reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mniam Mniam :)

mju

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Marzec 2006
Postów
2 951
Rozochocona przepisami sałatek - zakładam nowy wątek :) Porady kulinarne! Kto coś zna pysznego niech się dzieli! Ja ostatno przepis na blok wklejałam na zdjecia maluszków :baffled: :eek: :laugh2: !
 
reklama
Mju dobry pomysl :tak: ja teraz w weekend mam zajecia ale w poeniedzialek napewno wkleje Wam cos dobrego. Np zapiekanke z kukurydza:-p Ciezka na zoladek ale pyszna ;-)
 
A wiec tak jak obiecalam wklejak przepis na zapieknke, znalazlam go na internecie i zrobilam w poniedzialek. Musze przyznac ze bardzo mi smakowala. Mniam:-p

Zapiekanka z kukurydzą – meksykańska


Składniki:

50 dag mielonego mięsa
280 g kukurydzy z puszki
15 dag salami
50 dag mięsistych pomidorków
20 dag sera żółtego do rozpiekania
• 2 łyżki bułki tartej
przyprawy: oregano, kminek, ziele angielskie, pieprz, sól
dodatki: cebula, ząbek czosnku, łyżka oleju

Sposób przygotowania:

Na rozgrzanym oleju zeszklić czosnek i cebulę. Dodać mięso, podsmażyć mieszając. Doprawić do smaku solą, pieprzem oraz zielem angielskim i kminkiem. Przełożyć do wysmarowanej masłem formy do zapiekania, wyrównać na gładko powierzchnię. Odsączyć kukurydzę, wyłożyć ja równomiernie na mięso. Salami należy pokroić w paseczki, posypać nimi kukurydzę. Pomidory sparzyć następnie obrać ze skórki i pokroić w paseczki, ułożyć na salami. Doprawić: oreganem i pieprzem, pomidory posypać startym serem wymieszanym z bułką tartą. Na wierzch ułożyć wiórki masła. Wstawić na ok. 40 min do piekarnika o temp. 200 st. C.






No i nadal prosze o przepisy na salatki.
 
ja też chętnie coś tu wpiszę,jak macie ochotę na pyszności pytajcie,Mężuś kucharz więc chętnie udzieli rad, co z czym żeby coś pysznego wyszło;-) ostatnio uczył mnie robić pieczeń i roladki wołowe,a za to ja jego uczę piec,np. faworki i jego ulbioną karpatkę;-)
 
ANNA pewnie, że wpisuj! Czekamy
To ja podaję przepis dla tych co nie lubią szpinaku w takiej formie podany jest PYCHA:
szynkę (tak 300-400g) trzeba pokroić w kostkę i podsmażyć na patelni razem z cebulką to dodać do rozdrobnionego szpinaku (2 paczki mrożonego - cholera nie wiem ile to jest gram)i wymieszać. Do tego dodaje się serek mascarpone (wersja droższa) albo serek ostrowia albo jakiś inny taki kanapkowy, czosnek (ile kto lubi), sól, pieprz, zioła prowansalskie i to się miesza z ugotowanym makaronem penne, posypuje serem i gotowe! Pychota :)
 
Ja robię często pierogi ze szpinakiem i serem feta, obgotowany szpinak mieszam z feta dodaje czosnek do smaku, alo w przyprawie albo swiezy, rozgnieciony( bardzo lubie czosnek) i to wszystko, nadziewam tym pierogi, proste i smaczne!!!
 
Święta Wielkanocne tuż, tuż. Macie może jakieś ciekawe przepisy na świąteczne pyszności? Jak spędzacie święta i co na nie szykujecie?
 
reklama
My spędzamy święta w samochodzie:-D tzn. w drodze do jednych i drugich rodziców.Ja nic nie gotuję bo i u mamy i teściwoej zawsze czekają pyszności:-) ;-)
 
Do góry