reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młody wiek i niskie AMH

Masz dobre fsh, w normie. Ja mam powyżej 9, a fsh tez świadczy o obniżonej rezerwie szczególnie jesli jest ponad 15. Powtórz może to AMH i nie załamuj się 🧡
Przepłacz swoje jesli potrzebujesz ale musisz się podnieść bo jak widać dzieją się cuda 🙂
 
reklama
Amh 0,18. 4 miesiące brak owulacji. Po wizycie w klinice leczenia niepłodności usłyszałam, że nie kwalifikuję się na in vitro oraz na żadne leczenie. Powinnam się pogodzić z tym, że nie mogę zajść w ciążę. Ewentualnie czekać na cud... Przeplakalam wiele nocy i chyba się nawet pogodziłam z tym, że tak musi po prostu być. Półtora miesiąca później stal się cud...zaszłam w ciążę :) Naturalnie, bez leczenia i jestem w ciąży. Zaskoczenie dla mnie, ale także dla lekarzy. Natura jest zaskakująca:)
Serdecznie Ci gratuluje ❤️ Jak widać cuda się dzieją i wiele dziewczyn o nich pisze 🙂 i najczęściej właśnie jak się całkowicie odpuści i zmieni tok myślenia co oczywiście nie jest łatwe i wymaga od nas dużej siły.
 
Masz dobre fsh, w normie. Ja mam powyżej 9, a fsh tez świadczy o obniżonej rezerwie szczególnie jesli jest ponad 15. Powtórz może to AMH i nie załamuj się 🧡
Przepłacz swoje jesli potrzebujesz ale musisz się podnieść bo jak widać dzieją się cuda 🙂
Moje fsh w cyklu , w którym zaszłam w ciążę wynosiło 12.3 :)
 
Hej Magdalena ja 27 i AMH 0,46 jeszcze gorzej. Nie załamuj się, grunt to dobre nastawienie i dobry lekarz. (I modlitwa do Św. Dominika) 😋 co zlecił lekarz w twoim przypadku ? Wybrałaś jakaś klinikę ?
Hej czy udało wam się z tak niskim AMH? ;D Pytam ponieważ jestem z tym samym wynikiem AMH 0,48 i nie wiem czy świat się wali czy mieć nadzieje ;D ?
 
Hej Magdalena ja 27 i AMH 0,46 jeszcze gorzej. Nie załamuj się, grunt to dobre nastawienie i dobry lekarz. (I modlitwa do Św. Dominika) 😋 co zlecił lekarz w twoim przypadku ? Wybrałaś jakaś klinikę ?
Hej, czy można wiedzieć jak rozwinęła się Twoja sytuacja ? ;) Obecnie moje AMH tak samo 0,48 i nie wiem czy świat się już zawalił czy jest NADZIEJA ... ;)
Pozdrawiam. A
 
Hej czy udało wam się z tak niskim AMH? ;D Pytam ponieważ jestem z tym samym wynikiem AMH 0,48 i nie wiem czy świat się wali czy mieć nadzieje ;D ?
Hej po I poronieniu zrobiłam sobie podtsawowe badania i wyszło AMH chyba 0,268, załamka totalnie, wg lekrzy to dziwne że zaskoczyło bez leczenia i w sumie to była wpadka. Strata może być związane z niskim AMH bo wtedy są bardzo złej jakości komórki. Po 3 miesiącach przerwy (covid), zielone światło mieliśmy po I @, lekarka chciała polepszyć owulacje i przepisała Aromka, w sumie nic większego się nie wydarzyło, bo dalej tylko po 1 pęcherzyku, ale nadzieja że może jakościowo się polepszyło, w 4 cyklu zaskoczyło (aromek odstawiony bo miałam torbiel w 3), brałam ok 10 tys jednostek wit d3, miałam krytycznie niski. Niesttey w 16 tc straciłam kolejny raz, tym razem wiemy że był to z. e. Lekarka mówiła, że on bardzo często wystęuje w ciążach po 40-stce. Po tym 2 poronieniu robiłam wszytsko by polepszyć jeszcze bardziej wit d3 , IO, zaczęłam korzystać z ozonoterapii, końskie dawki witamin, w miesiąc d3 podeszło do 40 (myślę że to wynik ozonoterapii, bo tak brałam kilka miesięcy i podeszło najwyżej do 25), więc już wow, AMH skacze, 0,268, później 0,44 potem 0,36 , byliśmy już na spotkaniu w sprawie IV, a po tygodniu mam 2 kreseczki, nie chcę się cieszyć bo to za szybko, pewnie w nerwach do końca ciąży, dziś w dzień przed @ delikatne plamienie, mam dupka a dziś decyzja co włączamy, bo mam kolejne wyniki badań, więc nawet gdyby była ciąża zdrowa to i tak muszę się pilnować.
Ozonoterapia nie spowoduje zwiekszenie AMH ale polepsza między innymi jakość komórek, dotlenia cały organizm, niestety przy tak złych wynikach każda pierdoła bedzie miałą znaczenie czy się uda.
 
