reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMY Z WARSZAWY i OKOLIC :)))

reklama
cześć , mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojego grona, jestem mamą Maćka(2,5 roku) i Piotrka(7 miesięcy) , znalazłam Wasp przy okazji przedszkola, powiem szczerze tez będizemy składac, jeszcze nie wiem do którego , szanse chyba zerowe, bo ani samotna, ani dzieci sześcioletnie, ani rodzina wielodzietna, do tego roku to jeszcze miałam możliwość ułatwienia z okazji tego że jestem nauczycielką, no ale dopisali że trzeba uczyć w Pruszku no i lipa, bo ja jeżdżę na stolice, no i nie wiem co nam z tego wyjdzie, ale nastawiam się na nianię, tylko tak dzis sobe pomyślałam, niania , dojazdy , czy mi sie to oplaca, wiecie może ile kossztuje w Pruszku niania dla dwójki dzieci?pozdrawiam
 
Hej

Drogie Mamy z Wawy,

czy byłyście dłużej na zwolnieniu w trakcie ciąży i miałyście kontrolę z ZUSu?

niee, aż tak długo, żeby mieć kontrolę to nie :no:

Witaj Kasiu, ja niestety w kwestii niań nic nie wiem.

U nas w miarę ok, D w domu po zapaleniu oskrzeli, ja duża i ciężka ;-), no ale już niedługo ;-)
 
Kasia77 no to lipa rzeczywiście, mi się fartem udało w tamtym roku załapać na to nauczycielskie, bo też edukacyjna jestem ale w Wawie :sorry2:. Tylko z drugim będę mieć problem. Bo to o tym, że jak jedno chodzi to drugiemu się należy też w tym roku wypadło a wielodzietna jest od 3 dzieci :sorry2:. Na szczęście zostało, że jak już dziecko chodzi to idzie z automatu chociaż o starszego synka nie muszę się już martwić.
Chyba zacznę szukać jakiejś części etatu w Pruszku :-D. Będę pracować na uczelni i w gimnazjum jak będzie trzeba, czego się nie robi dla dziecka ;-).
Jak znajdę :sorry2:, bo tu trudno się zachaczyć podobno :confused:.

Co do niań to nie mam pojęcia.
 
Witam wszystkie mamy z Warszawy
Jestem tu nowa więc się przedstawię
Magdalena mama 12 letniej Laury i 6,5 miesięcznej Lenki

co do tematu przedszkola to chyba powinnam już zapisac Lenkę żeby się załapac za 2-3 lata :no: jakiś koszmar z tymi przedszkolami z tego co obserwuję


rosniemyrazem.pl
 
Witaj Mlena :-)

Co tak cicho? Hop hop gdzie jesteście?

U mnie ok, jeszcze 2 w 1 ;-), czekam na środową wizytę, żeby się dowiedzieć jak będę rodzić: sn czy cc :confused:

D wraca jutro do przedszkola, mam nadzieję, że na dłużej. Ja już nie dam rady jej wozić więc musiałam zaangażować swojego tatę.
 
no i jestem :)odnośne niani, zagadkę sama rozwiązałam, oberjzałam stronę o nianaich i moja wiedza została zaspokojona, a co do przedszkola to koleżanka mi uświadomiła, że jak mi nie wyjdzie, to mogę go wozić do przedszkola przy mojej szkole, jest tylko jeden mały problem, prawko mam, ale nie jeżdżę samochodem, choć mam silne postanowienie opanować tą trudną jak dla mnie sztukę :)a komunikacją miejską (pociągiem, a potem autobusem) nie będę dziecka ciągać Mlena- do państwowego przedszkola zapisy na parę lat wcześniej nie obowiązują, ale czas ten możesz przeznaczyć na szukanie tzw "dojść" :)weekend zleciał w zasadzie na niczym, wczoraj chcieliśmy dla starsego kupić taki rowerek z bocznymi kółkami i młody się go przestraszył i potem juz nei bylo mowy by na jakis wsiadł, a dodam, że z miesiac temu siedział na takowym w sportowym i wszysto wtedy było ok, no nic musimy odczekaćNenius- ja troche nie w temacie, ale gdzie będziesz rodzić? i dlaczego w grę wchodzi cesarka tak pytam z ciekwościmiłej reszty niedzieli
 
Hej, planuję rodzić w szpitalu bielańskim między innymi dlatego, że moja ginka tam pracuje więc większa szansa, że mnie nie odeślą ;-).
A cesarka....bo szkrab ułożony miednicowo (a przynajmniej 2 tygodnie temu tak było). A że mały nie jest (2 tyg. temu już 3200 g, teraz pewnie bliżej 4000) to, o ile nic się nie zmieniło, to nie będę ryzykować porodu sn. W środę mam wizytę to się pewnie czegoś dowiem. Jeśli mialaby być cc to chciałabym iść do szpitala w czwartek :-p;-).
 
A ja z innej beczki. Dla dzieci w wieku 3-6 lat organizowane są Dziecięce Spotkania Literackie , tu więcej DZIECIĘCE SPOTKANIA LITERACKIE - Artystycznie. Z dzieckiem - Warszawa - Sybil.pl
Może warto przejść się i zobaczyć jak specjaliści starają się zainteresować dzieci literaturą, szczególnie, że z tego co czytałam, wstęp wolny.
Myślę że należy jak najszybciej zaszczepić w pociechach miłość do książek.
 
reklama
Nenius-a może dzieciaczek sie jednak ułożył jak trzeba, w każdym razie mam nadzieję, że poród przebiegnie spokojnie i sprawnie, i trzymam kciuki za czwartek :)My zaczynamy -zabiegać o przedszkole :) uff ciekwe co z tego wyjdzie, koleżanka mi mówiła że w ciagu dwóch pierwszych dni, w pruszkowskim żłobku wybrano przeszło 100 wniosków, hmmmm bez komentarza,
 
Do góry