reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja zrobiłam dzisiaj badania które zlecił mi lekarz na następna wizytę , ciekawa jestem toksoplazmozy gdyż nam w domu kota tajskiego który nie wychodzi na dwór ( jednak koty jak wiadomo bywają nosicielami toksoplazmozy ) może to mit ? [emoji848][emoji2960]
Jeżeli to kot nie wychodzący to male prawdopodobieństwo żebyś się od niego zaraziła. Najczęściej można się zarazić od niemytych owoców i warzyw
 
reklama
Apart liczy na podstawie wymiarow zarodka. Lekarz wpisuje date ostatniej miesiaczki. Usg automatycznie dodaje 14 dni bo niestety ustawione sa na cykl 28 dniowe. Dlatego czesto jesli kots ma regularne cykle to data odkrywa sie z data ostatniej miesiaczki
Kochana nie koniecznie wpisują datę ostatniej miesiączki. Przed momentem byłam na usg. By rozwiać swoje niepokoje i lekarz zmierzył malucha i na tej podstawie wyskoczyl tydzień i dzień wieku dziecka.
 
Tutaj wyniki
20200730_140030.jpeg
 
Dziewczyny, zrobiłam drugą betę i wyniki ma takie :
28.07 - 17 555
30.07 - 24 425
Badanie równo po 48 h. Z wyliczeń wychodzi mi, że to 6 tydzien. Czytałam, że powyżej 6000 podwojenie następuje w czasie dłuższym niż 96 h. U mnie przyrost wynosi 39% czyli rzeczywiście podwojenie nastąpi lekko powyżej 96h. Czy wszystko jest ok? Do wizyty jeszcze daleko, z to pierwsza ciąża i lekko się stresuję...
 
Dziewczyny, zrobiłam drugą betę i wyniki ma takie :
28.07 - 17 555
30.07 - 24 425
Badanie równo po 48 h. Z wyliczeń wychodzi mi, że to 6 tydzien. Czytałam, że powyżej 6000 podwojenie następuje w czasie dłuższym niż 96 h. U mnie przyrost wynosi 39% czyli rzeczywiście podwojenie nastąpi lekko powyżej 96h. Czy wszystko jest ok? Do wizyty jeszcze daleko, z to pierwsza ciąża i lekko się stresuję...
Na tym etapie beta już nie rośnie tak szybko, więc raczej wszystko jest ok. Spokojnie czekaj do wizyty. Choć wiem że łatwo się mówi [emoji6]
 
reklama
Do góry