reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Hej dziewczyny!
Mam dzis strasznego dola:-( ryczec mi sie chce i tyle!!!Dzis zaczelam myslec czy dam sobie rade i boje sie bardzo!
A co do zwolnienia to chyba bede do konca , potem urlop maciezynski i planuje tez wychowawczy!Zalezy czy damy rade finansowo.Ale szczerze to chyba do tej pracy juz nie wroce.Od kiedy jestem na L4 strasznie sie w pracy pozmienialo(niestey na gorsze) ludzie tez sie pozmieniali , moze i nie sa zli , ale jest jedna bardzo zla osoba!Chcialam wrocic do pracy ok 20 tyg.ciazy , ale gdy dwa dni temu dostalam tel. od tej zlej osoby z pracy , ktora zyczyla mi zeby moje dziecko sie nie urodzilo , stwierdzilam ze nie bede wracac i sie denerwowac!Reszta ludzi jest naprawde super!A z tym jednym typem nikt sie nie moze dogadac!!!
A co do ruchow . to pierwsze poczulam ok 13 tygodnia:-) teraz czuje je coraz wyrazniej!
Ech...normalnie deprecha mnie dopadla:-(
Za wiele na glowie chyba mam ostatnio.
 
reklama
Witam

valcan boze jak mzona komu cos takiego zyczyc wrogowi bym tyego nie powiedziala nawet...
Ludzie to sa podli jka nie wiem co...

Ewelcia a ja mam dalej glosci za to zgaga dzis poszła chyba do ciebie;-)

tanu ale super rodzinka kasztanowa nawet mama na brzuszek, super pomysłowa zabawa i slicznie to zrobiliscie.
Moja mala w 3 min rozebrala wszytkie ludki ;-)

Moris z ruchami to roznie ja w 1 ciazy czulam ok. 156 tc... teraz jeszcze nie czuje ale to dopiero 14 tc
A co do płci to ja w 18 tc sie dowiedzialam ale kolezxnka moja juz w 13 tc wie ze to synek, ale okaze sier za jakies 6 tc czy na 100%;-) tak jej powiedzial...
 
witam ja pierwsze gulgotania poczułam dość wczesnie jak na pierwszą ciąże aż moj gin sie dziwił ze tak szybko ( wytłumaczył to tym ze jestem szczupła i moze dlatego:tak: ) a pierwszego kopniaka poczułam w sobote był bardzo delikatny ale piękne uczucie teraz tylko czekać az zacznie mocniej i czesciej kopac. :-)
valcan nie przejmuj sie takim gadaniem ta osoba jest chyba bardzo ograniczona umysłowo, bo nie wiem jak mozna cos takiego powiedziec.
ja jak powiadomiłam przełożonego o ciąży z usmiechem na twarzy mi pogratulował i był serdecznie do mnie nastawiony. chociaż jak zeszłam na lekką prace to tam przeszkadzałam kierowniczce i kazała mi isc na zwolnienie wiec siedze na zwolnieniu od 15tyg do konca.
ciązy, a moze to nawet lepij mam duzo czasu dla siebie i na odpoczynek.
Tanu piękna rodzinka :)
 
Ostatnia edycja:
witam :-)
tanu świetna i pomysłowa rodzinka i ten brzuszek rozwalający ;-)

volcan ludzie to nieźli popaprańcy ale nie ma się co takimi przejmowac

co do ruchów ja jeszcze nie czułam niestety :dry: mimo że to druga ciąża i ponoc czuje się szybciej, ale ja jestem trochę duża ;-) więc może później troszke poczuję cały czas wyczekujemy synek mnie po brzuchu gładzi a ja mu opowiadam jak to będzie jak kopniaki dzidzia będzie nam serwowała :tak:

gdzieś tam wcześniej wyczytałam że pisałyście o spaniu, moja zmora, bo wiecznie na brzuchu spałam, a teraz jakoś tak ciężko, a na siku nadal wstaję w nocy choc już nie każdej (na początku wstawałam po2 razy:baffled:)

miałam mdłości, teraz dokucza mi zgaga i bóle brzucha i uczucie jak miewałam przy okresie jakby chciało mi kanał rodny wyrwac, byłam dziś u lekarza dostałam luteinę, magnez i jeszcze jakieś rozkurczowe leki


pozdrawiam serdecznie i spokojużyczę :-)
 
Hejka.Ja odeszlam z pracy na L4 w 12 tc i bede siedziec do konca ciazy.Ciaza jest zagrozona bo nisko schodzi mi lozysko,do tego mam umowe na czas nieokreslony a wiec 100% wynagrodzenia,takze nawet nie mysle wracac.Co do ruchow to czuje takie babelki ale ciagle nie wiem czy to dziecko czy jelita,ale mam wrazenie ze dziecko bo jelita chyba tak smiesznie nie pulsuja gulgoczac?;-)Brzusiem i fasolka pochwalilam sie na watku o USG,umiem juz wstawiac fotki juuupi!:tak:
Kolorowa kredka ja tez mam czasem takie bole podobne do miesiaczkowych,biore 2 x duphaston.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam!
Dzis nadal mam dola , ale jest troche lepiej niz wczoraj.
avanti , u mnie tez bylo podobnie jak powiedzialam szefowi o ciazy.Caly czas pytal jak sie czuje , a od kiedy jestem na L4 to nawet co jakis czas dzwoni zeby sie dowiedziec czy wszystko dobrze:-) Znajomi z pracy zreszta tez dzwonia , dopytuja , wpadaja na kawe i poplotkowac.Ale niestety zazwyczaj tak jest , ze musi byc jedna taka osoba z ktora nikt nie moze wytrzymac i jest poprostu okropna!!!I pomyslec , ze to starszy facet , ktory za moment skonczy 50!
Milego dnia marcoweczki:-)
 
