reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje objawy a ciąża

Dołączył(a)
1 Sierpień 2022
Postów
1
Hej! Takich wątków było już dużo, ale chciałabym opisać swój przypadek, jednocześnie usłyszeć Wasze zdanie. Kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia w dzień owulacji (w każdym cyklu łączy się to u mnie z silnym bólem jajnika- wiec tak podejrzewam, dodatkowo cykle mam regularne). Za 6 dni powinnam dostać okres. Zawsze 7 dni przed okresem dostaję lekkiego plamienia, którego w tym cyklu nie dostałam, ponad to czuję ciągniecie w podbrzuszu, co jakiś czas pojawiające się kłucie w jajniku oraz ból piersi. To nasz pierwszy cykl. Zastanawiam się, czy jest szansa na dzidzię, czy te objawy oraz brak plamienia mogę uznać jako szanse na ciąże? Czy jeszcze za wcześnie by się cieszyć. Jak było u Was z tym stosunkiem w dzień owulacji?
 
reklama
Hej! Takich wątków było już dużo, ale chciałabym opisać swój przypadek, jednocześnie usłyszeć Wasze zdanie. Kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia w dzień owulacji (w każdym cyklu łączy się to u mnie z silnym bólem jajnika- wiec tak podejrzewam, dodatkowo cykle mam regularne). Za 6 dni powinnam dostać okres. Zawsze 7 dni przed okresem dostaję lekkiego plamienia, którego w tym cyklu nie dostałam, ponad to czuję ciągniecie w podbrzuszu, co jakiś czas pojawiające się kłucie w jajniku oraz ból piersi. To nasz pierwszy cykl. Zastanawiam się, czy jest szansa na dzidzię, czy te objawy oraz brak plamienia mogę uznać jako szanse na ciąże? Czy jeszcze za wcześnie by się cieszyć. Jak było u Was z tym stosunkiem w dzień owulacji?
musisz poczekać do miesiączki. Te objawy, które opisujesz nie są ciążowe, bo na to za wcześnie (a jeśli są, to już test wyszedłby pozytywny).
Ponadto palmienia 7 dni przed miesiączką to nic normalnego - radziłabym skonsultować to z lekarzem.
Trzymam kciuki, żeby test w dniu miesiączki był pozytywny.
 
Takie plamienia nie sa normalne. Tez bym skonsultowala to z lekarzem. Moze to jakis problem hormonalny.
Bol okoloowulacyjny jak sama nazwa wskazuje moze wystapic przed, w trakcie jak i po owulacji. Tylko monitoring usg u lekarza moze nam powiedziec, kiedy byla owulacja.
Szanse na ciaze zawsze sa... Mniejsze lub wieksze.
Objawy, ktore opisujesz moga byc rownie dobrze objawami wystepujacymi przed miesiaczka. Sa typowe dla drugiej fazy cyklu.
Wszystko okaze sie w dniu spodziewanej miesiaczki ☺️
 
Hej! Takich wątków było już dużo, ale chciałabym opisać swój przypadek, jednocześnie usłyszeć Wasze zdanie. Kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia w dzień owulacji (w każdym cyklu łączy się to u mnie z silnym bólem jajnika- wiec tak podejrzewam, dodatkowo cykle mam regularne). Za 6 dni powinnam dostać okres. Zawsze 7 dni przed okresem dostaję lekkiego plamienia, którego w tym cyklu nie dostałam, ponad to czuję ciągniecie w podbrzuszu, co jakiś czas pojawiające się kłucie w jajniku oraz ból piersi. To nasz pierwszy cykl. Zastanawiam się, czy jest szansa na dzidzię, czy te objawy oraz brak plamienia mogę uznać jako szanse na ciąże? Czy jeszcze za wcześnie by się cieszyć. Jak było u Was z tym stosunkiem w dzień owulacji?
Ja się staralam o dziecko 2,5 roku. 2 lata seks był w dzień owulacji (plus dzień przed i po) - ze wzgledu na nieregularne cykle co miesiąc owulacja potwierdzana była monitoringiem, więc mam 100%pewnosci kiedy byla. Objawy miesiączkowe miałam przeróżne w tym czasie.

Mam nadzieję że tobie uda się dużo szybciej ale ja na tak wczesnym etapie nie doszukialwalabym się objawów.

W cyklu którym się udało byłam pewna że zbliza się okres bo czułam się identycznie jak przed "standardowa" miesiączka od lat.
 
Wiem, że jak się człowiek stara to ciężko do tego podejść na chłodno. Ale jak będziesz co miesiąc tak się doszukiwać i wsłuchiwać to może to stworzyć więcej stresu i napięcia i wręcz utrudnić zajście w ciążę.
Objawy które opisujesz to mogą być objawy przed miesiączką, tak wcześnie w ciąży nie ma objawów. Ja zawsze miałam ich więcej jak ciąży nie było, a jak byłam to jakoś nie było ich zbyt dużo, tzn na początku. Dlatego objawy to żadna wróżba.
Piszesz o plamieniach przed miesiączką, to może być niedomogą lutealna, zbbyt mały progesteron, tak jak dziewczyny piszą lepiej skonsultować z ginekologiem i może zaleci Ci przyjmowanie proga.
Tak czy inaczej życzę powodzenia i trochę luzu w tych staraniach, bo wiem po sobie jak to cisnienie które człowiek sobie robi może utrudniać.
 
reklama
dziewczyny odpisały juz tak, ze nic dodac niz ując, ja od siebie jedynie dodam, ze jesli masz brazowe plamienia to mozesz miec niedomoge lutealna, a to nie sprzyja ciazy. To tylko taka uwaga.
 
Do góry