reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko krowie dla niemowlaka

Oboje moje dzieci, były karmione mm od samego początku. Tak jakos do 1.5 roku. Potem zaczelam podawać normalne mleko krowie. Jak chciały, bo przymusu picia nie było. Do dzisiaj jak chcą to proszą o szklankę mleka. I ja dostają.

Jak córka miała siedem miesięcy to pojechalismy na wakacje. Do Walii na farme mleczna. Pierwsze co zrobiłam to ugadalam się z farmerem ze będę kupowac od niego mleko, bo według mnie żadne mleko sojowe czy inne, nie jest lepsze niż to krowie. Wszyscy je piliśmy, córce na nim kaszki robiłam. Jadła aż się kurzyło. Farmer tylko ostrzegł, ze ponieważ jest to tluste mleko mała może mieć luźniejsze stolice. Ale nie kazał rozcieńczać. Najlepsze mleko jakie piłam odkąd skończyłam 10 lat.
Generalnie uważam, ze skoro człowiek ma w uzębieniu kły to jest istota wszystkożerna i może jeść mięso, jajka i inne produkty odzwierzęce. Albo pic mleko.
Ale nigdy nie było problemy z kupkami po mleku? Ja do tej pory nigdy nie dawałam dziecku mleka krowiego i mam obawy jak zareaguje, czy właśnie nie będzie biegunki.
 
reklama
Ale nigdy nie było problemy z kupkami po mleku? Ja do tej pory nigdy nie dawałam dziecku mleka krowiego i mam obawy jak zareaguje, czy właśnie nie będzie biegunki.

Nie.
Wraz z wiekiem człowiek traci zdolność do trawienia mleka. Mleko jest płynem dla dzieci i one je trawią bezbłędnie. Moje dzieci nie maja po nim problemu z kupami.

Dorosłemu mleko już jest zbędne, jednak utarło się w naszej kulturze, ze dorośli tez je piją. Niektórzy dorośli mogą mieć po nim rozwolnienie ze względu na upośledzony już proces trawienia. Ale ja np nie mam. Mleko używam przy deserach i wypiekach i nic mi po nim nie jest.

Jesli ktoś ma nietolerancję na mleko krowie to jest to zupełnie coś innego.
 
Do góry