reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mycie wlosów

Moja starsza też ma długie bo za tyłek kręcone i bardzo gęste włosy myje je raz na tydzień ale i po takim czasie nie widać żeby były brudne do rozczesywania mam sprey z Rossmana i tez nie zauważyłam żeby jej włosy przetłuszczał i trzeba by było myc częściej.
 
reklama
Moja starsza też ma długie bo za tyłek kręcone i bardzo gęste włosy myje je raz na tydzień ale i po takim czasie nie widać żeby były brudne do rozczesywania mam sprey z Rossmana i tez nie zauważyłam żeby jej włosy przetłuszczał i trzeba by było myc częściej.
Mhm tak się zastanawiam , wiem że to nie na temat ale... moja Jula ma włoski ledwo za ucho:-:)-:)-(... wogóle jej nie rosną , wogole ona tez tak słabo rośnie , malutka drobniutka ..zastanawiam się czy jest cos nie tak? bo to dziwne zeby w wieku ponad 3 lat dziecko mialo krociutkie wlosy ... no chyba ze panikuje :rofl2::rofl2::rofl2:
Z myciem głowy na początku był problem , jak trzeba bylo jej splukac włoski to łapała za ręce i obracala sie w kółko :-p:-p
Myjemy jej dwa razy w tygodniu w zimie a latem częściej bo wiadomo że dziecko lata po ogródku i kąpie się w basenie z chlorem :happy::happy::happy:
 
Znam dzieci 3 letnie co włosów nie mają i znam takie co mają bujne. Spokojnie, przyjdzie czas i pora i będą włosy. Niektórzy mówią, że pomaga jak sie trochę podetnie włoski ale nie wiem czy to prawda.
 
Mój synek bardzo nie lubił mycia włosków. Kilka razy pokazałam mu, jak ja myję i pomogło. Tylko muszę mu myć włoski "tak jak mama". Syn staje przy brodziku i przechyla główkę do przodu. Używamy szamponu Mustela.
 
Kiedyś mielismy bardzo duży problem z myciem włosów,ale to już przeszłość:) Grunt to delikatny szampon, mata antypoślizgowa i ręcznik w pobliżu do przecierania oczek. Synek myje włosy raz w tygodniu a bywało kiedys tak,ze nie mył 3 a nawet 4 tygodnie
 
Wiki uwielbia sie kąpac i myc włosy . Sama sie upomina o kąpiel i musi byc codziennie bo inaczej jest okropny wrzask :)
 
reklama
Myję co kąpanie. Kąpię córkę 2 razy w tygodniu zgodnie z zaleceniami lekarzy. Oczywiście inna jest sytuacja latem w gorące dni, kiedy spoci się kąpię codziennie ;)
Od siebie polecam zajrzeć sobie na stronę:

Link do: Właściwa pielęgnacja włosów – jakitatuaz.pl
Można poczytać sobie o właściwej pielęgnacji włosów - również u dzieciaczków.
 
Ostatnia edycja:
Do góry