reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

No i ja wrocilam z kolejnego ktg, ktore moj syn mial w pompie i ruszal sie tak, ze wielkie g wyszlo z pomiarow tetna:zawstydzona/y: ja zaliczylam jeden mocniejszy skurcz i tyle...na koniec uslyszalam od lekarza, ze widzimy sie 5 kwietnia na oddziale, bo do tego czasu to raczej sama nie urodze:-(
Agus z tego wszystkiego jest jeden plus, Ty zjesz jeszcze te sledzie, a matki karmiace to pewnie w znacznej mierze beda sie bały ryzykowac ;-) coz trzeba widziec plusy we wszystkim ;-)
Kaaha trzymaj za mnie dalej kciuki, bo ja juz popadam w czarna rozpacz albo czarny humor momentami :wściekła/y: duzo zrowka dla Twojej Malutkiej :-D
My z M zaliczylismy wyprawe do zoo i sloniarni, lazilam z dwie godziny i tylko jeden skurcz na ktg dramat:wściekła/y:ale za to male slonie cudne :-D
 
reklama
Dziewczyny
mój synek ma 2 -mce i bardzo sie slni i przy tym wkłada rączki do buzi a potem ma krosteczki.
Czy któraś z was miała podobny problem na ząbki to chyba za wcześnie?
 
candy: sprobuj go klasc na brzuch i np wlaczyc suszarke - jak tak lapie cyca i zaraz puszcza i wrzask to moze miec problem z gazami. moj tak tez robi (tylko z butelka). nie ma wtedy co na sile mu wpychac jedzenia, ostatecznie smoczek mozna probowac.
ja daje mleko NAN HA1, niby wszystko ok jest, chociaz wieczorem od kilku dni ma gazy bolesne
mam pytanie ile wasze dzieci na butli jedza? i co ile? bo moj dostaje 4 razy dziennie moj pokarm 100-120 ml no i butle co najmniej 4 razy jeszcze, tyle ze wypija 90 ml, a czasem mniej. Nie wiem czy powinnam proboewac dawac mu wieksze porcje zeby rzadziej jadl? Bo wg informacji na mleku powinien jesc 5 razy dziennie po 120 ml mieszanki
 
Ale miałam zalatany dzien dopiero co usiadłam od rana. Pobiegałam po urzedach, centrum handlowym, zrobilam zakupy i co? stopy mnie bolą haha...;-) Nikodem ogłosił strajk :)
 
u ciebie jest napisane na Nan 5 razy a u mnie na bebilon 7 razy, ja od dziś daję 60ml mojego i drugie 60 ml sztucznego bo dziecko nie dojada i jest głodne i płacze. i zobaczę co będzie i czy mały będzie najedzony.
 
peperka tą suszarka mu plecy ogrzewać by te gazy odeszły??
a u mnie na NaN pisze że 90ml co 3 godziny


ionka fajnie że mała juz świadomie ogląda zabaweczki i reaguje , mój jeszcze nie i nie mogę się doczekać kiedy zacznie achh :)
 
Dzieki Dziewczynki :happy2: Zatem bede mu podawac ten Infacol pare dni i zobaczymy czy bedzie poprawa.

Co do karmienia, moj je co 3h teraz po 100-120ml. Ale dzis drze sie co 2h i nie wiem co robic :baffled: Tak jak Ionka pisala, faktycznie powinny byc przerwy trzygodzinne, ale ja juz glupia jestem, bo Maly placze i ewidentnie glodny :shocked2:

LOKI1977 moj ma 3 tygodnie i tez sie bardzo slini, wiec to na pewno nie zabki ;-)
 
ech dziewczyny - wspolczuje Wam bardzo, ale juz jest coraz blizej do narodzin Maluskzow - dzien, dwa, trzy... :-)
Ja sama mialam termin na 13 marca a urodzilam 21 wiec to byl juz 42 tydzien... A w szpitalu ze mna na patologii ciazy lezala dziewczyna ktora urodzila w 43... Tu sie akurat dziwie lekarzom ze pomimo dwoch prob oxytocynowych nie zrobili jej CC no ale byla monitorowana ,wszystko bylo ok i poddali ja trzeciej (szczelsiwej) probie i urodzila.
Ja mialam miec druga probe ale dzien wczesniej sama urodzilam.
Zobaczycie ze ani sie nie spostrzezecie a bedziecie mialy Maluszki przy sobie :-)
 
reklama
wlasnie sie mialam pytac o to ile mleka dajecie...
Bo ja daje tak po okolo 70ml zwykle 7 razy na dobe - wychodzi ze 3 razy jest to moje mleko a 4 sztuczne (NAN Active - pieklielnie drogi, ale w spzitalu taki pil i mu chyba podpasowal wiec teraz sie boje zmieniac...).
No i bylam pewna ze sie napycha strasznie, a tu niespodzianka... W dniu wypisu ze spzitala mial 3980g a dziec - po 4 dniach okazal osie ze spadl z wagi i ma 3860g - w zyciu bym sie tego eni spodziewala...
Ja swoje mleko wolalam odciagac i mu dawac bo przynajmniej wiedzialam ile. Przy cycu to pociumkal, pociumkal a ile wypil to nie wiem - zwykle zasypial wtedy i mial meni w nosie. Juz w szpitalu byl dokarmiany bo ja mialam poczatkowo sladowe ilosci mleka - teraz jak odciagam to jest tak z 60-70ml.

Na moim NAN pisze ze w pierwszym miesiacu 90ml no ale mysle ze jak Adas ,a 1,5 tygodnia to 90ml to jeszcze za duzo byloby dla niego, choc teraz jak spadl z tej wagi to zastanawiam sie czy ja go aby jakos nie glodze...
 
Do góry