reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Kochana co to fiolet? Ja nie kumata chyba 🤣ja mam nastyne przepisana dla, małej do buzi na język ale jak to smarować jezyk🙈cycki też nastyna.
Ja się po porodzie mega pocę w nocy, wycieram się ciągle mokrymi husteczkami, prysznic dwa razy dziennie lub wanna dwa razy dziennie🤣🤣ale to może od tego pocenia się te pleśniawki, ale co zrobić hormony po porodzie u mnie jeszcze nie wróciły do normy.
Ja mam to samo.. W nocy zawsze obudzę się cała spocona i mokra, cała koszula nocna mokra i przebieram się. I też dwa razy prysznic, obowiązkowo rano jak wstanę i uśpię na nowo małą i wieczorem 😅

Wgl po porodzie to jestem totalny zmarzluch, ciągle mi zimno... W ciąży 22 stopnie w domu to ja się gotowałam, a teraz 23-24 i mi zimno 😅 Przed ciążą też byłam zmarzluch ale nie aż tak jak teraz... No hormony jeszcze się regulują.
 
Tak jak u nas na bioderkach. Ludzi a ludzi w poczekalni. Masakra
U nas stawy biodrowe ok ale lekarz stwierdził że jest spięta i za 2 miesiące ma kontrolę. Tez to mowilam mężowi żeby ją fizjo obejrzał bo też mi się wydaje że ma wzmozone napięcie mięśniowe
U nas tez bioderka ok ale za 6 tygodni i tak wizyta kontrolna. Mam nadzieje ze wyniki krwi będą ok. Dobrze, że chcą kontrolować lepiej zapobiegać niż leczyć ale te kolejki mogliby jakos ogarnąć
 
I po wizycie u neonatologa🙂mała była grzeczna 😍dzisiejszy dzień jest idealny , jest grzeczna śpi pobawiłysmy się🙂 nawet pobieranie krwi przetrwała 🙂tylko te kolejki do pobrania krwi😳 15 osób w kolejce non stop ktoś dochodził , tłok ścisk mimo wirusa. I w szoku jestem jak można pozwolić żeby takie małe dzieci miesiąc, dwa musiały czekać . Powinna być oddzielna kolejka dla takich starszych i niemowląt. A przede mna było z 10 to sama młodzież od 14 w górę.
To super u nas tez dzisiaj całkiem spokojny dzień 😊 a co Ci poradzili z karmieniem mm?
 
Ja mam to samo.. W nocy zawsze obudzę się cała spocona i mokra, cała koszula nocna mokra i przebieram się. I też dwa razy prysznic, obowiązkowo rano jak wstanę i uśpię na nowo małą i wieczorem 😅

Wgl po porodzie to jestem totalny zmarzluch, ciągle mi zimno... W ciąży 22 stopnie w domu to ja się gotowałam, a teraz 23-24 i mi zimno 😅 Przed ciążą też byłam zmarzluch ale nie aż tak jak teraz... No hormony jeszcze się regulują.
U mnie to już trwa 4 tyg to pocenie się nocne, masakra, ciągle prysznice, ciągle pranie po nocy koszuli wszystkich, ja z tydzień ginekolog kontrola, u mnie też krocze rwało bardzo tak od tyg jest lepiej, bo tak to chodzenie wzmagało to rwanie krocza.
Mówią ze drugi poród łatwiejszy a raczej był tak samo przewalony, pisałaś o zatykaniu się uszu ja to miałam po pierwszym porodzie, szumy i zatkane uszy, teraz poty🙈😱🤷‍♀️
 
U nas tez bioderka ok ale za 6 tygodni i tak wizyta kontrolna. Mam nadzieje ze wyniki krwi będą ok. Dobrze, że chcą kontrolować lepiej zapobiegać niż leczyć ale te kolejki mogliby jakos ogarnąć

Oczywiście dobrze ze chcą jednak kontrolować niż olewać. Ale to usg ekstremalnie szybko się odbywa, dłużej siedzi się w kolejce 😂
 
