reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mycie ząbków, wizyta u dentysty itp.

Natala tez chetnie myje zabki i pozwala sobie pomóc w grudniu chodziłysmy na lakowanie zabków i poszlo nam to nawet sprawnie i bez wiekszych oporów trafilismy do miłej i cierpliwej dentystki, i powiedziala nam ze nastepna wizyta za rok dopiero na kolejne lakowanie i wczesniej nie ma potrzeby.... wiec narazie odpoczywamy... a ząbki pucujemy malą do mycia zacheca bardzo taka klepsydra co odmierza czas mycia ząbków jest nia zafascynowana i bardzo jej sie podoba...
 
reklama
Ja od dziecinstwa mialam problemy z zebami, nosilam znienawidzony aparat ortodontyczny:baffled: i postanowilam, ze o zabki mojego synka bede dbac starannie,juz od pierwszego zabka dbalismy, mylismy a niestey okazalo sie, ze Kubie zaczely sie robic przebarwienie zolte na przednich zabkach. Jak sie okazalo, byla to wina soczkow przecierowych marchwiowych ktore Kubus, zwlaszcza latem, pil dosc czesto ( rozcienczone!):-:)zawstydzona/y:. Ograniczylam mu soczki do jednego kubeczka dziennie i widac poprawe, choc musimy sie i tak wybrac do dentysty, nigdy jeszcze nie bylismy. Czy ktos zna jakiegos wyrozumialego dentyste z Kielc, moze byc prywatnie? Pozdawiam:-)
 
Ostatnia edycja:
no to jestem w szoku heksa...moja dentystka powiedziała, że takim małym dzieciom strasznie rzadko się to udaje zrobić, muszą być bardzo spokojne bo te środki są silne...podziwiam więc Twoje dziecię:tak::tak: nam wczoraj z wielkim trudem udało się rozwiercić jednego ząbka a i tak byłam z niej dumna:tak:
obawiałam się że nie siądzie nawet na fotel...ale to ją chyba zmobilizowało, bo szoruje zęby po każdym jedzeniu...
 
kasianka tego nie wiedziałam nie bo dentystka na szpatułke nakładala ten srodek i smarowala zeby i byłysmy na tym 3 razy. a mala ma lekko ukruszona 3dolna ale ona powiedziala ze w mleczekach sie tego nie leczy:sorry2:
co do karmienia to jestem okropną mamą bo w nocy od 2m-ca Natala jak i Szymek nie dostaja ani jesc ani zadnego picia. co do słodyczy to Natala po raz pierwszy pozwoliłam jej na zelki i kindr kanapke w te swieta czyli jak miała 2,5roku do tej pory nie podaje nie daje i nie pozwalam na lizaki, cukierki, i czekolade, o ile czekolade czasem w czyms tam sie przemyci tak o reszcie jest totalnie zabroniona.
 
heksa, ukruszeń się pewnie nie leczy, ale próchnicę raczej koniecznie;-) choć moi znajomi (obydwoje dentyści) swoim dzieciom mleczaków nie leczyli:shocked2: tłumaczyli to tym, że nie chcą dzieci stresować, zrażać...
ja się boję próchnicy, bo sama zawsze spędzałam wszystkie długie przerwy szkolne na fotelu...brrr.
Iga jada czasem czekoladę..
w nocy jadła jak ją karmiłam piersią. teraz zaczęła pić wodę. myślę, że prócz skłonności genetycznych "zgubiły" nas soki...pije ich bardzo dużo...
 
Krysia myje codziennie, ale nie powiedzialabym ze to jest jakies super porzadne szorowanie, przejedzie polknie polowe pasty udaje ze pluje i z glowy, czasami jej poprawiam ale tego nie lubi

bylysmy u dentysty, najpierw ja borowanie i plomba z usmiechem w przerwach :-p potem Krysia usiadla zeby pokazala, pani bila brawo bo ani jednej dziureczki piekne ma zabki i proste, wiec widac takie "byle jakie" mycie tez wystarcza, poki polyka paste ma te dla dzieci, jak sie nauczy wypluwac to dostanie dla juniorow
 
A Krystianowi się teraz na wiosnę zęby posypały, najpierw była infekcja, potem ospa a potem dziury w zębach. Dziś uporaliśmy się z ostatnią razem 4 wizyty u dentysty, Krystian dzielny ale i tak bez łez się nie obeszło.
Tyle, że fakt teraz pozwala sobie porządnie myć ząbki pełne 2 minuty.
 
Ola odkąd pojawiły się pierwsze ząbki pięknie myje. Niedawno zaliczyliśmy pierwszą wizytę u dentysty i niestety w dwóch czwórkach miała dziurki tak więc już ma dwie plomby i jest z tego bardzo dumna. Trafiliśmy na super dentystkę, cały czas tłumaczyła Oli co będzie robić, dostaliśmy dyplom i szczoteczkę do zębów w prezencie. Jeszcze tylko lakowanie nas czeka.
 
Nikodem,do swoich trzecich urodzin miał smoczek,nagle przyszedł dzień i chwila smoczek się "zgubił" i okazało się,że nie można go znaleźć ale nawet nie jest potrzebny:-).Ząbki "myje",tak jak pisała Toola:-),jednym słowem smaczne te pasty;-).Wizytę u stomatologa zaliczyliśmy przy okazji ze starszą córą która miała zakładane plomby.Niki koniecznie chciał zjechać z fotela,ale żeby to zrobić trzeba było poprosić doktora o pozwolenie by pozwolił na niego siąść no i pokazać ząbki:rofl2:.Obyło się bez problemu.Ząbki są idealne i mały mógł trzy razy zjechać z fotela:-D.
 
reklama
Dziewczyny ja rozmawiałam już chyba z 5 dentystami dziecięcymi i wszyscy mi mówią, że lakuje się zęby stałe, mleczaków się nie lakuje ????
A wy piszecie o lakowaniu?

Mleczaki się lapisuje, jak jest tzw. próchnica butelkowa i wtedy one są takie poczerniałe przez azotan srebra, który zabezpiecza ząbki.
A po za tym to można fluoryzować (czyli malować ząbki fluorem), ale z tego co czytałam to jest tak samo dużo zwolenników co i przeciwników fluoryzacji u dzieci. Na zachodzie nikt już nie fluoryzuje dzieciom zębów, bo szkodliwość fluoru jest większa niż potencjalna skuteczność fluoryzacji.
 
Do góry