reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mum2Be czyli mamusie w ciazy.

Ja też miałam w pierwszej ciąży w NMH tylko jeden scan i teraz też mam mieć jeden 11/01. Dzisiaj miałam pierwszą wizytę, nawet serduszka nie posłuchałam... :( Przyzwyczaiłam się już do tego irlandzkiego systemu, ale że serca nie słuchają.... dziwne :( No i martwię się trochę, bo mówi się, że przy drugiej ciąży ruchy dziecka odczuwa się wcześniej, a ja nic... :( W tym czasie w pierwszej ciąży czułam już regularnie ruchy... Myślicie, że wszystko ok? Powiedziałam o tym lekarzowi, a on na to, że może ciążą jest młodsza... A przecież nie jest, bo miałam już prywatnie USG i wyszło 25/05 no i wiem dokładnie kiedy nasz bąbelek mógł powstać ;)

A jak u Was? Czujecie już ruchy?

bina66 gratulacje! super, że parkę będziecie mieć :) też bym tak chciała :D ale płeć poznam (może) dopiero w styczniu...
 
reklama
sloszym a w którym Ty tygodniu jesteś?Może wstaw sobie suwaczek będzie nam latwiej:tak:Ja już prawie 19-ty tydzień zaczynam i ruchy czuję,ale tylko ja,nie mogę ręką przez brzuch wyczuć,tym bardziej ktoś inny:sorry2:Ale ja to w ogóle bardzo szybko wyczułam,w pierwszej ciąży w 16tc a teraz zdaje się w 13 czy 14tc:tak:Ale nie przejmowałabym sie na Twoim miejscu,znam dziewczyny,które i w 23-cim nie czuły:sorry2:...Ale,że serduszka Ci nie posłuchali to faktycznie dziwne:confused:Ja jak jestem u GP,zawsze mogę poprosić o to i nie ma problemu:tak:
 
sloszym ja w 2 ciązy własnie poczułam ruchy późńiej niż w pierwszej bo w 18 tc dopiero (teraz mam 21 bo ciąża jest starsza o tydzień niż na suwaczku)
więc myślę że nie masz się czym przekmowac,
a zeby czuć od zewnątrz to teśż dopiero prosto na połówkowym pierwszy raz widzieliśmy jak dzidzia skakała przed usg jak tylko się położyłam na kozetce:-p
no i u mnie 2 córa będzie choć liczyliśmy na chłopca (mąż bo mi było wszystko jedno):-D
 
ja u Gp nie slyszalam serduszka Gp sparwdzala jak moje serec bije :-) za to za kazdym razem jak jestem u swojej ginekolozki to slysze jak serduszko malenstwa bije

sloszymruchy malenstwa czuje ciaza jest starsza o 3 dni w pierwszej ciazy czulam ruchy kolo15 tyg jakos tak
 
Ostatnia edycja:
dodam suwaczek jak tylko dowiem się jak to zrobić ;) jestem całkiem nowa na tym forum, więc jeszcze nie wszystkie funkcje odkryłam ;)

teraz niby 16 tydz jest, a z pierwszym poczułam na początku 17. no mam nadzieję, że wszystko w porządku jest... gdyby chociąz posłuchali serduszka to by było sszytko wiadomo, a tak to chyba nie wytrzymam do następnej wizyty i wybiorę się wcześniej do GP...
 
witam dziewczyny,witam takze nowe mamunie,i rozgosc sie.
Ja moje malenstwo ruchy zaczelam czuc w 16 tyg.taka mala rybke na poczadku czylam ale teraz to juz da mi maly kopa,a ogolnie to nie wiem czy ON wogole spi wyobrazcie sobie ze ON sie caly czas rusza,naprawde kiedys sie ruszal jak usiadlam a teraz to calymi dniami poterafi mnie kopac i bic,polozna w szpitalu powiedziala mi ze jest polozony w poprzek,mam nadzieje ze zmieni pozycje do kwietnia,a co do bicia to ja sie tez balam i zakupilam sobie monitorek baby heart monitor,abym czuwala nad malym i miala pewnosc ze serduszko bije ok.
 
Fajny watek. Tez dolacze i na pewno bede najmlodsza ciaza, bo u nas to dopiero poczatki :)
Pierwszego synka rodzilam NMH i bylam bardzo zadowolona, wiec i z drugim juz sie umowilam tez do tego szpitala i tego samego lekarza. Pierwsza ciaze mialam idealna, zero probloemo i mam nadzieje, ze i teraz tak bedzie. Choc wczoraj pol nocy nie przespalam. to chyba przez ciaze, bo nic innego mnie nie budzi.

Zastanawiam sie jak to bedzie z porodem w drugiej ciazy. Niektorzy mowia, ze jest latwiej i szybciej. Macie jakies wlasne doswiadczenia?
 
reklama
Do góry