Moja też nie bardzo lubi leżeć na brzuchu, poleży 5 minut, poćwiczy 2 minuty głowę i już marudzi ehh... Ale muszę ją codziennie dawać na brzuch by ćwiczyła główkę, bo położna mówił, że to ważne, bo jeśli nie będzie ćwiczyć to może mieć problemy z podnoszeniem głowy i wtedy trzeba będzie chodzić do fizjoterapeuty i tam będzie musiała godzinę leżeć na brzuchu i ćwiczyć nawet jak będzie płakać, a tego widoku bym nie chciała 😩

Co do obiadów to hmm, dopiero jestem 2 tyg w domu, jeszcze ani razu nie gotowałam, bo teściowa przywoziła nam obiad więc zawsze coś tam mieliśmy, raz zamówiliśmy pizze a wczoraj pierwszy raz robiłam obiad, wiecie o której? O 20 😂 Mój narzeczony do 18 pracował, to zajął się małą a ja robiłam kotlety po francusku.
Oczywiście mała w ciągu dnia spała, ale wczoraj na 13 szłyśmy do poradni chirurgicznej bo małej wyskoczyła dość duża, bo na 2,5 cm buła na szyi. Miała wczoraj usg i wyszło, ze to zapalny węzeł chłonny... Miała też wczoraj pobieraną krew, czy żadnej infekcji nie ma itp. taki płacz tam był, że omal ja się nie popłakałam 😩 Więc ogólnie w szpitalu 2 h spędziłyśmy ciągle jeżdżąc pomiędzy piętrami. Jak wróciłam do domu to była kupa po plecy, więc zanim przebrałam, nakarmiłam i uspalam była 17 a jeszcze musiałam wywiesić pranie i w końcu mogłam a raczej musiałam się położyć na trochę, bo ja nadal mam problemy z kroczem i tak mnie już rwało i bolało, że nie ustalabym dłużej. Więc wczoraj intensywny dzień, ale dzisiaj już lajtowy i powiedziałam sobie, że wtedy kiedy mała będzie spała to ja tak samo będę spała czy odpoczywała 🤗
Popieram odpoczynek z maluszkiem, też tak robiłam i nadal robie jak opadami z sił 😉ja juz miesiąc po porodzie wiec samopoczucie tez juz inne ale z tym poceniem w nocy to mam tak samo jak Wy😅 a jutro mam kontrole u ginekologa i muszę zostawić maluszka na kilka godzin i lekki stresik mnie dopada. Co prawda zostaje z tatusiem a oni się super dogadają ale i tak będę pędzić do nich jak na skrzydlach😂😂😂taka chyba rola matki🙈
 
Popieram odpoczynek z maluszkiem, też tak robiłam i nadal robie jak opadami z sił 😉ja juz miesiąc po porodzie wiec samopoczucie tez juz inne ale z tym poceniem w nocy to mam tak samo jak Wy😅 a jutro mam kontrole u ginekologa i muszę zostawić maluszka na kilka godzin i lekki stresik mnie dopada. Co prawda zostaje z tatusiem a oni się super dogadają ale i tak będę pędzić do nich jak na skrzydlach😂😂😂taka chyba rola matki🙈

Ja to kazde wyjście nawet pół godziny na zakupy traktuje jak chwile relaksu 😃 niech się ojciec dziecka wykazuje 😃
 
reklama
A to tak ojca mi nie żal, żeby mu jeszcze parę kup zrobił 😂😂 tylko synusia🙊
A pewnie będzie spać z tatusiem w łóżku i nawet nie zauważy, że mnie nie ma😉
Mój uważa, że problemu kupy nie ma... wracam po 1,5h po zakupach i słyszę, że pierdziała i CHYBA kupę zrobiła 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
On nie przebierze, bo ona za mała 🤦‍♀️🤦‍♀️
 
Do góry