reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Właśnie zależy od lekarza czy na prawdę jest fachowcem w USG bo nie każdy podobno potrafi z tą wagą trafić :) u mnie USG przed samym porodem w szpitalu wykazało według lekarza dziecko 700 g mniejsze niż się urodziło :) a ja właśnie też bym chciała takie wagowo około 3.5 kg bo na prawdę taki maluszek jak szwagierka urodziła 2450 to jak lalka, przy mojej 4220 wyglądała jak lalka, w śpiochach 56 mieściła się w części przeznaczonej na brzuszek a nogawki puste były.
Moja szwagierka chyba też core urodziła taką 2.500 do 2.800 nie pamiętam ale wiem że miała mniej niż 3kg i była taka drobniuteńka za to chłopczyka wcześniej urodziła że tak powiem byka, bo dłuuuugi i dużo ponad 3kg. Dziewczynka dziś ma 6lat i dalej jest drobiutka ale już wysoka po rodzicach.

Się okaże w swoim czasie jakie maluchy będą. Bo jedzenie umówmy się też już nie jest takie jak w latach 80tych 90tych. Same mięso potrafi mieć więcej wody niż mięsa.
 
reklama
Z tą wagą dziecka to oni to mierzą hmm na oko :) jakie obwody i długości zaznaczą tyle im wychodzi. Mnie śmieszyło w pierwszej ciąży jak lekarce dużo wychodziła i na siłę zmniejszała obwód główki, brzuszka, długość kości udowej żeby wypadało w normie a nie za dużo. A dziecko jednak potem ponad 4 kg :D
Akurat jeśli o moja panią dr chodzi to złego słowa powiedzieć nie mogę, jedna z lepszym specjalistek moim zdaniem 😉 można powiedzieć że dziecko mam tylko dzięki niej bo miałam pewne problemy wcześniej z których ona mnie wyratowala ☺️
Jeśli chodzi o obwód główki, brzuszka i długość kości udowej to nie owija w bawełnę, wprost pokazuje że dziecko jest większe niz wskazuje na to wiek OM 😁
Ja się cieszę że mały nadrabia, póki przepływy i wszystko inne w normie niech rośnie. Jest zagrożenie że z czasem to spowolni lub się zatrzyma więc każdy wzrost ponad normę cieszy ☺️
 
Akurat jeśli o moja panią dr chodzi to złego słowa powiedzieć nie mogę, jedna z lepszym specjalistek moim zdaniem 😉 można powiedzieć że dziecko mam tylko dzięki niej bo miałam pewne problemy wcześniej z których ona mnie wyratowala ☺️
Jeśli chodzi o obwód główki, brzuszka i długość kości udowej to nie owija w bawełnę, wprost pokazuje że dziecko jest większe niz wskazuje na to wiek OM 😁
Ja się cieszę że mały nadrabia, póki przepływy i wszystko inne w normie niech rośnie. Jest zagrożenie że z czasem to spowolni lub się zatrzyma więc każdy wzrost ponad normę cieszy ☺️
A no jasne :) niech rośnie zdrowo i przybiera sobie 🙂
Ja też o swojej gine nie mogę złego słowa powiedzieć. Czuje się u niej jak u przyjaciółki, ale też ma duża wiedzę. Poki co u mnie narazie wszystkie pomiary się powielają z wiekiem OM bo OM to ostatnia miesiączka tak ? :)
 
A no jasne :) niech rośnie zdrowo i przybiera sobie 🙂
Ja też o swojej gine nie mogę złego słowa powiedzieć. Czuje się u niej jak u przyjaciółki, ale też ma duża wiedzę. Poki co u mnie narazie wszystkie pomiary się powielają z wiekiem OM bo OM to ostatnia miesiączka tak ? :)
U mnie z kolei nic nie pokrywa się z OM, ale od początku wiedziałam ze tak nie będzie bo wiem dokładnie kiedy mała zmajstrowalismy i owulacja spóźniła się o jakiś tydzień. Za to po pierwszym usg wszystko pasowało i dlatego przesunęli mi datę porodu o tydzień i tak już zostało🙂 Teraz wszystkie pomiary zgadzają się z wiekiem ciąży.
 
U mnie z kolei nic nie pokrywa się z OM, ale od początku wiedziałam ze tak nie będzie bo wiem dokładnie kiedy mała zmajstrowalismy i owulacja spóźniła się o jakiś tydzień. Za to po pierwszym usg wszystko pasowało i dlatego przesunęli mi datę porodu o tydzień i tak już zostało🙂 Teraz wszystkie pomiary zgadzają się z wiekiem ciąży.
U mnie mały od samego początku wyprzedza wielkością wiek OM co jest bardzo ciekawe, szczególnie że wiem co do dnia kiedy miałam owulację 🙈 wygląda to tak jakby od samego początku rósł szybciej niż przeciętnie. Jak tak dalej pójdzie to wylecę z terminem na luty i będę musiała zmienić grupę 🙈
 
U mnie mały od samego początku wyprzedza wielkością wiek OM co jest bardzo ciekawe, szczególnie że wiem co do dnia kiedy miałam owulację 🙈 wygląda to tak jakby od samego początku rósł szybciej niż przeciętnie. Jak tak dalej pójdzie to wylecę z terminem na luty i będę musiała zmienić grupę 🙈
Termin się nie zmieni po prostu będzie duża dzidzia :D ponoć różnica terminu z miesiączki a USG może oscylować do 10 dni i nadal uznaje się, że termin jest zgodny ;) nie ma opóźnienia w rozwoju dziecka itd. ani jakiejś tam makrosomii płodu czy coś :)
 
Na jakiej wysokości łapiecie już detektorem tętno? Jakiś czas już nie patrzyłam i dzisiaj chciałam i nie mogłam znaleźć ale zaczęło kopać to odpuściłam ale chyba już się przesuwa do góry.
 
Na jakiej wysokości łapiecie już detektorem tętno? Jakiś czas już nie patrzyłam i dzisiaj chciałam i nie mogłam znaleźć ale zaczęło kopać to odpuściłam ale chyba już się przesuwa do góry.
Ja dzisiaj złapałam na linii pępka i szczerze mówiąc trochę się zdziwiłam 😊 dawno nie uzywalam detektora i nie za bardzo wiedziałam gdzie szukać 😀
 
Witam Was dzis dziewczynki 🌞 dziś rano pierwszy raz poczułam ruchy maleństwa, jak przełożyłam rękę💗 19tc.
Poza tym co dziś rano poczułam pierwszy raz w życiu, pare razy w ciągu dnia takie smyranie, motylki, ale już bardzo wyczuwalne i lekkie wypychanie
 
reklama
Hej dziewczyny 🙂
Ja chyba się skusze i kupię sobie ten detektor tętna.
Od wczoraj mała jest ledwo wyczuwalna. Zaczynam świrować i nie wiem.
Czuje ją jak przyłożę rękę, to delikatnie czuje przesuwanie się czasem albo takie delikatne puknięcia.
Może ma tak po prostu nie wiem...przed wczoraj pół dnia ja czułam co po chwilę i mocniej, teraz jakby się jej nie chciało. Trochę zaczynam się martwić choć jak trochę poczuje to mi lżej.
 
Do góry