reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdolne maluszki - czyli co potrafią wrześniowe dzieciaczki

jak dziecko nie lubi samo na brzuchu leżeć to kładźcie je najpierw na swoich kolanach podtrzymując lekko po bokach tak tez ćwiczy mięśnie , albo na waszych brzuchach żeby popatrzyło na was. moja leży na brzuszku często nawet zaraz po karmieniu i wtedy ładnie jej sie odbija i nie ulewa (ona mało ulewa tak w ogóle)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Co do układania maluszków na brzuszek po jedzeniu to jeżeli dziecko ma tendencję do ulewania to powinno się odczekać 30min po jedzeniu. Natomiast ja podobnie jak sylwiczka kładę małego na siebie i zawsze mu się ładnie odbija, a nie ulewa mu się wcale. Tylko czkawki mamy często ;-) Ze zdziwieniem czytam, że Wasze maluszki już się przewracają z brzucha na plecy...strasznie szybko. Wojtuś jakoś nie chce, myślę, że waga może mu utrudnia.
 
Ja odkladam Leonka zaraz po jedzeniu na brzuszek bo on tak cały czas spi.
W nocy chwile jak zje i zasnie to czekam az mu sie odbije, bo to ekspres zwykle i wtedy do lozeczka.
 
reklama
Leoncio zaczął wydawać nowe dźwięki, nie umiem ich powtórzyć, ale m.in jest to piszczenie. Coraz więcej głuży. Trzyma bardzo mocno główkę, kiedy jest w pozycji pionowej. Coś czuję, że już niedługo nie będzie potrzebna asekuracyjna ręka na karku. Zaczyna próbować przewracać się z plecków na bok- narazie tylko 2 razy to zauważyłam. Lubi patrzeć na kolorowe przedmioty. Reaguje usmiechem na dźwięk swojej ulubionej grzechotki. I puszcza bańki ze swojej śliny :-D
 
Do góry