Czytam o bólach brzucha mnie właśnie dopadły wczoraj miałam i dzis też pobolewa chodź teraz już przestało.
Bóle mam choćby miesiączkowe .
I teraz nie wiem co mam robić mam wizyte za tydzień we wtorek .
Mam nadzieje że te bóle przejdą bo inaczej będę musiała się wczesniej pokazać .
Reszta samopoczucia oki Roksanka cała zadowolona bo już w przedszkolu.
Ruchy dzieciaczka już też czuję chodź nie codziennie .
Dziś rano dostałam mega kopniaka aż zan\bolało chyba za szybko się podniosłam z łóżka .:-)
Pozdrawiam marcóweczki :tak:
 
z perspektywy czasu patrzac uwazam,ze kobieta powinna w ciazy lezec i nic nie robic....pierwsza ciaze mialam zagrozona...siedzialam w domku, nic nie robilam i to bylo to czego mi teraz bardzo brakuje.....to taki czas dla kobiety, na odpoczynek,relaks..a nie bieganie z siatami czy siedzenie w pracy....tym bardziej,ze trzeba zbierac siły na cza skiedy dzidzia sie juz pojawi na swiecie.....
a wiecie opatentowalam sposob na spanie:)...trzeba wziac duza poduche polozyc sie na tym nieszczesnym boku i przytulic sie do niej ...polozyc ja wzdluz ciala, objac noga i wtedy troche sie czuje jakbym na brzuszku spala....jak maz spi na plasko ...zamiast poduszki mozna te noge i ciezar ciala na mezu polozyc:-D
no dobra....ide spac bo wczesnie wstałam....i prosze mi sie tu nie dołowac!!!! poglaskac brzuchy i pomyslec sobie jakiego cudu doswiadczamy:-) duza buzka
 
Ja też mam okropną zgagę - szczególnie wieczorem, a że mam i apetyt, to często jedząc coś, wiem, ze przyplace to atakiem zgagi. Dostalam teraz maalox (niedobre w smaku), jem tez kisiele (tak mi radzila ginka), pomaga średnio.
Poza tym cały czas jestem senna. Spie co najmniej raz w ciagu dnia. Odkrylam tez ostatnio, ze nie wysypiam sie przy mezu - gdy jestem sama mam cale lozko dla siebie, gdy on wraca jest ciasno. Uwielbiam zasypiac wtulona w niego, ale potem chetniej spalabym sama. :-( Wczesniej tak nigdy nie miałam.:szok:
Ja ruchy czułam 13/14 tc i tez ginka tlumaczyla, ze to pewnie dlatego ze 3 ciaza (do szczuplych juz nie naleze:-(). Nie sa wyrazne i sa dni kiedy praktycznie nie czuje nic (niestety zaraz sie wtedy denerwuje)
Mysle o powrocie do pracy (uczę w szkole średniej), ale jak pomyślę o mojej kiepskiej kondycji i sennosci nie wiem czy dam radę (cały wrzesień prawie leżałam, bo zrobił mi się krwiak). Poza tym i tak nie wiem czy ginka pozwoli mi wrócić.
Modroklejka, co to jest to świadczenie rehalibitacyjne? Pytam, bo też mam za sobą poronienie, a obecna ciąża jest zagrożona.
Tanu, rodzinka śliczna, a jak urodzisz, to z brzuszka będzie można zrobić nowego ludzika-dzidziusia:-D
 
reklama
Cześć dziewczynki:-)
Od paru dni dostaje kopsiury i to dosc konkretne hehe az nie chce myslec jak to bedzie za jakis czas jak male podrosnie i bedzie mialo wiecej sily hehe
kolezanka jak byla w ciazy miala raczki synka pod zebrami tak sie smyk ulorzyl czasami plakala z bolu hehe dal jej w kość i to pieknie:-D:-D:-D
Dzisiaj mam pierwsza miare sukni ślubnej kurde chyba jak wieloryb bede wygladala hehe brzuch mi rosnie z dnia na dzien;-);-) i wlasnie pojawiaja sie mega newry przed śłubem a to jeszcze 26 dni zaczynam juz nawet w nocy snic o tym ze jest cos nie tak.. Aaaa moje kochane laseczki organizuja mi panienski i cos czuje ze bedzie jazda jak nie wiem hehe tyle ze dla mnie bez alko hehe wymyslaja i kombinuja jak konie pod gore hehe tylko cos moj n nie bardzo zadowolony bo on ma jakis kolegow "bez jaj" i chyba pojedzie do domu i ost week wolnosci spedzi z rodzinka hehe ale jestem wredna ale bardzo dobrze lepi niech nigdzie nie ciunta heheh buziale
 
Do góry