reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mysl o porodzie

Dzięki za info. Jeśli chodzi o laktator to sama musisz się przekonac bo ja kupiłam a wcale nie używałam. Odciągał mi minimalne ilości mleka i piersi mnie po nim bolały i to bez względu na to czy to będzie jakiś tańszy czy z super bajerami próżniowymi i butelkami od razu na mleko. Dla mnie najlepszym odciągaczem była córka. Nawet jak musiałam wyjśc z domu bez małej to ręczne odciąganie kończyło się na ilości 20 ml w porywach 40ml. Przy odciąganiu pokarmu nie ma tego błogostanu i nie wydziela się oksytocyna przyspieszająca laktację więc może dlatego tak mało mogłam odciągnąc mleka. Ale może u Ciebie będzie inaczej :)
A co do wkładek laktacyjnych wielorotnego użytku to naprawdę pierwsze słyszę. Ale jak się je utrzymuje w czystości ?
 
reklama
Lucyann napisałaś że bella kiepska, miałaś na myśli podkłady, czy pieluszki dla dzieci? moja położna polecała pieluszki tej firmy jako podkłady, wyglądają jak wielkie podpaski bez skrzydełek. Ja to się chyba zaopatrzę w laktator, najgorzej jest jak sie jeszcze w szpitalu przytrafi nawał pokarmu i trzeba czekać w kolejce do szpitalnego laktatora (to też opinia położnej, bo własnych doświadczeń przecie jeszcze nie mam). Zapytam dziś w jaki sposób utrzymuje się te wkładki w czystości, bo to faktycznie dobre pytanie, ale same wkładki wiele osób polecało, o wiele taniej wychodzi taki zestaw wielokorotnego użytku, pzdr
 
Wiecie co ja nie myslalam o tym ale zaczela mi leciec siara sprobujemy i powiem chyab poprostu sie pierze mleko jest aseptyczne to chyab nie ma problemu... a z laktatorem to wasnie dylemat co zrobic..? a drogie to cholerstwo aventu kosztuje 170zl. ale nam sie podoba.. i co powiedziec kobiecie w ciazy??!!
Goralka z tymi pieluszkami to tak jest je owiele latwiej kupic i sa nieco tansze zwykly podklad ginekologiczny kosztuje 1,8 za sztuke a paczka pieluch wychodzi taniej ale tamto sie nie suwa i jest chba wygodniejsze a pieluszki belli to jedyny atut to ze sa bawelniane i nie odparza le trzeba je czesto zmieniac..!! opinia mam i tatow..
 
Lucyann, nie wiem czy się dobrze zrozumiałyśmy, ona nie polecała tych pieluszek jako pieluszek, a jako podkłady dla kobiet w okresie połogu. Stanowczo odradza wszystkie wytwory allwaysa itp w stylu chłonących siateczek, bo wówczas nie można sprawdzić ilości krwi i rodzaju wydzielin. A co do laktatora to też mi się oczy błyszczą na Avent, pocieszające jest to, że cena obejmuje zestaw butelek, smoczków i czegoś tam jeszcze.
 
lucyann - jak masz zamiar kupic avent, to tylko na allegro. kosztuje 114-116 zl plus koszt wysylki 6-7 zl. wiec o wiele taniej niz w sklepach. ja juz nabylam :D
 
moja bratowa ktora duzo pokarmu odciagala (maly byl dlugo w inkubatorku) chwali lakatory alektryczne. Mowi ze recznym sie tylko umeczyla a nic nie sciagnela. A o elektrycznym mowila tak " no wiesz to tak jakby Cie do dojarki podlaczyli :) " Wiem ze troche kosztuje taki elektryczny, niestety.

Jak Wasze chlopy beda nazywac Wasze piersi jak bedziecie karmic? ja mowie mojemu ze podoba mi sie "mlecze" ;-)
 
Goralka dzis na TVN-style bylo o chustach w Smyku sa po 135 najbardziej ta pistacjowa i pomaranczowa mi sie podobala ale nasluchalam sie ze trzeba sie nauczyc dziecko poprawnie wkladac a na temat pieluszek to dwa w jednym i dla mamy i dla dziecka niestety sa nie wygodne a majtki siatkowe to niestey nie to sa takie jakby pampersy dla doroslych do chodzenia ale one kosztuja ok 3zl /szt ale wkladki maxi (sa jak samolot) :laugh: :laugh:kosztuja ok 25zl za 30 szt a wybor nalezy do nas .. czasem na oddziale sa wiec mozna podpatrzec czyje lepsze ich czy twoje a bebeluuuuuu to chyabnajbardziej popularne? ;) na alegro sa jeszce innej firmy a z laktatorem to chyab do konca poczekam zobaczymy czy bedzie potrzebny ;D ;D
 
reklama
tak przelecialam wasze wypowiedzi i tak laktator mialam i uzylam moze raz bo mala przy zastojach wszystko mi wyciagala i laktator byl zbedny :)
uzywalam tez wkladek laktacyjnych ale musialam zakladac po dwie trzy bo przemakaly
jak karmilam mala jedna piersia to z drugiej sie lalo
po porodzie uzywalam podpasek maxi i zdaly egzamin
nie slyszalam o tych wielokrotnego uzytku musze sie zorientowac
co do zakupow zamierzam robic w pazdzierniku ale w szafie mam dwa worki ciuszkow po pauli i od przyjaciolki i nawet ostatnio je przegladalam az trudno uwierzyc ze niedawno paulinka byla taka mala :)
jednak juz bylam w kilku sklepach zeby obadac rynek ;) i tak prawde mowiac nie moge sie doczekac
 
Do góry