reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

tomola ja odpowiem na Twoje trudne pytanie:-Dmianowicie kalorycznosc posilkow dla dziecka 3-6 miesiecy wynosi 700 kcal w tym 13g bialka, 4g tluszcze i 4mg zelazo:-pmam nadzieje ze wyczerpujaco odpowiedzialam i ze pomoglam co najwazniejsze:-):tak:
 
reklama
Dzieki Karolki tak tez sobei wyliczylam ,ze ok. 700 kcl, bo jak dzidzia na modyfikowanym to jakos tak latwiej policzyc, i tak sobie mysle ze jak jest na piersi to mniej wiecej tyle samo kalorii w ciagu dnia pochlania. Bo sie zastanawialam, ile powinien miec kalorii jeden posilek zamiast piersi, no i tak mi wlasnie wyszlo ze ok. 100... (bo jak caly dzien 700, a karmien ok. 7). No chyba, ze sie myle to mnie poprawcie.

Ja tez mam ten nutrigen 2.

A o jakis studiach mowisz? ;)
 
Krolki a to w temcie tego pysznego mleczka...

Mamo, ja juz wole zjesc swoja wlasna skarpete niz pic to swinstwo! :-):-D

a tak w ogole to sam ja sobie sciagnal i cala wpakowal do buzi :-)
 
Natalia No własnie tak robie z tymi zdjęciami,zmniejszam i wklejam ale ciągle mi pisze ze za duże, jeszcze troche i wkońcu z tego zmniejszania nic na nich nie będzie widać więc niewiem czy ja coś żle robie czy co...:confused:A mam je wkleić w opcje zdjęcia pod podpisem?bo własnie tak robie
 
Kludi, nad tym okienkiem gdzie piszesz posta jesttaki SPINACZ, nacisnij go i potem tam musisz wrzucic tez zdjecia, tak robisz?
Tam tez ci sie pokaze tabelka i zobaczysz do jakich rozmairow musisz zmniejszyc zdjecie.
 
Witam
Ja juz sie wykanczam powoli, caly dzien tylko latam z tym moim bobaskiem albo na rekach albo wsadzam ja do fotelika, wlade na stole i wtedy musze jedna reka ja zabawiac a druga robic np. obiad. Taka nieznosna ta moja Zuzia sie robi czasami, dzisiaj np. obiad to dopiero na 16 wyszedl:szok::szok: dobrze ze maz w pracy nie byl to kanapki przegryzl i nie marudzil chociaz. Ma takie szalone dni, chociaz ogolnie to jak na nia patrze to az lezki mam w oczach ze jest taka kochana, to chyba po smierci Majeczki i poczytalam troche to forum co Luxik wkleila, taka rozczulajaca sie zrobilam:sorry2:

tomola - nie wiem czy probowalas inne ale te mleka modyfikowane ogolnie sa paskudne jak dla mnie:blink:, maja taki metaliczny posmak:dry: A Szymus cudowny jest i taki duzy:-D

madziara - duzo zdrowka dla Nikodema

Smieszne te Wasze opowiesci dziewczyny jak maluchy wcinaja cycusia w roznych pozycjach:-D tyle czasu to samo to wkoncu im sie znudzilo i urozmaicaja sobie:-D

Co do jedzonka to tak mysle ze jak dziecko nie ma zadnych alergi to dlatego tak duzo niektore mamy wprowadzaja i chyba to dobrze, a jak cos sie dzieje to niestety trzeba poczekac. Zuzia je juz: marchewke, ziemniaka, dynie, jablko, i zupke jarzynowa z bobovity ale nie moge jej kupic ostatnio, dalam tez raz jablko i dojrzale jagody, a wczoraj ugotowalam buraczka, ale dalam i tak tylko wywar i dodalam do marchewki z ziemniakiem bo jakis dziwny ten burak mi sie wydawal:baffled: Nic narazie Zuzi nie bylo ale wole byc ostrozna:-p
I zastanawiam sie nad tym glutenem, ile z Was juz daje, bo jak ja sie lekarza pytalam to powiedzial tylko "Po co?" - olal mnie poprostu:baffled: Czy Wy sie pytalyscie lekarza czy same dalyscie i juz?

A jemy to roznie, staram sie co 3 godziny ale w efekcie i tak wychodzi co 1,5 - 2 godziny cycus plus godz.14 pol sloiczka zupki i o 18 pol sloiczka deserku i rano troszke kaszki albo kleiczku, ok 40 ml.

Kludi - dokladnie tak jak tomola napisala, mam nadzieje ze sobie juz poradzilas:-)
 
Ewelia w sprawie glutenu ja juz pisalam kilka razy, mi lekarka powiedziala zeby dawac i ja juz daje dokladnie od 11 stycznia, 1/4 lyzeczki suchej kaszki mannej dodaje do zupki jarzynowej ktora gotuje.
 
U nas dzień minął niezaciekawie:baffled:Niby Ola czuje się lepiej katar zelżał ale za to wiecej kaszle. Niewiem dlaczego nie chciała dziś pić z cycusia , darła się niesamowicie jak ją chcialam przystawić a ja już cycki jak kamienie bo przez to jest częste picie przedwczoraj moje piersi zaczęły produkowac wiecej mleczka:confused:. W końcu przytawiłam ją w pozycji stojacej i jeszcze musiałam chodzić z nią bo jak tylko stanęłam to był ryk. Niewiem czemu nie chciała pić czy straciła apetyt czy co.....:wściekła/y:Poza tym nie jadła dziś obiadku bo po dwóch łyżeczkach odpuściłam ,zaczęła się dławić, ksztusić :szok:ona chyba mi to robi specjalnie ,żeby nie jeść, co ja mam zrobić żeby ona zaczęła normalnie jeść ???Już mi brakuje pomysłów:baffled:Można ją rozbawiać rozśmieszać a ona ma zacisniete usta i nie chce jeść.:wściekła/y:
 
reklama
Do góry