reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mój kalendarz

reklama
DZIEKUJE :)

mrowa1 pisze:
JESLI MOZNA WIEDZIEC CO TO ZA PROGRAM ????

Mrowa, photoshop. Z tym, ze ramki do niektorych zdjec wstawialam w innym programie, Paint Shop Pro, bo moj Photoshop ich nie posiada.

A te przyrodnicze foty wzielam ze stronki
http://www.fotocommunity.de/pc/pc/channel/2/extra/new/display/4554378
jest ich tam masa, trzeba poszukac.Szukanie tam jest doznaniem samo w sobie :)

Magdbig pisze:
Aniu a gdzie drukujesz kalendarze?

u siostry, ona ma drukarke epson pracujaca rowniez w kolorze (tani tusz-podrobka, 25 zl, na 2 kalendarze poszla niecala polowa naboju).
 
aniuz, gratuluję cierpliwości z photoshopem...
bo jak spokojnie rozgryzłam paint shop pro, to photoshopa za cholerę nie mogę....
 
Magdabial, to ja odwrotnie. Ale fotoszop kolega mi nieco rozjasnil :)
A za paint SP wzielam sie kiedys i troche bawilam, ale teraz bylaby nauka od nowa...no i nie mam tam funkcji lassa magnetycznego, ktora b. ulatwia wycinanie fragmentow zdjec
 
lasso jest ale nie wiem czy magnetyczne ;D
na pasku zadań po lewej, bodajże druga ikonka czy jakoś tak
ale musisz go odkryć, bo na tej samej ikonce są 3 funkcje
 
Lasso zwykle to ja mialam, ale magnetycznego niet. A ono samo trzyma sie konturu.
Ale powiem Ci, ze te dwa programy to funkcjonalnie prawie to samo. Musza sie nieco roznic, ale ogolnie to niewiele.Kwestia przyzwyczajenia.
 
;D
a powiedz mi jeszcze, wiesz gdzie sprawdzić czy dany mój twór ma odpowiedni format np A4?
bo jak zrobiłam kalendarz w PSP to niestety nie maiał dobrego formatu i właśnie facet w studio foto w photoshopie skorygował, ale nie wiem gdzie to jest!!!!
 
reklama
w photoshopie robisz tak:
obrazek ---> wielkosc obrazka
otwiera sie okno, w nim interesuje Cie ramka "rozmiar dokumentu". Ja wpisalam "szerokosc" - 21 cm (tam mozesz wybrac, w jakich jednostkach okreslasz), "wysokosc"- 30 cm, "rozdzielczosc" - 200 pikseli (to bedzie bdb jakosc).
Na dole tego samego okna masz jeszcze okienko "zachowaj proporcje", jak dziubniejsz tam ptaszka, to po wpisaniu wysokosci klomp sam Ci wpisze szerokosc.
No!
 
Do góry