reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Metizol w ciąży

agaaataaaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Wrzesień 2020
Postów
1 682
Hej Dziewczyny, czy któraś z Was ma albo miała problem z nadczynnością tarczycy w ciazy?
Jestem w 14t ciąży bliźniaczej i niestety od początku moje TSH jest mega niskie 0,008. Podobno tak może być na początku ciąży jak jest bardzo wysokie HCG. Jednak ft3 i ft4 u mnie też jest podwyzszone. Nigdy nie miałam problemow z hormonami tarczycy, teraz coś się pokopało.
Wczoraj endokrynolog długo się zatsanawia co ze mną zrobic. Mam skierowanie na USG tarczycy jeszcze, ale muszę czekać za 2 tyg dopiero będę mieć. Mam za sobą 3 poronienia wczesne i z tego względu zdecydowała się mi dać metizol. Czy któraś z Was brała? Miała takie problemy? Dzięki za odpowiedzi
 
reklama
Przed ciążą leczyłam się metizolem, ale brałam już tylko dawkę podtrzymująca. W momencie kiedy zaszłam w ciążę, lekarz kazał mi odstawić i byłam pod stałą kontrolą. Ale tak jak mówię, u mnie w czasie ciąży tarczyca się wyciszyła i obecnie jestem w 35 tygodniu bo jest ok. Wiem, że podają inny lek zamiast metizolu bo jest ponoć szkodliwy dla dziecka.
 
JA przed ciaza brałam bardzo długo metizol. Czekaliśmy z dzieckiem az tarczyca bedzie w fazie uspienia i az hormony sie unormują bo metizol w ciąży nie zawsze chcą podawać. U mnie natomiast w ciazy hormony poszły w druga stronę i bylam na euthyroxie. Ale z tego co endokrynolog mi mowil to mial sporo pacjentek na metizolu i wszystko było ok. Bo tez się tego obawiałam. Najważniejsze przy tarczycy to się nie denerwować i nie stresować. Bo to nakręca caly organizm
Hej Dziewczyny, czy któraś z Was ma albo miała problem z nadczynnością tarczycy w ciazy?
Jestem w 14t ciąży bliźniaczej i niestety od początku moje TSH jest mega niskie 0,008. Podobno tak może być na początku ciąży jak jest bardzo wysokie HCG. Jednak ft3 i ft4 u mnie też jest podwyzszone. Nigdy nie miałam problemow z hormonami tarczycy, teraz coś się pokopało.
Wczoraj endokrynolog długo się zatsanawia co ze mną zrobic. Mam skierowanie na USG tarczycy jeszcze, ale muszę czekać za 2 tyg dopiero będę mieć. Mam za sobą 3 poronienia wczesne i z tego względu zdecydowała się mi dać metizol. Czy któraś z Was brała? Miała takie problemy? Dzięki za odpowiedzi
 
No właśnie byłam wczoraj u mojej pani ginekolog i ona też powiedziała że ryzyko małe, a dużo wieksze korzyści z brania i unormowania tarczycy bo jednak to też wpływa na dzieci, więc lepiej brać. Tym bardziej że mam nadzieję że unormuje się i będę mogła odstawić. Dzięki za wiadomość!
 
No właśnie byłam wczoraj u mojej pani ginekolog i ona też powiedziała że ryzyko małe, a dużo wieksze korzyści z brania i unormowania tarczycy bo jednak to też wpływa na dzieci, więc lepiej brać. Tym bardziej że mam nadzieję że unormuje się i będę mogła odstawić. Dzięki za wiadomość!
Najbardziej tarczyca szaleje w pierwszym trymestrze. Potem zazwyczaj sie to normuje z tego co mi mówiono w ciazy. Takze nie ma się co przejmować na zapas. !;)
 
Do góry