reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Hej 😀 dołączam do Was. Pytanie mam, bo w ciąży odrzuca od papierosów, mi bardzo ładnie pachnie jak ktoś pali, przed ciaza tak nie miałam 🤔 czy to normalne? Ja osobiście nie pale.
W ciąży różne rzeczy się zdarzają, kobiety jedzą dziwne kombinacje jak ogórek kiszony i lody (ja osobiście nigdy tak nie miałam) więc może i zapachy mogą być odmienione i to czego nie lubiłyśmy może być wręcz pożądane 1😁
 
W ciąży różne rzeczy się zdarzają, kobiety jedzą dziwne kombinacje jak ogórek kiszony i lody (ja osobiście nigdy tak nie miałam) więc może i zapachy mogą być odmienione i to czego nie lubiłyśmy może być wręcz pożądane 1😁
ten dym zupełnie inaczej mi pachnie 🤣 jest w nim coś ładnego haha 😅 może to minie
 
Ogólnie cykle mam 31-dniowe. Pierwszą betę miałam w 29 dniu i miałam 204. Dzisiaj w 32 dniu robiłam powtórkę i wynik będę mieć w poniedziałek. Aż teraz patrzę na wasze niższe i się zastanawiam czy mam dobrze czy źle...
Co do mówienia - w pracy u mnie wiedzą, ale pracuję w handlu w sklepie z elektroniką i musiałam to powiedzieć dla mojego dobra. Na szczęście mam świetnego kierownika, który nie widzi przeszkód w tym bym od lipca szła na L4, zwłaszcza, że jestem z tych chudych patyków - ważę tylko 42 kg i utrzymanie ciąży może mieć u mnie kluczowe znaczenie.
Hej nie przejmuj się wynikiem! Jest zupełnie ok! Wszystko zależy nie od dnia cyklu, a od tego ile jest się po owulacji i w jakim dniu doszło do zapłodnienia. :) U mnie w 26 DC była beta 41, dziś w 28 DC 147, więc w 29 DC miałabym betę nawet większa niż Ty ;) Ale mówię, to wszystko zależy od tego, kiedy była owy i kiedy zagnieżdżenie. Nie jest ważna wartość, a prawidłowy przyrost :)
Mam wyniki. Beta 120, progesteron 20. Dzisiaj 27 DC, cykle 24-26 dni. Myślicie, że ok jest progesteron? Widełki dla 1 trymestru to 2,8-147 w moim labie.
Czy żadna z Was nie wie co z tym progesteronem? Nie badałyście?
Beta super, gratuluję! Prog ok :) jak dostaniesz plamien, to znaczy chyba że niżej spadł i stąd plamienia i wtedy dostaniesz luteinę lub duphaston na pewno. Ale w tej chwili jest w normie wg mnie jak dla ciąży na tym etapie :) i gratuluję bety jeszcze raz!

A ja się chyba przeziębiłam, mam duszący kaszel i okropnie boli mnie gardło. :(
 
Hej nie przejmuj się wynikiem! Jest zupełnie ok! Wszystko zależy nie od dnia cyklu, a od tego ile jest się po owulacji i w jakim dniu doszło do zapłodnienia. :) U mnie w 26 DC była beta 41, dziś w 28 DC 147, więc w 29 DC miałabym betę nawet większa niż Ty ;) Ale mówię, to wszystko zależy od tego, kiedy była owy i kiedy zagnieżdżenie. Nie jest ważna wartość, a prawidłowy przyrost :)


Beta super, gratuluję! Prog ok :) jak dostaniesz plamien, to znaczy chyba że niżej spadł i stąd plamienia i wtedy dostaniesz luteinę lub duphaston na pewno. Ale w tej chwili jest w normie wg mnie jak dla ciąży na tym etapie :) i gratuluję bety jeszcze raz!

A ja się chyba przeziębiłam, mam duszący kaszel i okropnie boli mnie gardło. :(
Dzięki za odpowiedź 🙂 Trochę pogooglowałam i już się uspokoiłam.
Czym się leczysz? Ja jutro mam wesele i już widzę te spojrzenia jak odmawiam alkoholu 😂
 
Hej dziewczyny! Przeczytałam cały wątek i muszę przyznać, że Wasz optymizm jest zaraźliwy:) Mam 35 lat, w zeszłym roku byłam w pierwszej ciąży, ale w 6 tc serduszko nie biło, w 7 biło ale bardzo wolno, a w 8 tc miałam zabieg w szpitalu. Była to moja pierwsza ciąża.

Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 30.05 ( ten cykl był krótszy niż zwykle ok 26 dni, zwykle jest to 27-28 dni)

Test owulacyjny wyszedł pozytywny 11.06 - dwie grube kreski - dwa dni po spodziewanej owulacji wg aplikacji

W 23 dc wyszedł na teście cień cienia

W 24 dc cien cienia był trochę wyraźniejszy

W 24 dc beta hcg wyniosła 28,80 mIU/ml

Zaczął się ból piersi/ suchość w ustach oraz częstomocz / migrena

W 26 dc beta hcg 56,40 mIU/ml ( przyrost 100%)
Progesteron 38,20 ( w pierwszej ciąży w 6 tyg miałam 14)

Objawy: ból piersi/ suchość w ustach/ częstomocz

Dziś jest 27 dc i piersi przestały mnie boleć (w nocy wstawałam do toalety to bolały tak, że nie mogłam się dotknąć - na pewno bolały bardziej niż nawet wieczorem). Z objawów został częstomocz oraz suchość w ustach. Dzisiejszym nowym objawem jest ból podbrzusza, dość silny, ale inny, promieniujący na pachwiny i nogi. Położona powiedziała, że jestem teraz w okresie okołomiesiączkowym i ten ból jest ok. Dziś lub jutro dostałabym miesiączkę.

Dzwoniłam do zaprzyjaźnionej położnej z prośba o radę, ale jej zapewnienia nie do końca mnie uspokoiły. Jutro 28 dc i zamierzam zrobić kolejną betę.

Wizytę u lekarza mam 15.07, położna powiedziała że progesteron jest w porządku i w razie plamień mam wziąć luteinę. Po jutrzejszej becie kazała już nie robić, abym niepotrzebnie się nie stresowała.

Czy któraś z Was miała niskie wartości bety, ale prawidłowy jej przyrost oraz progesteron w normie i wszystko skończyło się happy endem?

Wiem, że żadna z nas wróżką nie jest, ale to czekanie na wyniki, jest strasznie wyczerpujące psychicznie.

Jeśli któraś z Was była w podobnej sytuacji, niezależnie od rezultatu Waszej historii chętnie poczytam:)
Przepraszam, że tak długo!
 
Hej dziewczyny! Przeczytałam cały wątek i muszę przyznać, że Wasz optymizm jest zaraźliwy:) Mam 35 lat, w zeszłym roku byłam w pierwszej ciąży, ale w 6 tc serduszko nie biło, w 7 biło ale bardzo wolno, a w 8 tc miałam zabieg w szpitalu. Była to moja pierwsza ciąża.

Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 30.05 ( ten cykl był krótszy niż zwykle ok 26 dni, zwykle jest to 27-28 dni)

Test owulacyjny wyszedł pozytywny 11.06 - dwie grube kreski - dwa dni po spodziewanej owulacji wg aplikacji

W 23 dc wyszedł na teście cień cienia

W 24 dc cien cienia był trochę wyraźniejszy

W 24 dc beta hcg wyniosła 28,80 mIU/ml

Zaczął się ból piersi/ suchość w ustach oraz częstomocz / migrena

W 26 dc beta hcg 56,40 mIU/ml ( przyrost 100%)
Progesteron 38,20 ( w pierwszej ciąży w 6 tyg miałam 14)

Objawy: ból piersi/ suchość w ustach/ częstomocz

Dziś jest 27 dc i piersi przestały mnie boleć (w nocy wstawałam do toalety to bolały tak, że nie mogłam się dotknąć - na pewno bolały bardziej niż nawet wieczorem). Z objawów został częstomocz oraz suchość w ustach. Dzisiejszym nowym objawem jest ból podbrzusza, dość silny, ale inny, promieniujący na pachwiny i nogi. Położona powiedziała, że jestem teraz w okresie okołomiesiączkowym i ten ból jest ok. Dziś lub jutro dostałabym miesiączkę.

Dzwoniłam do zaprzyjaźnionej położnej z prośba o radę, ale jej zapewnienia nie do końca mnie uspokoiły. Jutro 28 dc i zamierzam zrobić kolejną betę.

Wizytę u lekarza mam 15.07, położna powiedziała że progesteron jest w porządku i w razie plamień mam wziąć luteinę. Po jutrzejszej becie kazała już nie robić, abym niepotrzebnie się nie stresowała.

Czy któraś z Was miała niskie wartości bety, ale prawidłowy jej przyrost oraz progesteron w normie i wszystko skończyło się happy endem?

Wiem, że żadna z nas wróżką nie jest, ale to czekanie na wyniki, jest strasznie wyczerpujące psychicznie.

Jeśli któraś z Was była w podobnej sytuacji, niezależnie od rezultatu Waszej historii chętnie poczytam:)
Przepraszam, że tak długo!
Ja w 25 DC miałam betę 39, @blanny podobnie więc chyba jest ok 🙂
 
reklama
Ja w 25 DC miałam betę 39, @blanny podobnie więc chyba jest ok 🙂
26 DC 12 lub 13 dni po owulacji miałam betę 41. :) @KarolinaNowa wszystko zależy nie od dnia cyklu, ale ile minęło od owulacji, a ile od zagnieżdżenia, a zagnieżdżenie może być 6-12 dni po owulacji, więc rozbieżność duża i nie ma co się sugerować, jeśli przyrost jest w normie. :) Progesteron masz super, więc nie masz się czym przejmować w tej chwili :) na pewno będzie dobrze!
 
Do góry