reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moja córka nie chce pić mleka modyfikowanego

mamaGabi85

Gabryniowa Mamusia
Dołączył(a)
28 Styczeń 2011
Postów
972
Miasto
Poznań
Witam.
Mam pewien problem, od 3 dni jestem na odstawianu mojej ponad 9 miesiecznej corki od piersi.postanowilam ja odstawic radykalnie czyli odrazu koniec z piersia bo wiem ze jakbym miala ja odstawiac po jednym karmieniu to nigdy bym nie skonczyla. Problem lezy w tym iz moja mala niechce pic wogole mleka modyfikowanego z butelki. Cycusia sie nawet nie dopomina ale jak chce jej dac mm to rzuca butelka,wyrywa m ija zlosci sie zaciska usta itp. jedyne co to w nocy wypije jakies 60 moze 90 ml i to wszystko. niewiem ile takie dziecko powinno dostawac nabialu,wapnia w ciagu dnia,boej sie ze ma za malo tego. oczywiscie zjada obiadek,deserki,jogurciki ale mm niechce.jak ja moge przekonac albo jak przemycac jej mleko? czy poprostu rpzeczekac az zacznie pic???
 
reklama
witam 9 miesięczne dziecko musi jeszcze pić ok. 500-600 ml mleka, jeśli w nocy wypije 100 ml to w dzień musi zjeść co najmniej 2 jogurty po 125 ml aby zrealizować zapotrzebowanie na wapń. Co nie jest możliwe bo w tym wieku jeszcze nie je jogurtów naturalnych a jedynie deserki mleczne, które nie są tak bogate w wapń bo mleka mają niewiele. Być może córka je kaszki mleczne, to porcja kaszki 200 ml, jest liczona jako porcja mleka. Mleko modyfikowane można mieszać z mlekiem mamy aby złagodzić smak nowości. Można też podawać częściej a mniejsze porcje aby się przyzwyczaiła.
 
Do góry