reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze pytania- odpowiedzi- RADY:)!

Sumka - super przepi i super tort, sprecyzuj jeszcze tylko prosze jak robisz te 1/2l mocnego naparu z kawy??? z jakiej i jak ilość kawy???
 
reklama
Ja robię z kawy rozpuszczalnej i na pół litra daję 7, 8 kopiatych łyżeczek. Napar ma być obrzydliwie mocny. Można też robić z mielonej no ale tu pojawia się problem dla leniwych bo trzeba przecedzić:-) . A i napar musi być wystudzony.
 
a ja ma RAFAELLO też super
Składniki

3 szklanki mleka
2 czubate łyżki mąki ziemniaczanej
2 czubate łyłżki mąki pszennej
2 torebki cukru waniliowego
1/2 szklanki cukru
1 jajko
1-2 paczek super krakersów
kostka margaryny
25 dag wiórek kokosowych

Etapy przygotowania

1.Budyń: zmiksować jajko z cukrem, cukrem waniliowym,1/2 szklanką mleka, mąką i wlać do reszty gotującego się mleka. Energicznie mieszać aż otrzymamy jednolity budyń. Odstawić do wystygnięcia.
2.Masa budyniowa: margarynę utrzeć i dodajemy po trochu zimnego budyniu. Gdy już zrobimy jednolitą masę dodajemy wiórka kokosowe i dolewamy alkoholu wysokoprocentowego (np. Metaxa) do smaku tak 1-2 kieliszków. Jeszcze raz miksujemy by masa były jednolita.
3.Wyłożyć blache folią aluminiową, wyłożyć połowe krakersów, na to połowę masy, znów krakersy i reszta masy. Pospać resztą wiórek, klepać je łyżką.
4.Zostawić na noc w lodówce, aż krakersy przesiąkły masą.
 
Agles i pediatra ci powiedział że to przez to że mleko mało wartościowe?
Bo ja się naczytałam o tym ze mleko jest zawsze wartościowe tylko co najwyżej dziecko nieefektywnie ssie i dlatego się nie najada i po prostu sie zastanawiam jak to naprawdę jest...a chociaż trochę mu jeszcze dajesz piersi?
Powiedział że się nie najada i jest ciągle głodny bo w tym wieku dziecko nie powinno ssać piersi co dwie godziny. Pokarm ściągam teraz i mrożę, a wnocy raz karmię.
Niestety muszę przyznać ,że to chyba prawda bo Maciuś jest spokojny, nie placze, espumisan poszedł w zapomnienie i lepiej śpimy.
COś za cos..
 
sumka, fusik - ale mi smaku narobiliscie...
Ja teraz testuje Matiego czy ma skaze bialkowa, zaczelam jesc nabial i czekam czy mu cos wyskoczy czy nie ...sama chciala i pediatra tez polecil..wczesniej inna pani doktor stwierdzila ze ma skaze a obecny pediatra mowi ze to prawdopodobnie skaza nie byla...
agles...Mati tez nie raz je co 2 godziny a nieraz pzrez 2 karmienia tylko cos chlipnie...a przybyl na wadze 450g przez 2 tygodnie...
nie rozumiem czemu kazal Ci na butelek przejsc..
ja sie zastanawiam czy nie karmic rzadziej, moze wtedy zje wiecej i sie naje...sprobujemy...
 
reklama
hej0 qrcze - nie mogłam sie do Was zalogować...ale już jestem:):)- coprawda nie jako Rusałka..ani Rusalka..ani też dorka82 - ale R.usałka:):)


POZDRAWIAMY- pędzę czytać dalej- nadrabiać zaległosci:eek:
 
Do góry