reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

..:: Młode Mamy Weteranki ::..

Chcę odstawić Kasiek bo nie wyrabiam ;-) Chciałam karmić , ale na prawdę już mnie to przerasta . W dodatku znowu mi się jakiś zastój robi :no::no: Anula współczuje z nockami :szok: ona kaszkę zje łyżeczką a po 20-30minutach szuka cycka :cool:
 
reklama
Milena to zrób tak jak mówiłam w jeden dzień jej nie odstawisz. Najgorzej z wieczornym odtawieniem chyba ale zacznij w dzień zastępować jej tego cycka jakimś jabłkiem bananem potem zupką potem znowu jakiś deserek i na wieczór kasza poczytaj o żywieniu niemowląt bo ja długo karmiłam ale właśnie tak koło pół roku skończyło się dzienne jedzenie potem tylko to wieczorne i nocne. W sumie ja też nie jestem fanką cycka bo mnie to męczyło i doprowadzało do szału. Ale sama odstawiła się na rok i 4 miesiące
 
O wlaśnie milena dobry pomysł. Miała moze któraś problem z przejście z mleka 1 na 2? Bo maly ma juz prawie 8 m-cy a nadal pije 1 bo po 2 ma straszne zaparcia. Pije bebiko 1, zamiar mam zmienic mu na hipp co o tym sądzicie a może wy któreś mleko polecicie mi?:tak:
 
Papitka ja miałam tylko styczność z NAN i przeszłam z 1 na 2 ale tona w sumie piła tylko jak ja na uczelni byłam a potem to i tak zupy jadła więc mleka w sumie krótko piła a potem na krowie przeszła
 
Cześć dziewczyny;-)To ja to jestem stara-młoda weteranka:-D:-D
Ale z żadnym dzieckiem nie jest tak samo;-(
Jedna nie chciała butli za to nowości jadła chętnie nawet brokuły;-) za to druga butlę wcina, aż się uszy trzęsą a zupka,jabłuszko,bananek są bleee.
Pozdrawiam:-)
 
witam witam,
Mam pytanie odnossnie prania. Zawsze pralam dzieciom ubranka w proszkach dla dzieci ale ostatnio od okolo 3 miesiecy przeszlam na normalny proszek Bryza/ Vizir i bylo wszystko ok az tu nagle Olka dostala wysypki. Nie jestem pewna czy od proszku czy od plynu do plukania. Uzywam lenora. Wczesniej pralam dzieciece szmatki w proszku Jelp
5720233861777-jelp-2-4kg-fresh-dunski-hipoalergiczny-proszek.jpg lub 5900133007905-bialy-jelen-500g-kolor-proszek-do-prani.jpg
Moja Kolezanka ktora jest zeswirowana n apunkcie bio i eko polecila mi orzechy piorace. Ona wszystko tak pierze i dla siebie i dzieciom. Nigdy wczesniej nie slszalam o czyms takim. Chcialam zapytac czy ktoras w was stosowala? Czy skutecznosc jest taka sama jak proszku? Znalazlam cos takiego na bdsklep.pl:
4260266150406-triumf-500g-orzechy-pioracee.jpg
Zalecane do prania ubrań i bielizny dzieci oraz osób o wrażliwej i skłonnej do alergii skórze - chronią przed podrażnieniami i alergiami. jestem Ciekawa czy to sie nadaje do bieli tez. ?
 
Co do zmian. Ostatnio dzień pod dniu zmieniłam płyn do kąpieli i mleczko do smarowania dla Małej.
No i pojawiły się suche (wręcz szorstkie plamy na plecach, łokciach i kolankach) i teraz nie wiem od czego. Od razu odstawiłam obydwie rzeczy i boję się użyć którejkolwiek.
Balsam zmieniłam:
z johnsons-baby-mleczko-pielegnujace-300ml.jpg na nivea-baby-mleczko-aksamitne-nawilzajace-dla-dzieci-niemowlat-aloes-500ml.jpg

i płyn kąpieli:
z joanna-bajka-szampon-i-plyn-do-kapieli-dla-dzieci-o-zapachu-truskawki.jpgna bobini-szampon-i-plyn-do-kapieli-dla-dzieci-mandarynka-400ml.jpg
Może ktoś miał podobną sytuację? Dodam, że mała ma dość wrażliwą skórę :/
Aktualnie myję ją w zwykłym mydle Bambino,a smaruję ją kremem Nivea Soft (intensywnie nawilżający) i póki co jest OK :D
 
Dżem dobry:-D:-)

Co tam laski??? widzę że u nas cisza jest piorunująca:-p każda ma tyle czasu że hej:-D

Co do proszków ja piorę w normalnym ubranka i nie żaluję że się zdecydowałam w końcu (wiecej kasy zostaje a małej nic nie dolega) co do płynu do kompieli, starszą myję w moim (najczęsciej coś z avonu) a młodasza johnson's baby bed time, na nivea reaguje nieciekawie i skóra jej się przesusza...
 
reklama
ja jestem zdecydowana zwolenniczką stosowania kosmetyków hipoalergicznych lub przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Po co je testowac. wiadomo ze kremy czy balsamu przeznaczone dla nas maja inny sklad a skóra dziecka jest bardzo delikatna. Płyny dla dzieci nie muszą kosztowac wiecej. Np seria biały jeleń jest bezpieczna i tania. Uzywałam tego płynu dla swoich dzieci i było ok. 5900133010004-bialy-jelen-750ml-plyn-do-kapieli.jpg

BIAŁY JELEŃ 750ml Płyn do kąpieli z kozim mlekiem, Do kąpieli w bdsklep.pl
kosztuje zaledwie 7 zł.
 

Załączniki

  • 5900133010004-bialy-jelen-750ml-plyn-do-kapieli.jpg
    5900133010004-bialy-jelen-750ml-plyn-do-kapieli.jpg
    13,2 KB · Wyświetleń: 121
Do góry