reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko dla 2 latka

mleko pasteryzowane – pasteryzacja to proces obróbki cieplnej, stosowany w przemyśle spożywczym po to, by zahamować rozwój bakterii, a jednocześnie – zachować walory smakowe i odżywcze produktu. Mleko pasteryzuje się, w zależności od metody, podgrzewając je przez kilkanaście-kilkadziesiąt sekund w temperaturze od 70 do 90 stopni.
Pasteryzowane mleko umieszcza się w sklepach w lodówce, jego termin przydatności jest krótki, wynosi 7-14 dni. Takie mleko sprzedaje się zazwyczaj w plastikowych i szklanych butelkach.
mleko UHT (z ang. Ultra High Temperature) – mleko sterylizowane. Metoda UHT polega na podgrzewaniu mleka w temperaturze 135-150 stopni przez około 2-9 sekund. Wysoka temperatura powoduje zniszczenie flory bakteryjnej i przedłuża w ten sposób termin przydatności produktu (nawet do kilku miesięcy).


To znalazłam.
Po prostu mleko UHT jest podgrzewane w bardzo wysokiej temp i traci część składników odżywczych. Tak mówią.
 
reklama
Jesli chodzi o mleko "krowie" z kartonu to one nie ma nic wspolnego z prawdziwym mlekiem krowim...Przechodzi przez wiele procesow obróbki, ulepszacze.... wystarczy zobaczyc jaki ma dlugi termin przydatnosi... ogolnie malo jest w nim prawdziwego mleka, dlatego tez nie zaleca sie go podawac dzieciom i osobom starszym... Ogolnie co chwila sa dyskusje czy wogole to melko powinno sie pic czy nie...
Znacznie lepsze sa przetwory mleczne typu naturalne jogurty, kefire, bialy ser itd.. sa znacznie zdrowsze i lepsze dla dziecki jak i dla doroslych
 
A co jest nie tak z mlekiem UHT? Z tego co wiem to ważne, żeby było pasteryzowane.

w momencie podgrzewania tego mleka UHT ścina się białko w nim . Podobno do tej pory jeszcze nie doszli do tego jaki tp ma wpływ na nasze zdrowie.

Najlepsze mleko krowie jakie jest u nas na rynku to mleko w szklanych butelkach nazywa się zimne mleko . Jest w marketach w lodówkach kosztuje ponad 3 zł za litr
 
Hej!
Przeczytałam Wasze posty odnośnie mleka i mam pytanie - czy takie mleko normalne z butelki Wy zagotowujecie czy tylko trochę podgrzewacie dzieciom? My cały czas na modyfikowanym jesteśmy, ale zastanawiam się nad przejściem na właśnie takie butelkowe...
 
Co do mleka krowiego to równie dobre jak to Mleko zimne jest "Ale mleko" które można dostać w Tesco i kosztuje w granicach 1,99-2,29 zależy jak dadzą promocję i ono jest o wiele zdrowsze od UHT ponieważ pasteryzowane jest w niskiej temperaturze a nie w wysokiej jak to jest w mleku UHT.
 
Całkiem ciekawy temat powstał, ja wychodzę z dość oryginlengo twierdzenia, że modyfikowane maks do roczku :), bo po roczku, witaminy, itp. składniki, które są w mleku modyfikowanym przy odpowiednio skomponowanej diecie mogą z powodzeniem zastąpić normalne posiłki, a w końcu dziecko nie będzie piło mleka modyfikowanego do końca życia, ja dawałam mojej po mleku modyfikowanym najpierw uht, a teraz mleko tzw. świeże i żadnego nie gotowałam
 
Moje dziecko dostaje w żłobku mleko krowiea w domu tylko z piersi.Jak się pediatra dowiedziła stwierdziła ,ze jest to napewno związane z brakiem pieniądzy polskich placówek tego typu i mleko krowie nie jest odpowiednie dla roczniaka.NIe zaszkodzi mu od razu ale może spowodować na dłuższą metę np uszkodzenie nerek ,które nie powinny otrzymywać tak dużej liczby soli mineralnych jakie są w mleku krowim.Tak ,że opinia pediatry mleko modyfikowane nie wiem czy Pani doktór ma jakiś cel aby tak mówić ,bo nie zachęca mnie do zakupu konkretnego mleka(i tak poza krowim karmie piersią)
 
reklama
Do góry