reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mdłości w ciąży

frez.ja1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2019
Postów
4 024
Dziewczyny jakie sposoby na mdłości? Mdli mnie praktycznie cały czas, prawie nic nie jem, bo jak tylko zjem to zwracam. Z resztą apetytu.przez te mdłości nie mam prawie wcale. Jedyne co mi wchodzi to owoce. Czasami mimo pustego żołądka szarpie mnie do wymiotów. Czym się ratować? Jakieś sprawdzone domowe sposoby?
 
reklama
Nie ma chyba zlotego srodka. Mnie mdlilo w kazdej ciazy caly czas przez pierwsze 4 msc, plus wymioty. Pomagalo jak jadlam po troszku co chwile, bo najgorzej bylo jak bylam glodna. I owoce cytrusowe pomagaly.
 
Mi pomogły opaski takie na nadgarstki, imbir.
Potrafiłam zwymiotować 8 razy w ciągu dnia.
Choć już sama nie wiem czy imbir czy opaski, bo skończyło się w 16 tyg. 😅
 
Picie wody z imbirem i czesto tez z cytryna. Do tego migdały. Trudno było z jedzeniem, bo głównie miałam ochotę na pomarańcze i żółty ser.
 
Dziewczyny jakie sposoby na mdłości? Mdli mnie praktycznie cały czas, prawie nic nie jem, bo jak tylko zjem to zwracam. Z resztą apetytu.przez te mdłości nie mam prawie wcale. Jedyne co mi wchodzi to owoce. Czasami mimo pustego żołądka szarpie mnie do wymiotów. Czym się ratować? Jakieś sprawdzone domowe sposoby?
Miej z rana coś do przegryzienia na stoliczku, banan, krakersy, to co mogłabyś zjesc zanim wstaniesz. Na pusty żołądek bardziej szarpie na wymioty. Ja musiałam imbir do wszystkiego dodawać, do każdego posiłku by móc jeść. Piłam tylko wodę z imbirem, ale świeży musiał być. To trochę łagodziło. Jadłam bo musiałam, a nie dla tego, że byłam głodna. Jadłam, bo wiedziałam, że dziecko potrzebuje i że na głodno mdłości są większe. Nic więcej mi nie pomagało. Czasem sprawdzały się też cukierki imbirowe. Jest jedną firma która zawsze kupuję w aptece.
 
Mi nic nie pomogło niestety. Spróbuj zjeść coś rano przed tym jak wstaniesz. Ja niestety nie mogłam bo muszę na czczo wziac tabletkę ale może Tobie pomoże. Musisz przeczekać.
 
reklama
Osobiście nic mi nie pomagało, ale taka rada: przy wymiotach unikać chleba. Wymiotowanie nim to katorga 😅. Owoce są całkiem ok. I dużo dużo wody.
 
Do góry