Hej, czy można wiedzieć jak rozwinęła się Twoja sytuacja ? ;) Obecnie moje AMH tak samo 0,48 i nie wiem czy świat się już zawalił czy jest NADZIEJA ... ;)
Pozdrawiam. A
Hej kochana przepraszam ze dopiero teraz ale ostatanio bardzo rzadko tu wchodzę jesteśmy po nieudanym in vitro mieliśmy tylko 1 zarodek mieliśmy podchodzić jeszcze raz w tym roku ale niestety budżet nas nie puszcza jeszcze święta teraz. Robimy przerwę i będziemy podchodzić po nowym roku :) jest nadzieja zawsze nie można jej tracić
 
reklama
Hej dziewczyny, piszę tu pierwszy raz aby trochę Was pocieszyć. Mój przypadek był chyba najgorszy z tych tu opisanych. W wieku 31 lat po 16 msc starań zrobiłam na własną rękę badanie Amh. Wyszło skrajnie niskie, bo 0,16, FSH ponad 10. Miesiąc później zaszłam w ciążę naturalną z happy endem. Po 10 miesiącach od porodu zrobiłam sobie badanie FSH i było 20. Zmartwiłam się, że nie ma szans na rodzeństwo dla syna. I w tym cyklu z takim wysokim FSH zaszłam w kolejną ciążę , po jednym stosunku i pierwszej próbie . Także jakość moich komórek widocznie była dobra , choć miałam ich mało. W moim przypadku niska rezerwa jajnikowa została przekazana mi w genach po mamie. Ona miała wczesną menopauzę ( 42 lata) więc już po 30- sce miała obniżoną rezerwę jak ja, tylko że wtedy nie było takich badań i w dodatku kobiety zachodziły w ciążę dużo wcześniej niż teraz , więc o takich problemach jak ilość komórek nie miały pojęcia. Zapytajcie matki lub babci , kiedy przeszła menopauzę,bo jeśli nie było żadnej operacji w obrębie jajników, endometriozy to najczęściej to problem genetyczny. Ja obecnie dobijam do 40 i myślę że niedługo będę mieć zapewne menopauzę, choć i tak siedem lat od diagnozy jeszcze jako tako mam okres, dopiero w tym roku zaczęło się chrzanić jak chodzi o regularność. Ale marzę jeszcze o 3 dziecku, może jakiś cud się zdarzy. Nie sprawdzam już amh bo skoro było 7 lat temu skrajnie niskie to przecież nagle lepiej nie będzie. Ale ostatnio u lekarza na kontrolnym USG byl pęcherzyk , więc mam małą nadzieję że jeszcze chwilę te jajniki pociągną. W styczniu idę do ginekologa , który zadecyduje czy mam brać już htz czy jeszcze nie muszę. Moja historia może da tu komuś nadzieję, zwłaszcza jak jesteście młode. Nie liczy się ilość pęcherzyków tylko jakość komórek w nich. Czasem dziewczynom po stymulacji wyskoczyło 16 a z żadnego ciąży nie było , a jest mnóstwo przypadków ciąży z jednego pęcherzyka, właśnie u dziewczyn z niskim Amh. Musi być dobra komórka i dobry plemnik.
 
Do góry