reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mycie wlosów

reklama
O.. to super, 4zl to tanio, bo ten oriflame to w promocji byl po 19 przeceniony z 25 chyba i to 2 katalogi wczesniej.. . koniecznie poszukamy czegos w markecie:tak: czuje, ze to coś nam posluzy.
Czy Wasze pociechy tez tak kochaja piane we wannie? Ja maLej zawsze robie pianke, ale to wysusza jej skórke, nawet z tych dla dzieci produktów. Jakby jakaś księżniczka nie miala problemów z suchą skórką to polecamy żel dla księżniczek z rossmana jest z brokatem, który pózniej sie splukuje bez problemu, a radosc ogromna:-D
U nas z pianą dziwna sprawa.. jak mama kąpie to absolutnie żadnej piany bo od razu histeria.. jak tata kąpie to mega ilości piany i jeszcze w trakcie tata dorabia kolejne porcje :cool2:z tatą robią sobie mikołajkowe brody, fryzurki różne więc nie chodzi o szczypanie piany.. nie rozumiem za nic czasem mojego dziecka :-p
 
A ja mam straszy problem z myciem głowy. Maciek nie ma długich włosów ale jak tylko trzeba je umyć to ucieka z wanny. Nie wiem co zrobic? Dodam, że przez miesiac mył sam głowe i nie było płaczu-a było to po wizycie u fryjera. Obcioł go nieco za krótko i wannie było ok ale Maciek bardzo przeżył psychicznie brak włosków. Może macie jakiś pomysł na ta sytuację?
 
A ja mam straszy problem z myciem głowy. Maciek nie ma długich włosów ale jak tylko trzeba je umyć to ucieka z wanny. Nie wiem co zrobic? Dodam, że przez miesiac mył sam głowe i nie było płaczu-a było to po wizycie u fryjera. Obcioł go nieco za krótko i wannie było ok ale Maciek bardzo przeżył psychicznie brak włosków. Może macie jakiś pomysł na ta sytuację?
U nas też Pawełek miał etap nielubienia mycia głowy, ale tłumaczyłam mu do upadłego że jak odchyli główkę przy spłukiwaniu to piana do oczu mu nie wejdzie. w końcu zaczął głowę odchylać, a nawet jak mu coś wleciało do oczu to obracałam to w żart (chociaż nie zawsze uznawał to za śmieszne:baffled:), ale jak widział że ja sie śmieję to w końcu też zrozumiał że to nic strasznego. pomaga zabawa pianą. zrób mu kąpiel z bąbelkami i pokaż jak fajnie jest się nią bawić:tak:że można zdmuchiwać pianę z rąk, robić z niej brodę, lub się nią "wyciapać". może się uda;-)
 
u nas pomogly okularki plywackie, nic nie leci do oczu, a nawet jak troche to nie tak mocno. odchylanie glowy tez dlugo cwiczylismy(za szybko podnosila i lecialo dużo wody na oczy) teraz wygina sie jak akrobatka:) zawsze mam w pogotowiu ręcznik.
spray ulatwiajacy rozczesywanie bardzo pomógl niesfornym kędziorkom, ale po nim częściej myjemy glówke:)
 
Odchylanie i zabawa nic nie dają. Samochody, piana, kaczka czy rybka- nic nie pomaga. Spróbujemy jeszcze okularów do nurkowania.
 
Ja w okresie zimowym myję raz na tydzień, czasem dwa. A tak, jak jest ciepło, to normalnie, przy każdej kąpieli.

Teraz mam inny kłopot:baffled::sorry2:, bo jej się strasznie elektryzują włosy. Ona i tak ma ich bardzo mało, jeszcze jej brat skutecznie tę ilość zmniejsza, a teraz jeszcze jej fruwają na maxa. Może to przez suche powietrze??

U nas Natalka nie znosi kąpieli :-:)szok::wściekła/y:, jak jeszcze mam jej głowę myć, to jest ryk na całego. Wstaje w wannie, ja się boję, że się poślizgnie i przewróci i jest jeszcze gorzej. Mam szampon z avonu, dla dzieci specjalny, trochę to pomogło:tak:, bo Natalcia widzi, że małpka myje włoski i nie boli, to ona tez może. Ale i tak, jak przychodzi do spłukiwania, to jest problem, więc jej płuczę wodą z kubka, trochę to trwa, ale działa:-D. Wypróbuję też konewkę, ostatnio Natasia się bawiła w oblewanie całego ciała i tez miała radość z tego, więc myślę, że będzie OK.
 
Ja myję swojemu synkowi włoski raz w tygodniu i to w zupełności wystarcza. Używam przeważnie szamponu nabłyszczającego Nivea, który jest niezwykle delikatny. Czasami mamy drobne problemy przy spłukiwaniu...
 
reklama
Polecm mate antypoślizgowa do wanny. Dziecko jest pewne ze sie nie przewróci. Mój Maciek bez tej maty nie wchodzi do wanny. Gdy wlewam wodę on najpierw wrzua matę a dopiero potem zabawki. Można ją kupić w każdym hipermarkiecie.
 
Do góry