reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mogę być w ciąży?

Dołączył(a)
24 Sierpień 2020
Postów
7
Hej.Pierwszy raz jestem tutaj.Kochałam się z chłopakiem od 31 lipca do 5 sierpnia,miałam wtedy dni płodne.Biore antykoncepcje Vixpo (24+4) od tego 31 lipca 2-3 razy wziełam antykoncepcje 2 godz poźniej niż powinnam + piłam aspiryne (nie wiem czy ma to wpływ na tabletki). Około 2 tyg poźniej zaczełam być zmęczona,mam wzdęcia,czuje kłucie w lewym jajniku (zaczeło się te kłucie w 2 albo 3 dniu plamienia) i ból podbrzusza jak przy okresie (deliktanie mnie boli),dzisiaj czuje metaliczny smak krwi,nie wiem czy to też ma znaczenie ale jeszcze bolał mnie ząb dodam, że miałam "okres" (przez te 4 tabletki plecebo) przez 5 dni (który mnie nie bolał,a zazwyczaj boli) i 2-3 dni plamienie.Robiłam test ciążowy po okresie (robiłam kiedy miałam plamienia) ale wyszedł negatywnie,jadde w piątek do ginekologa ale się niecierpliwie :)
 
reklama
Nie jesteś w ciąży.
Po prostu im więcej o tym myślisz, tym więcej "niepokojących sygnałów" wyłapujesz, doszukując się ich "na siłę", podczas gdy normalnie w ogóle nie zwróciłabyś na nie uwagi :)
Ani 2 godziny poślizgu we wzięciu tabletki, ani picie aspiryny nie osłabiły działania antykoncepcji.
A skoro tak bardzo się tym przejmujesz i boisz ciąży, to pogadaj z chłopakiem i ustalcie coś, co Cię uspokoi - albo się wstrzymajcie z seksem, albo niech chłopak stosuje dodatkowo prezerwatywę.
Seks to ma być przyjemność, a nie ciągły strach przed ciążą ;)
 
Nie jesteś w ciąży, skoro bierzesz pigułki to te dwie godziny jak wzięłaś później to nic sie nie dzieje. Sama biorę belarę i wiem ze mam w ulotce napisane że do 12 godzin trzeba wziąć kolejną pigułke. więc spokojnie.
 
reklama
Nie jesteś w ciąży, skoro bierzesz pigułki to te dwie godziny jak wzięłaś później to nic sie nie dzieje. Sama biorę belarę i wiem ze mam w ulotce napisane że do 12 godzin trzeba wziąć kolejną pigułke. więc spokojnie.
Wiesz pierwszy raz czułam kłucie jajnika a teraz strasznie mnie boli (bardziej wieczorem) i dlatego sie troche wystraszyłam,ale jestem już bardziej spokojna,w piątek ide do ginekologa sprawdzić czy wszystko jest okej 😊
 
Do góry