reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadmierne pocenie sie dziecka......

reklama
czekaj bo nie rozumiem? Ciemiaczko już zarosło? To chyba nie świadczy o krzywicy czy niedoborze vitD...Jakie prześwietlenie? Masz robić usg główki? A w jaki sposób jeśli ciemiaczko już jest zrośnięte?
 
Teresko napis koniecznie co i jak. I co mieliscie badane w krwi dokladnie ?? My przy najblizszej wizycie w laboratorium mamy cala liste zeby za jednym placzem zbadac ale wit d nie mamy.
 
oj nie wiem dokladnie jakie badania krwi ale jakies bardzo szczegolowe miedzy innymi na zawartosc elektrolitow, wit d tez...a jezeli chodzi glowke to pani doktor zbadala "dotykowo"ciemiaczko patryka ..ale chce sie upewnic w jakim stropniu jest dokladnie zarsniete i dlatego mamy isc na przeswietlenie...
 
asioczek pisze:
Teresko napis koniecznie co i jak. I co mieliscie badane w krwi dokladnie ?? My przy najblizszej wizycie w laboratorium mamy cala liste zeby za jednym placzem zbadac ale wit d nie mamy.
doktorka chciala mu wczoraj pobrac krew ale probowala z obydwu raczek i nie dala rady trafic w zyle do tego patryk tak strasznie plakal ze "dalismy sobie siana" i pojdziemy wszystkie badania i przeswietlenie razem zrobic w szpitalu w poniedzialek............a jezeli chodzi o to badanie na zawartosc witaminy d ...to mam napisane na skierowaniu (VIT D 25-OH)...mam tez napisane badanie na zawartosc WAPNIA I MAGNEZU .....reszty nie umiem odczytaac ...bo nie dosc ze nabazgrane to jeszcze te amerykanskie oznaczenia ??? ???.....dam znac jak bede cos wiecej wiedziala
 
hayne1 pisze:
czekaj bo nie rozumiem? Ciemiaczko już zarosło? To chyba nie świadczy o krzywicy czy niedoborze vitD...Jakie prześwietlenie? Masz robić usg główki? A w jaki sposób jeśli ciemiaczko już jest zrośnięte?
tez mi cos nie pasuje raczej jedno wyklucza drugie .....ale lekarz nie jest narazie  niczego pewny  a objawy sa podejrzane bo z jednej strony sie strasznie poci a z drugiej ciemiaczko juz prawie zarosniete....wiec chce sie dokladnie upewnic dlatego robimy to przeswietlenie--zawsze to pewniejsze niz tylko badanie dotykowe--- no i badanie krwi
 
Wiesz co jak tak to czytam to poleciłabym Ci skonsultowanie wyników i objawów z innym lekarzem. Najprawdopodobniej masz zrobic badanie na zawartosc vit D we krwi, poziom wapnia i fosforu i fosfatazę alkaliczną. Ja robiłam takie badania Julce. No fakt zawsze lepiej zapobiegać. Tylko wiesz co... Jeśli Patryk dobrze sie rozwija, ciemiączko się zrasta, co tez jest wskazaniem że jednak vit D nie brakuje...Nie wiem czy samo pocenie się jest powodem do robienia tak kopleksowych badań i bądż co bądź jednak męczenia dziecka.Bo Julci np ciemiączko w ogóle nie chciało sie zarastać... nie rozumiem tylko słowa prześwietlenie- prawdopodobnie chodzi o usg przezciemiączkowe co w przypadku prawie juz zarośniętego ciemiączka jest praktycznie nie do wykonania...I co właściwie to badanie mialoby wykazac w Waszym przypadku. I naprawdę się nie martw. Jestem pewna, że mały juz niedługo po prostu przestanie sie pocić...
 
hayne1...ja sama nie wiem dlaczego lekarz skierowal nas na takie akurat badania ....ale jezeli maja one pomoc w diagnozie to wole dla pewnosci je zrobic....z tym konsultowaniem sie z innym lekarzem to nie takie proste w moim przypadku.....poniewaz w mojej okolicy jest malo dobrych pediatrow i to dodatkowo polakow .....mimo ze nie mam prblemow z dogadaniem sie po angielsku t jednak swobodniej mi chodzic do polskiego lekarza ........poczekam jeszcze troche i zobacze co powie lekarz...jezeli bedzie cos nie tak.....wtedy bede konsultowala z innymi lekarzami -niekoniecznie plakami:):)...............a tak wogole to dzieki za info.....fajnie ze znalaz sie ktos ktpo mial podobne problemy i moze sie ze mna podzielic:):)
 
Jasne ze tak, u mnie też tak było- nam lekarze mówili ze nie ma powodu do niepokoju i wszystko jest ok, ale"żeby mama byłą spokojna..." Wszystko bedzie dobrze. A tak na marginesie to zauwazylam ze u nas- mlodych mam to chyba panuje jakaś fobia związana z vit D... A nie taki diabeł straszny... Pozdrowienia dla maluszka
 
reklama
wlasnie wrocilismy z badan .....na wyniki musimy poczekac kilka dni.....ale przynajmniej bede spokojniejsza ze zrobilam wszystko co tylko moglam i nie bede miala kiedys tam wyrzutow sumienia ze cos zaniedbalam .....wole sie upewnic ....tymbardziej ze moja małomówna :mad:tesciowa wreszcie sie przyznala ze moj maz tez mial prawdopodobnie krzywice jak byl maly ........no i w tej sytuacji moje obawy o Patryka sa jeszcze bardziej uzasadnione...
 
Do góry