reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze super mądre dzieci - chwalimy się osiągnięciami!

A czy po każdym karmieniu dajecie dziecko do pionu? Nawet jak zaśnie? bo ja już nie wiem co robić, trzymam małego w pionie, a nie zawsze chce mu się odbić, a nie mam sumienia trzymać go tak bardzo długo i potem męczą go gazy po żołądku.

A z osiągnięć to mój synuś dał się na Dzień Matki wyspać w nocy mamie i od karmienia o 2 w nocy spał do prawie 7 rano!
 
reklama
W nocy, gdy mały zasypia przy cycku, biorę na chwilę do pionu, ale jeszcze nie zdarzyło mu się odbić. Nie zdarzyło mu się też ulewać przy takim karmieniu "na półśpiku), więc odkładam go do łóżeczka i pozwalam dalej spać.
 
Moj Rafałek uwielbia być w pione, ale to chyba przynosi mu ulge przy kolce. Bo jak go tylko położe to zaraz płacz. Mam nadzieje że to nie jest wymuszanie żeby go brac na ręce, bo na to to chyba jest jeszcze za mały.

A i pochwalimy się że wreszcie wczoraj odpadł pepek. I zmieniliśmy pieluchy na rozmiar większe. Bo te jedynki to jakieś ciasne.
 
Co do pieluch, to my od początku uzywamy 2. Jednak w 3 to chyba za szybko nie wskoczy.
 
A dlaczego tak bardzo chcecie, aby dzieci spały na boku?? :eek:

ksztaltujemy glowke dziecka,zeby byla piekna :-p tzn zeby byla symetryczna po obu bokach.mimo tego usmieszku obok tesktu,nie zartuje-tak zalecala robic polozna w szkole rodzenia,zeby raz klasc na prawym,a raz na lewym boku.poza tym bezpieczniej jest,bo dziecko nie zachlysnie sie,gdyby ulalo.
 
nam zalecila lekarka w poradi rehab. spanie na boku. Ale Mala woli na pleckach i na brzuchu - na boku to trzeba na czyms miekkim wtedy dziecku wygodnie jest - np na podusi miekuchnej ale boje sie tak ja zostawic na noc
 
Mąż kazał mi pochwalić się synem :-p . Wg niego największym osiągnięciem Jasia jest zasiusianie śpiochów na plecach, tak bardziej z boku, po oby stronach a przy tym nie zmoczenie pieluchy! Położna stwierdziła, że chłopcy tak mają... Ale jak narazie w pampersach 2 tego jeszcze nie robi nagminnie (w jedynkach non stop, co najmniej raz dziennie od skończenia 1 tygodnia). No i wie do czego słóży broda taty - jak się ją ciągnie, tata wydaje fajne dźwięki.
A tak na serio, to moje super spokojne dziecko, które tak spokojnie spało w łóżeczku, ostatnio kręci się niemiłosiernie. Wczoraj jak wróciłam z wc, to spod kocyka widać było nóżki, a łepek i rączki przykryte. Dodatkowo obrócił się o 90 stopni. :laugh2:
 
a moja Kama wczoraj przeszła sama siebie! leżała sobie u mnie na rękach a ja przez okno z kuzynka rozmawiałam, a ta nagle głowa do góry:szok: jakby chciała luknąć z kim mama tak nawija i zaraz połozyła z powrotem:laugh2:
 
reklama
Trudno to zaliczyć do osiągnięć, ale mały ostatnio w kąpieli zrobił nam takiego psikusa i wywalił kupkę do wanny. No i musieliśmy go drugi raz kąpać :-)
A siłacz z niego też jest - ostatnio nie chce mi kłaść głowy na ramieniu (do odbicia) tylko ją podnosi do góry, a jak już położy to zjada mi ramię.
 
Do góry