reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Z tego co wiem nie ma czegoś takiego jak mało wartościowe mleko z piersi, nasz organizm, przy racjonalnej diecie, nie głodówce jakiejś, zawsze wyprodukuje mleko zawierające wszystkie potrzebne składniki w optymalnych proporcjach.

Z tego co wiem.... hehe ;-):-D... dzieciaki teraz zwalniają z przybieraniem na wadze, nie będą rosnąć w takim szybkim tempie jak na początku. Ile waży twoja córcia? mieści się w siatkach?

w siatkach sie miesci:tak: ale waga jej przystopowala od ponad 2 miesiecy(ale to inna bajka bo ona wtedy malo jadla) teraz juz mozna powiedziec jakos tam je, a przybiera niecale 100 g na tydzien...wazy 6, 300(bo ona w pierwszych 3 miesiacach ladnie przybierala)


jak odciagam mleko to widze ze jest takie jakies wodniste
 
reklama
Izuś85 jak podawałaś marchewkę to do marchewki możesz dodać właśnie ziemniaka lub dynię - na zasadzie jeden produktów który już dziecko jadło i nie uczuliło + jeden nowy. Ja ziemniaki gotowałam normalnie bo nie mam parowaru i później do blendera + oliwa z oliwek, dynię kupowałam ze sprawdzonego źródła i też gotowałam, widziałam ze można kupić małe dynie w sklepach ze zdrową żywnością , możesz też podać korzeń pietruszki.
marlena78 ja też uważam że nie ma czegoś takiego jak mało wartościowe mleko może być go mniej i dziecko nie najada sie ale to by Ci płaczem dało znać ze jest głodne. Jak nawet mamy kiepską dietę to dziecko wyciąga z naszego organizmu mlekiem to co najlepsze. Z tego co piszesz to przybiera prawidłowo tylko wolniej co jest już normalne w tym wieku a wage też ma prawidłową.
 
Lilijanna- ja mam ten gryzak ale narazie mały nie zainteresowany, bo sam jeszcze nie utrzyma ( bo ta rączka trochę gruba jest) ale jak ja mu trzymam to coś tam podziabie. Pewnie jak podrośnie to bardziej go zainteresuje

U mnie Arti też za deserkami średnio a jabłko to już w ogóle 3 łyżeczki i dość:-D soczki to tylko jabłko z rumiankiem wypije a tak innego nie chce no i wodę pije.
A z obiadków no to teraz jesteśmy na etapie króliczka no i też rybki. A zakupiłam też słoiczki z innymi rodzajami mies ( indyk , kurczak, cielęcinka) no bo jednak nie wszystko jestem w stanie zdobyć i mieć pewność ze to nie na paszach tuczone. Może uda mi się kurę od babci uprosić :-p No i tak sobie próbujemy. Wczoraj dostał słoiczek z cielęcinką bo nie miałam czasu mu nic ugotować bo pół dnia na zakupach. I fajnie zjadł i kupka ładna była. Na dziś i jutro zupka warzywna (marchew, cukinia, brokuł, pietruszka, ziemniak) z rybką już mojej roboty;-)
 
Mąż kupił mi w hurtowni taką gdzie praktycznie nie ma nic lodu a jedynie ryba sama. A ryba nazywa się MIRUNA Ja biore jedną taką rybę dziele na 3-4 porcyjki i po jednej na zupkę wyciągam. Z tym że rybę osobno gotuje ( wystarczy dosłownie 5-10 min. i gotowa) no i potem obieram z ości i na samym końcu wrzucam do zupy jak już tam wszystkie warzywa miękkie i dosłownie minute razem to jeszcze gotuje i tyle:tak:
 
dziewczeta mam pytanie odnosnie mies i ryb: jakie miesko i rybki dajecie maluchom? bo jak np chodzi o krolika to ja chyba nie musze kupic calej tuszki by wziac kawaleczek do zupki? powiedzcie ze nie, blagam.

cos mi sie kolacze ze mieso to z golebia, krolika na pewno ale nie pamietam innych. a rybki? jakies takie mintaje czy pangi moga byc? czy te ktore maja duzo kwasow omega3 np?
 
Martusia kurczak ,indyk ,krolik ,cielecina,jagniecina ,ryby jeszcze nie mielismy jutro na zakupy dla małej ide i mam zamiar kupic i jutro sprobowac z łososiem , ja słoiczki daje wiec nie mam problemu zeby mieska jakiegos czy rybki szukac...
 
reklama
no bo ja juz bym chciala sama gotowac... ale rozmawialam z mezem i zdecydowalismy ze jeszcze troszke sloiczkow poje i jak zrobi sie nieco cieplej zaczne gotowac. zeby tylko chcial jesc... :p

Fasolka dziekuje za podpowiedz! :)
 
Do góry