reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mutacje -proszę o poradę

Doradora

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Lipiec 2019
Postów
290
Dziewczyny . 3 razy poroniłam i jestem w trakcie badań . Zrobiłam na własna rękę badania na mutacje . Te dwie wyszły mi zle . Czy ktoś wie co one oznaczają ?
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 123
reklama
Rozwiązanie
Zdania są podzielone na ten temat. Jedni lekarze mówią, że te mutacje nie przyczyniają się do poronień, inni profilaktycznie zalecają leki.
Jestem po dwóch poronieniach i posiadam identyczne mutacje jak Ty. Jeden bardzo duży plus to, że są w układzie heterozygotycznym. Natomiast znalazłam w internecie artykuł z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, w którym było napisane, że PAI-1 i MTHFR nie powinny być brane pod uwagę przy diagnozowaniu przyczyny poronień, bo z poronieniami mają niewiele wspólnego.
W każdym razie, u mnie wyszło dodatkowo jeszcze niskie białko S.
Mój gin po wynikach, poza Duphastonem w okresie starań, zalecił zmianę witamin na witaminy metylowane, czyli łatwo przyswajalne (kwas foliowy w podwójnej dawce niż w...
Zdania są podzielone na ten temat. Jedni lekarze mówią, że te mutacje nie przyczyniają się do poronień, inni profilaktycznie zalecają leki.
Jestem po dwóch poronieniach i posiadam identyczne mutacje jak Ty. Jeden bardzo duży plus to, że są w układzie heterozygotycznym. Natomiast znalazłam w internecie artykuł z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, w którym było napisane, że PAI-1 i MTHFR nie powinny być brane pod uwagę przy diagnozowaniu przyczyny poronień, bo z poronieniami mają niewiele wspólnego.
W każdym razie, u mnie wyszło dodatkowo jeszcze niskie białko S.
Mój gin po wynikach, poza Duphastonem w okresie starań, zalecił zmianę witamin na witaminy metylowane, czyli łatwo przyswajalne (kwas foliowy w podwójnej dawce niż w standardowych suplementach, a od pozytywnego testu ciążowego włączyć acard 150mg i heparynę 0,4.
Jestem teraz w 17 tc i jak na razie wszystko jest dobrze :)
Natomiast są różne opinie co do tych mutacji. Osobiście myślę, że powinien się wypowiedzieć lekarz :)
 
Zdania są podzielone na ten temat. Jedni lekarze mówią, że te mutacje nie przyczyniają się do poronień, inni profilaktycznie zalecają leki.
Jestem po dwóch poronieniach i posiadam identyczne mutacje jak Ty. Jeden bardzo duży plus to, że są w układzie heterozygotycznym. Natomiast znalazłam w internecie artykuł z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, w którym było napisane, że PAI-1 i MTHFR nie powinny być brane pod uwagę przy diagnozowaniu przyczyny poronień, bo z poronieniami mają niewiele wspólnego.
W każdym razie, u mnie wyszło dodatkowo jeszcze niskie białko S.
Mój gin po wynikach, poza Duphastonem w okresie starań, zalecił zmianę witamin na witaminy metylowane, czyli łatwo przyswajalne (kwas foliowy w podwójnej dawce niż w standardowych suplementach, a od pozytywnego testu ciążowego włączyć acard 150mg i heparynę 0,4.
Jestem teraz w 17 tc i jak na razie wszystko jest dobrze :)
Natomiast są różne opinie co do tych mutacji. Osobiście myślę, że powinien się wypowiedzieć lekarz :)
Dziękuję za wyczerpującą wypowiedz :)
 
Rozwiązanie
Do góry