reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze piersi - siara, laktacja, karmienie itd.

Frutisku, jeżeli masz tyle mleczka to po co dokarmiasz???
u mnie też tryska, w nocy jak mała nie odciągnie bo śpi 5 godzin to cyce chcą eksplodować też tetra nie pomaga , więc pod prześcieradło dałam takie podkłady jak do przewijania bo inaczej po miesiacu w materacu bym miała serwatke a po dłuzszym czasie może na maśle bym spała;-)
 
reklama
ja mam w nocy wszystko zalane jak śpię bez stanika
więc nauczyłam się go zakładać, choć to nie jest super wygodne...
 
No ja nie mam szans spać bez stanika, ale zwykłe wkładki laktacyjne mi wystarczają, żeby łóżko nie było w mleku:-)
 
A ja spie w obcislej koszulce na ramiaczkach z wlozona pielucha tetrowa, bo szkoda mi wkladek laktacyjnych, a tak pieluche sie wypierze i juz, a poza tym nienawidze spac w staniku :-)
 
Wiecie co z własnej głupoty mam teraz krzywe cycki bo jakos wygodniej mi dawac lewego cyca bo jakos wiecej w nim pokarmu a prawego jakos rzadko daje małej i teraz mam lewego cyca większego :zawstydzona/y: nie wiecie jak to wyrównac??karmic teraz tylko prawym??
 
JAAGA ja bym nie karmiła tylko prawym, bo w lewym Ci się zastój zrobi i nie daj boże zapalenie. Karmienie zaczynałabym od prawego - w nim jest mniej pokarmu więc pewnie nie wystarczy to małej - a następnie dokarmiałabym lewym.
Ja tak teraz robię z tego względu, że znów mam mniej pokarmu w lewym cycku, mimo że nie przestałam nim karmić i za wszelką cenę muszę znów w nim ruszyć laktację, żeby miał tyle mleka ile prawy.
A na zaś najlepiej karmić raz jednym raz drugim, no chyba że w tym jednym mniej pokarmu wtedy powyższym systemem.
 
U mnie też by nie przeszło spanie bez stanika... W ogóle zdejmuję go tylko pod prysznicem:zawstydzona/y: bo inaczej od razu mi cieknie...
Zbankrutuję na wkładkach laktacyjnych :-D ale najważniejsze, że młody najedzony i zadowolony.
 
U mnie nawał mleka i cieknące piersi są wtedy, gdy ostatni raz karmię po południu a następny raz dopiero na drugi dzień rano. Ale zawsze wkładki laktacyjne mi starczą, więc potwierdza to fakt, że pokarmu nie mam dużo. Też zdejmuję stanik tylko na wieczorną kąpiel, ale to z tego względu, że przed ciążą miałam duży biust, a teraz to jest wielki, więc muszę dbać o to, aby po tym jak przestanę karmić nie był zwisający do pasa ;)
 
Mój sposób na karmienie- raz podaje prawą, raz lewą i tak na przemian od porodu... jak narazie wszystko jest ok.
czasami mam tylko wrażenie,że mleka mam więcej niż mała potrzebuje... a może to tylko takie wrażenie:confused::confused: no cóż- w każdym razie spanie bez stanika u mnie tez w gre nie wchodzi- w nocy czasami coś mi tam wycieka, jak wstaje rano to wkładki sa mokre- pewnie dlatego,że moja mała w nocy nie wstaje na jedzonko:tak:
 
reklama
Ja od kilku dni w nocy nie używam stanika. Piotruś tak skutecznie wysysa mi mleko z obu piersi, że nie ma co mnie zalewać. Poleci mi tylko kilka kropelek z jednej piersi gdy karmię drugą i to wszystko. A zauważyłam, że - przynajmniej w nocy - szybciej mi sie produkuje mleko kiedy nie mam stanika. Ciekawe... :confused:
 
Do góry