reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze ciazowe dolegliwosci

Witajcie kochane! Co do dolegliwości to ja już naprawdę dziękuję. Pierwsza ciąża super (tylko zatrucie na koniec ale to nie boli) a teraz normalnie nie mogę :crazy:. Cały czas jest mi niedobrze, raz bardziej raz mniej. Wymiotować nie chodzę dla mnie to ostateczność. Chodzę i odbija mi się non stop. Piersi masakra, jak mały przychodzi się przytulić (a on nie patrzy co uciśnie bardziej lub mniej) :baffled:to wariuję :/. Nie schudłam ani nie przytyłam, ale wydaje mi się że spuchłam wizualnie - urósł mi brzuch ale to ten tłuszczowy a nie ciążowy. Jedyne o czym marze to leżeć w domu :( a tu trzeba do pracy.... a jak w pracy radzicie sobie z mdłościami - dodam że siedzę przed komputerem 8h. :no:
 
reklama
Nie schudłam ani nie przytyłam, ale wydaje mi się że spuchłam wizualnie - urósł mi brzuch ale to ten tłuszczowy a nie ciążowy. Jedyne o czym marze to leżeć w domu :( a tu trzeba do pracy.... a jak w pracy radzicie sobie z mdłościami - dodam że siedzę przed komputerem 8h. :no:

Nie da się dopiąć żadnych spodni, gdyż waga przyrasta – to efekt zatrzymania wody. Za zwiększenie obwodu odpowiedzialny jest progesteron – hormon, który pozwala zrelaksować się macicy i zwiększyć jej objętość. Rozkurcza również mięśnie gładkie jelit, powodując wzdęcia i zaparcia. Niestety, są to objawy, które będą towarzyszyły paniom aż do rozwiązania.
A jeśli chodzi o mdłości to dziewczyny pisały o migdałach i świeżym korzeniu imbiru.
 
Dziewczyny a u mnie inny problem :(
W ciągu zeszłego tygodnia przeszły mi wszystkie objawy: mdłości, wrażliwość na zapachy, senność a wręcz pojawiła się bezsenność, cycki przestały boleć, ustąpiły zawroty głowy. A to przecież 10tc to jeszcze za wcześnie na ustąpienie objawów. Tym bardziej tak nagle!
Wizyta w środę a ja osiwieję do tego czasu :(
 
Tak bywa ja miałam kilka dni takich. Jestem zmęczono a jak się położyłam to nie mogłam zasnąć.A ból piersi powróci. W pierwszej ciąży zaczęły znów boleć w 5/6 miesiącu a w 7 już musiałam zakładać wkładki bo mi czasami leciało z nich.
 
nuluska nie stresuj się kochana na pewno wszystko ok, objawy zanikają i wracają lub nie to zależy. Mi co znikną mdłości to zaraz wracają i tak w kółko, teraz od trzech dni nie mam i boje zacząć się cieszyć bo pewnie jeszcze wrócą
 
EDytka bardzo spodobało mi się okreslenie "zrelaksowanie się macicy";-)
Nuluska juz wczoraj Ci pisałam.. kochana ogarnij sie , zajmij sie czyms... masz przykre doswiedczenia , ale tym razem bedzie inaczej!!!
 
A u mnie największym problemem jest to, że wszystko mi ŚMIERDZI :wściekła/y: To jest coś strasznego, śmierdzi mi mydło, mój antyperspirant, śmierdzi mi nawet krzak który rośnie pod oknem! Ale najbardziej śmierdzi lodówka...do kuchni nie wchodze juz któryś dzień. Apetytu nie mam juz kilka tygodni, czasem zjem kromkę chleba, przez co z kolei jestem słaba. Wczoraj pierwszy raz w tej ciąży wymiotowałam (3 razy), dziś jest na szczęście lepiej.
Oj, o dolegliwościach o ja bym tu jeszcze mogła pisać... :-D
Jak ja się cieszę z tego postu;-), już myślałam, że zwariowałam... mnie też wszystko śmierdzi. W sobotę pojechałam po zakupy na niedzielę i wróciłam...z bananami i arbuzem, bo reszta śmierdziała-dopiero jak zobaczyłam minki mojego męża i córki, to się zorientowałam, że to było tylko moje ciążowe "wrażenie".
 
cześć dziewczyny,
mi też momentami wszystko śmierdzi a na dodatek nie mogę spać w nocy :( najpierw mam problem z zaśnięciem a w ciągu nocy budzę się i nie mogę zasnąć:( i do tego ucisk na pęcherz... Mdli mnie ale daję radę :)
 
reklama
Nuluska wszystko będzie dobrze ;-) Mnie też ostatnio przeszły objawy ciążowe, ale zobaczysz, że jeszcze wrócą, tak jak i u mnie wróciły ;) Raz mam mdłości, raz nie mam, piersi raz bolą więcej raz mniej.
Włosy mi strasznie wypadają.
 
Do góry