A ja panikuję... Córka właśnie dostała wysypki. Od 2 dni gorączkuje, a dziś wieczorem wyskoczyły jej bąble z surowicą. Przeszukałam Internet i podejrzewam ospę. Jutro jestem zapisana na wizytę u pediatry. U dzieci ospa ma zwykle dość łagodny przebieg, ale w ciąży może być bardzo groźna. Moja koleżanka miała genetycznie chore dziecko po ospie, ale zachorowała na ospę w pierwszym trymestrze. Ja ospę przechodziłam jako dziecko, ale podobno zdarzają się ponowne zachorowania, szczególnie w postaci półpaśca. Co robić? Jeśli miałam się zarazić, to pewnie już się zaraziłam... Dziewczynki, nie znacie przypadków ospy w drugim trymestrze ciąży?



a zaznaczę że muszę za to znowu po raz drugi płacić 35zł...
sprawia mi to wielką radość jak zresztą napewno każdej z was




