reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

miesiączka po porodzie

skazawisla1

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Sierpień 2016
Postów
73
Miasto
Kraków
Witam. Urodziłam synka pod koniec grudnia, po 6tyg pologu dostałam pierwsza miesiaczke. Biore tabletki anty, najpierw Cerazette, potem Limetic. Moim problemem są krwawienia co 12-13 dni, które trwają 7-8dni, potem 4 dni przerwy i znowu. Byłam u dwóch ginekologów i jeden mówi, że to nie miesiączka, mimo, że są obfite. Drugi zaś, że to miesiączka, lecz tak nie powinno być i znowu zmienił mi na tabletki Cerazette. Wyniki mam "jak facet-byk" czyli super. Sama niewiem, może podpowiecie coś? Bo już mam dość...Oczywiście kp.
 
reklama
A może inna lepsza metoda? Spirala?
Hm każdy organizm jest inny jedna kobieta przy kp ma np owulacje a druga nie
Druga dostanie szybciej okres a inna później
Ja urodziłam w grudniu karmie synka piersią już 6 miesiąc i dalej nie mam okresu :p
Moze idź do dobrego ginekologa jeśli masz takiego w okolicy :)
Mam dwie koleżanki kp jedna też dostała tak jak Ty okres a druga po 9 mies:)
To wygląda jak okres czy nie?
Może to krwawienie z odstawienia hormonów bo robisz przerwę w tabletkach tak?
 
mój organizm jest b wrażliwy w gospodarce hormonalnej i raczej na ksżdą kobietę nie pozostawia bez echa
moim zdaniem za wcześnie po połogu zastosowałaś antykoncepcje hormonalną
Twój organizm nie zdążył eypracować regulsrności, poprostu dowaliłaś mu hiper hormonów
tera
z ciężko będzie z pozbyciem się tego
proponuje jakiś sport czy choćby regularne spacery, żeby ja
koś z innej beczki podejść zdrowotnie organizm
miałam po trzecim dziecku ciągłe plamienia do furii mnie to doprowadzało, właściwie to nie mogłam brać żadnych anty, też źle się po nich czułam
dopiero jak zaczęłam biegać 3 razy w tyg. wszystko zaczęło wracać do normy, tabletek nie chcę widzueć już na oczy...
 
A karmisz piersią? Tabletki jednoskładnikowe są przeznaczone dla kobiet karmiących. Miałam identyczną sytuację jak laktacja mi się kończyła (po 4miesiącach od porodu)
 
olcia1718 bylam u dwoch super ginekologów i nie wiadomo, poradziłam się też ginekolog przez internet, pisała, że tak jest czasem po tabl i że źle działaja na mnie hormony i powinnam zmienic. To wygląda jak okres, jest obfity 3-5 dni potem resztki, 4dni przerwy i znowu to samo. Nie robie przerwy w tabletkach.

bejbi no mozliwe choc ja chodze na spacery, chodze na basen i nic.. wczoraj postanowilam odstawic i zobacze czy cos sie zmieni.

witch84 karmie piersia, mam zamiar jak najdluzej, wiec chyba jednak tabletki odpadaja

Jakie polecacie inne sposoby zabezpieczen? z wkladkami jest problem, bo chcielibysmy za 2-3lata drugie dziecko. Na inplanty niestety mnie nie stac-macierzynski z najnizszej krajowej..wiec nie mam nawet skad wziasc kasy..Zostaja chyba tylko prezerwatywy.. przed ciaza prowadzilam obserwacje ciala przez 5lat.. niewiem jak teraz to zrobic jak saciagle krwawienia..
 
daj spokój, jestem tym tematem wyczerpana dogłębnie
już chyba eszystkiego próbowałam
i wychodzi, że z dwojga złego
lepiej sobie nie szkodzić
nie wiem jak moje życie seksualne będzie wyglądało po porodzie
jak o tym myśle to mi się odechciewa
choć kocham mojego M to serio rozważam celibat do 50-tki:frown:
 
olcia1718 bylam u dwoch super ginekologów i nie wiadomo, poradziłam się też ginekolog przez internet, pisała, że tak jest czasem po tabl i że źle działaja na mnie hormony i powinnam zmienic. To wygląda jak okres, jest obfity 3-5 dni potem resztki, 4dni przerwy i znowu to samo. Nie robie przerwy w tabletkach.

bejbi no mozliwe choc ja chodze na spacery, chodze na basen i nic.. wczoraj postanowilam odstawic i zobacze czy cos sie zmieni.

witch84 karmie piersia, mam zamiar jak najdluzej, wiec chyba jednak tabletki odpadaja

Jakie polecacie inne sposoby zabezpieczen? z wkladkami jest problem, bo chcielibysmy za 2-3lata drugie dziecko. Na inplanty niestety mnie nie stac-macierzynski z najnizszej krajowej..wiec nie mam nawet skad wziasc kasy..Zostaja chyba tylko prezerwatywy.. przed ciaza prowadzilam obserwacje ciala przez 5lat.. niewiem jak teraz to zrobic jak saciagle krwawienia..
Ale wkladke chyba można wcześniej wyciagnac? Przynajmniej hormonalna mozna

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak podobno można, ale trzeba długo odczekać żeby hormony zeszły, tak gdzieś czytałam. U mnie tez celibat po porodzie
 
A to ciekawe z tym czekaniem bo ja w na poczatku stycznia wyciagnelam wkladke a na poczatku marca okazalo się ze jestem w ciazy i wszystko jest wporzadku.

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mój lekarz też mówił, że od razu po wyciągnięciu można się starać (chodziło o Mirenę).
Może teoria "czekania: dotyczy jakiś starych wkładek?
 
Do góry