427.jpeg
 
@julia2s - lekarzem nie jestem ale też mam wrażenie że to randomowe cysty, choć dla mnie wygląda bardziej jakby coś ją pogryzło. Pilnuj tego. Możesz delikatnie przecierać naparem z rumianku jeśli masz - to powinno złagodzić stan zapalny. Jeśli się zacznie pogarszać jedź z nią do szpitala. Współczuję problemu z wędzidełkiem i współczuję bólu. Mam nadzieję że dadzą wam mimo wszystko referal - choć teraz to ciężkie czasy.

@DarkAsterR jakbym na mieście nie znalazłą to już sobie na amazonie upatrzyłam muahahahaha paczkę 20 kolorów (przydadzą się takie randomki właśnie do robienia pierdółek :) choć małż mnie pewnie zatłucze za kolejne włóczki w domu :p Ale może uda mi się to gdzieś schować żeby nie zobaczył? I będę się modliła żeby spał jak kurier przywiezie... zostane ukamienowana... ok, jutro szukam - choć jeszcze nie wiem gdzie!
 
Mam nadzieje, ze tak jest. Nie ufam tutaj lekarzom pierwszego kontaktu. Z drugiej strony przy infekcji mialaby inne objawy, a nie widze zeby jej cokolwiek bylo.
@julia2s - lekarzem nie jestem ale też mam wrażenie że to randomowe cysty, choć dla mnie wygląda bardziej jakby coś ją pogryzło. Pilnuj tego. Możesz delikatnie przecierać naparem z rumianku jeśli masz - to powinno złagodzić stan zapalny. Jeśli się zacznie pogarszać jedź z nią do szpitala. Współczuję problemu z wędzidełkiem i współczuję bólu. Mam nadzieję że dadzą wam mimo wszystko referal - choć teraz to ciężkie czasy.

@DarkAsterR jakbym na mieście nie znalazłą to już sobie na amazonie upatrzyłam muahahahaha paczkę 20 kolorów (przydadzą się takie randomki właśnie do robienia pierdółek :) choć małż mnie pewnie zatłucze za kolejne włóczki w domu [emoji14] Ale może uda mi się to gdzieś schować żeby nie zobaczył? I będę się modliła żeby spał jak kurier przywiezie... zostane ukamienowana... ok, jutro szukam - choć jeszcze nie wiem gdzie!
 
Mam nadzieje, ze tak jest. Nie ufam tutaj lekarzom pierwszego kontaktu. Z drugiej strony przy infekcji mialaby inne objawy, a nie widze zeby jej cokolwiek bylo.
Też mam ograniczone zaufanie do GP tutaj. Dlatego mam dwóch ulubionych GP - jeden którego łatwo manipulować - wystarczy mu przedstawić argumenty, a że chyba jest świadomy swoich braków, to o ile twoje argumenty są czymkolwiek poparte - to zrobi jak mówisz :D A drugi jest nawet ogarnięty, ale uparty osioł :p Konkretny typ, ale nie potrafiący przyznać się do niewiedzy - co skutkuje tym że jak nie wiedział co zrobić z moją alergią - to nie zrobił nic :D Ale jako lekarz od infekcji - jest ok :p

Dostałam pozwolenie na zamówienie włóczek :D Niestety to oznacza że chwilkę potrwa aż przyjdą, ale nie kupię ich nigdzie na miejscu :(
 
@julia2s ja tez nie ufam GP.
Specjalistów w szpitalach masz dobrych ale zanim się do nich dostaniesz to trzeba się przedrzeć przez gąszcz wszelkiej maści ignorantów medycznych. Nie jest łatwo. Ale o dobrego GP trudno. Ja mam dzięki Bogu dwóch dobrych pediatrów u siebie w przychodni ale wszystko inne lezy.
Tez mi to wyglada na ukąszenie. Albo moze odparzenie? Ostatnio było gorąco. Ciężko stwierdzić po samym zdjęciu.
@ZwariowanaSol kolory zostawię tobie, ja mam problem z dobraniem guzików do powloczki wiec nie będę ci się wtrącać w projekt. Na szczęście mój mąż nie wtrąca się w ilość włoczki, która jest dostarczana. Moje pieniądze na to idą, jemu nic do tego. Ale skubany nauczył się już co mam a co „wyglada na nowe”. Zwrocilam mu tylko uwagę, ze on ma cztery gitary....temat się skończył. A włóczek mam na dwa największe pudła plastikowe z Ikei. Plus druty, szydełka, igły do włóczek....
 
Ja na poczatku myslalam, ze to odparzenia, ale tam sa twarde guzki w tych miejscach. Jeden sporo urosl dzisiaj [emoji29] no tutaj wlasnie w tym jest problem, ze specjalisci sa zazwyczaj super, ale o dobrego GP jest ciezko. U mnie w przychodni bylo kilku fajnych, ale oni sie zmieniaja jak rekawiczki. Co ide to jakis nowy lekarz [emoji1745] na szczescie za czesto nie bywam, ale na palcach u reki zlicze wizyty takie naprawde dokladne.
@julia2s ja tez nie ufam GP.
Specjalistów w szpitalach masz dobrych ale zanim się do nich dostaniesz to trzeba się przedrzeć przez gąszcz wszelkiej maści ignorantów medycznych. Nie jest łatwo. Ale o dobrego GP trudno. Ja mam dzięki Bogu dwóch dobrych pediatrów u siebie w przychodni ale wszystko inne lezy.
Tez mi to wyglada na ukąszenie. Albo moze odparzenie? Ostatnio było gorąco. Ciężko stwierdzić po samym zdjęciu.
@ZwariowanaSol kolory zostawię tobie, ja mam problem z dobraniem guzików do powloczki wiec nie będę ci się wtrącać w projekt. Na szczęście mój mąż nie wtrąca się w ilość włoczki, która jest dostarczana. Moje pieniądze na to idą, jemu nic do tego. Ale skubany nauczył się już co mam a co „wyglada na nowe”. Zwrocilam mu tylko uwagę, ze on ma cztery gitary....temat się skończył. A włóczek mam na dwa największe pudła plastikowe z Ikei. Plus druty, szydełka, igły do włóczek....
 
reklama
@DarkAsterR Szukałam po sklepach tej brązowej, ale nie znalazłam nic ciekawego, za to dowiedziałam się że Poundland zaczął znowu działać. Zamawiam online - jak przyjdzie to będę robić :D Małż się zgodził na zakupy (tylko on zarabia) więc jest ok :)

Meszki jak gryzą to skubane śladów nie zostawiają. Ja się czasami budzę pogryziona i właśnie z takimi kulkami pod skórą. Nie wiem czy to jakiś pajączek, czy meszka czy kij wie co w tej Anglii jest. Niby się sprząta codziennie, siatki w oknach są, ale i tak coś Ci zawsze do domu wlezie. Rumianek, bo Hyrdokortyzonu bym takiemu maleństwu nie dała - może podrażnić skórę.

Miałam dzisiaj swoją porcję nerwicy i płaczu, w aptece... na drugim końcu miasta... długa historia - zaczynam mieć dosyć. Pół roku po mojej operacji zaczęły się cuda z HRT - cuda o nazwie "Amba Fatima - Nosz kwa, ni ma!" I ten cyrk się ciągnie od sierpnia zeszłego roku. Był nawet moment że mąż mi kupił prywatnie te plastry - 100 funtów poszło się czesać, ale 3 miesiące miałam bez stresu. W lutym .. cud się wydarzył - były.. ale już nie ma :D To jest chore!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry