reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki :)

Nulini - nie blokuję etatu w firmie, bo na L4 idę gdy będę jeszcze na okresie próbnym. Co jak co ale pracuję w kadrach więc może niewielkie ale jakieś pojęcie na ten temat jednak mam. ;)


Niech zostanie i tak - jestem wyrachowana i perfidna. Życie. Wolę być tak określana a mieć te 1200 zł miesięcznie przez 1,5 roku na pieluchy dla dziecka niż musieć kombinować skąd je wziąć.
 
reklama
Ja też pracuje w mojej firmie 1,5 roku i poszłam do tej pracy-państwowej-aby po otrzymaniu umowy na stałe zajść w ciąże i tak też zrobiłam i nie czuję się winna niczemu i nie mam wyrzutów sumienia i dodam,że do pracy przez ponad 3 lata nie wróce i mam w nosie komu się to nie podoba :-D
 
Ja po roznych perypetiach tez nie mam zadnych skrupulow. Poza tym za L4 w ciazy od pierwszego dnia zwolnienia placi ZUS a nie pracodawca, macierzynski ani wychowawczy praktycznie pracodawcy tez nic nie kosztuje a blokowanie etatu to bzdura, sa przeciez umowy na zastepstwo (sama kiedys na takiej pracowalam). U mnie w pracy jest duzo dziewczyn i w zasadzie jest ciagla rotacja. Teraz za mnie wraca kolezanka ktora konczy wychowawczy akurat a ma jedno dziecko, podejrzewam ze pozniej kolejna zaciazy i bedzie gdzie wracac. Zreszta ja jak bada m. czekalam tylko na dobra umowe bo prace pozniej i tak chce zmienic, teraz chodzilo mi tylko o to zeby miec swiadczenia.
 
U mnie w firmie państwowej,mniej niż 25 pracowników- pracodawca płaci tylko za pierwsze 14 dni l4,a jak byłam na opiece nad dzieckiem,bo dziecko chore to mi za to płaci zus,tak że inaczej w państwowej robocie a inaczej u prywaciarza (prywatne firmy mają niestety pod górkę ze wszystkim)
 
Ja tez sie pochwale :)
Szybko to idzie w trzeciej ciazy ;p
 

Załączniki

  • 1402485501837.jpg
    1402485501837.jpg
    15,3 KB · Wyświetleń: 85
reklama
Do góry