reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko modyfikowane

Dołączył(a)
19 Wrzesień 2018
Postów
13
Witam. Mam pytanie jakie mleko modyfikowane wybrac do dokarmiania dla 2 miesięcznego dziecka? Czy Macie jakieś sposoby na poprawienie laktacji?
 
reklama
A co się dzieje, dlaczego chcesz dokarmiać lub poprawiać laktacje?
Żeby zwiększyć ilość mleka najlepiej naj najczęściej przystawka dziecko do piersi.
Mi po porodzie bardzo pomógł środek z apteki humana piulatte plus - polecam
 
Chce dokarmic bo moja córcia się nie najada gdy odciągnelam laktatorem to w pełnej piersi mam tylko 50 ml mleka i chciałabym kupić mleko ale nie wiem jakie jest najlepsze

Ilosć odciaganego mleka nie jest wyznacznikiem ilości mleka w piersi, trzeba najpierw przyzwyczaić piersi do oddzielania, bo dziecko ssie inaczej.
Ile córka przybiera na wadze? Często zmieniasz pieluszki? Jeżeli dobrze i często, to po prostu potrzebuje twojej bliskosci i chce mleka. Mój syn przez 3 miesiace wisial praktycznie non stop.
Nie musisz dokarmiać
 
Nie sugeruj się ilością mleka odciągnięte laktatorem, bo moje dziecko nakazało się, a laktatorem nigdy nie udało mi się ściągnąć więcej niż 60 ml mleka z jednej piersi :) mi na rozkręcenie laktacji bardzo pomógł **********, polecam :)
 
To jest najczęstszy problem początkujących mam. Ja też pamiętam ile miałam problemów, że mam za malo pokarmu. Na początku cały czas widziałam (bo odciągałam laktatorem dla wcześniaka), a po 2 miesiącach już piersią. Po nawale miałam coraz mniej nawet położna środowiskowa powiedziała, że mało i poradziła fema...ltiker i herbatki laktacyjne które piłam od początku. Moje pierwsze dziecko po prostu najadało się tą ilością (bo przegoniło rówieśników :) ). Jeśli Twoje przybiera na wadze to nie masz co się martwić :). Stwierdzam, że liczy się jakoś, a nie ilość. Niestety dziecko może płakać nie dlatego, że jest głodne może mieć potrzebę bliskości - z drugim dzieckiem tak miałam - nie mogłam odłożyć nawet na chwilę. A może na nieszczęście twu twu zaczyna się kolka.
 
No właśnie to jest moje pierwsze dziecko i się boję że jest głodne bo tyle co ja nakarmie położę spać to za chwilę się budzi i płaczę to jej daje jeść i tyle co ja położę to znowu płaczę. A czasem jest tak że jak nakarmie to śpi 4 godziny bez przerwy. To powinnam ja częściej przystawiac? Raz odciągnelam z dwóch piersi to było 100 ml to taka ilością powinna być najedzona?
 
reklama
No właśnie to jest moje pierwsze dziecko i się boję że jest głodne bo tyle co ja nakarmie położę spać to za chwilę się budzi i płaczę to jej daje jeść i tyle co ja położę to znowu płaczę. A czasem jest tak że jak nakarmie to śpi 4 godziny bez przerwy. To powinnam ja częściej przystawiac? Raz odciągnelam z dwóch piersi to było 100 ml to taka ilością powinna być najedzona?

Masz wagę w domu? Jak często zmieniasz pieluszki? Byłaś u pediatry, ile przybiera na wadze?
To normalne, jeżeli dobrze przybiera na wadze, to nie masz się czym martwić. Maluch potrzebuje bliskości, uspakaja się podczas ssania. To nie zawsze głód.
 
reklama
Do góry