reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

motyle w brzuchu czyli pierwsze wyczuwalne ruchy

Hej, wczoraj wydawało mi się, że czułam dzidziusia właśnie poniżej pępka, było to takie odbijanie się od wewnętrznej dolnej części brzucha (nie wiem jak to wytłumaczyć) i trwało to dość długo. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim uczuciem, więc mam nadzieje, że to była dzidzia:tak:
Ale jest to moje pierwsze dziecko, więc nie wiem czego się spodziewać, i nie wiem czy to nie za wcześnie.
 
reklama
jej.. jak miło Was poczytać :) jak czytam to zaraz odczuwam to co czułam jakiś czas temu. ja pierwsze ruchy odczułam w 14 tyg to było cudowne uczucie! życzę wszystkim cudownych 9 miesięcy :)
 
No u mnei ruchy już też wyczuwalne jako smyranie, narazie trochę jakby częstsze i mocniejsze, ale ostatnio ustały,więc jeszcze tak "niepewnie" ale wydaje mi sie, ze to dzidziuś, no i w poprzedniej ciaży własnie poczułam ok 16/17 tyg a nam już 15 się skończy:)
 
Ja też odczuwam takie leciutkie muśniecia ale czy to mój dzidzia? Może tak bardzo chcemy czuć te nasze dzieciątka, że już sobie dodajemy. Napewno jeszcze dostaniemy kopniaka od maluszków tylo trzeba uzbroic się w cierpliosc.
 
No ja też nadal czekam cierpliwie:tak: ale wiem, że już wkrótce dzidziuś da mi znak:tak: W końcu juz połowa 15 tygodnia.. czas szybko leci, nawet jakbym miała czekac jeszcze 3 tygodnie:cool:
 
Ja co prawda siedząc wczoraj dłuuuuuugo na wykładach zmieniałam często pozycje.... wkońcu siedząc normalnie na krześle, nachyliłam się nad ławką ściskając przy tym troszkę brzuszek i co po chwili bardzo, naprawdę bardzo delikatnie poniżej pępka (tam gdzie należy wyczekiwać pierwszych ruchów) odczułam jak by dotykanie mnie, ale tak spanikowałam (bo to było coś czego naprawdę wcześniej nie czułam), że odrazu się wyprostowałam i póżniej znów było to samo...
Mam wielką nadzieje, że to mój szkrabik :-) a jeśli nie to i tak będę codziennie wyczekiwać tych ruchów i zobaczymy, chyba że jeszcze inaczej (nadzywczajniej) zrobi puk puk maleństwo
:-)
 
niononka to pewnie Twój Skarbek pukał:) piszesz coś Ciebie dotykało:) Ten dotyk bedziesz dobrze czuła to bedzie niesamowite:)Ja też nieraz coś czuje i myślę o mój kochany dzidzia sie rusza choc to pewnie nie to. Wiecie mje dziecko na usg było takie spokojne, jakby zaspane, tylko raczaki ruszało i delikatnie nózkami ale jak wspomnam to taki spokój od tego maluszka bił:) Oby taki spokojny był i po porodzie:) ale Go lub Ją wytulę:-) bo tak tęskni mi się już do tego Skarba
 
Moja pierwsza księżniczka tak wywijała w moim brzuszku, że przez cały czas miałam na nim mocno widoczne wypukłości:-D:-D:-D ... Była baaaaaardzo ruchliwa... czasami się śmiałam, że tam w środku tańczy i robi fikołki;-) i wiecie co? Tak już jej zostało. Pierwsze co robiła, jak tylko nauczyła się stać na tych swoich ślicznych nóżkach, to był taniec w rytm muzyki :shocked2:... a teraz biega i tańczy cały czas... jedyne co ją zatrzymuje to książeczki i ciastolina, ale na chwilkę:-)

W każdym razie chodziło mi o to, że moje ruchliwe dzieciątko i w brzuszku i na zewnątrz prezentuje taki sam temperamencik... W zasadzie teraz też bym strasznie mocno chciała taki tańczący brzuszek mieć:tak::tak:
 
reklama
niononka to pewnie Twój Skarbek pukał:) piszesz coś Ciebie dotykało:) Ten dotyk bedziesz dobrze czuła to bedzie niesamowite:)Ja też nieraz coś czuje i myślę o mój kochany dzidzia sie rusza choc to pewnie nie to. Wiecie mje dziecko na usg było takie spokojne, jakby zaspane, tylko raczaki ruszało i delikatnie nózkami ale jak wspomnam to taki spokój od tego maluszka bił:) Oby taki spokojny był i po porodzie:) ale Go lub Ją wytulę:-) bo tak tęskni mi się już do tego Skarba

Żebyś wiedziała, ja też już nie mogę doczekać się kiedy ją albo jego przytule i nie wypuszcze chyba wogóle... ;-)
JAK DLA MNIE WRZESIEŃ MÓGŁBY BYĆ JUŻ :-)



jagolek dobrze wiedzieć, że jak dzidzia fika w brzuszku to później ma to samo.... hehehe, jak dla mnie może biegać (mamusia chociaż trochę kondycji złapie) hehehe
 
Do góry