reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Napoje bezalkoholowe a ciąża

reklama
A kto się chwali?
Ot wymieniamy się doświadczeniami.
Normalnie nie lubię alkoholu ale w pierwszej ciazy ciągnęło mnie do piwa jak pszczole do miodu. I nie powstrzymałam się. Mam na sumieniu 14 łyków piwa pelnoalkoholowego podczas pierwszej ciazy.
 
DarkAsterR może jestem przewrazliwiona ale dla mnie to przegięcie. Tyle się mówi o tym że nie wiadomo jaka dawka jest szkodliwa a jednak widać że niektórzy lubią na własnych dzieciach testować...dla mnie to wręcz bezczelne chwalić się spożywaniem napojów alkoholowych w ciąży w internecie gdzie nie wiadomo kto to przeczyta i może zrobi podobnie. Nigdy nie przetrawie tematu alkoholu lub papierosów w ciąży bo mam teraz do czynienia z dzieckiem z wadą serca i notorycznymi zachorowaniami na zapalenie oskrzeli matki która paliła w ciąży. Może przypadek a może nie koniecznie. Mówię stanowcze nie dla narażania dziecka :/
 
No i co, kiszonek też nie jadłaś? Kefiru nie piłaś? Owocki z daleka oglądałaś?
Nikt tu nie mówi o usprawiedliwianiu spożywania alkoholu, czy co gorsza o paleniu. Post jest na temat napojów BEZALKOHOLOWYCH.

Po to one powstały żeby właśnie napić się bez wyrzutów sumienia, kiedy alkohol jest niewskazany.
Nie rób z igieł wideł, tutaj nie patologia :) Ale za to możesz poszukać na innych wątkach staraczkowych, gdzie faktycznie było grono kobiet przekonujących się wzajemnie, że regularna lampka wina czy okazjonalne papieroski nie szkodzą. I tam możesz przekonywać ;)
 
Napoje bezalkoholowe 0% nie są szkodliwe, oczywiście jak nikt ich nie pije w nadmiarze, bo wiadomo, że w nadmiarze wszystkie słodzone napoje są szkodliwe. Więc możesz śmiało pić, jak najdzie ochota

Co do napojów 0.5% to przyznaję, że sama bym takiego nie wypiła. Po wypiciu całego czyli 500 ml dostarcza się taką ilość alkoholu, jak po wypiciu ok. 50 ml zwykłego piwa. A skoro zwykłego nie napiłabym się nawet w takiej ilości, to i 0,5% odpada ;)
 
Ja lubię i piję. ;-) Najbardziej mi smakuje Okocim Radler sycylijska pomarańcza z limonką. Fajna alternatywa dla piwa. Czasami miło się napić do towarzystwa, zwłaszcza teraz, jak sezon ogniskowo grillowy w pełni. ;-)
 
@mamaelaela nawet sobie nie zdajesz sprawy ile procentow alko w ciazy przyswoilas ;). W kiszonkach tak popularnych w ciazy nawet 2%!!
Wiec troche jestes hipokrytka piszac o piwie 0.0% nie znajac tematu...
Zadna z nas nie napisala ze sobie strzela lampke wina dla rozluznienia czy desperadosa na prace nerek [emoji85][emoji2356]
Screenshot_20190426-075734.jpeg
 
reklama
Do góry