reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nazwisko dla dziecka

Dołączył(a)
12 Wrzesień 2022
Postów
2
Dziewczyny i chłopaki,
czy ktoś z was nadał dziecku dwuczłonowe nazwisko? Jak to się sprawdza w praktyce?

Jestem w związku partnerskim. Partner chciałby, aby dziecko miało jego nazwisko. Ja wolałabym, aby miało moje. Pogodzeniem nas byłoby nazwisko dwuczłonowe dla dziecka - czy macie doświadczenia w takich sytuacjach?
 
reklama
Dziewczyny i chłopaki,
czy ktoś z was nadał dziecku dwuczłonowe nazwisko? Jak to się sprawdza w praktyce?

Jestem w związku partnerskim. Partner chciałby, aby dziecko miało jego nazwisko. Ja wolałabym, aby miało moje. Pogodzeniem nas byłoby nazwisko dwuczłonowe dla dziecka - czy macie doświadczenia w takich sytuacjach?
Dla mnie lepiej jak dziecko ma jedno nazwisko po co komplikować 🙂
 
Znam malo osob ktore mają dwuczlonowe nazwisko wiec nie wiem jak im sie to sprawdza w praktyce ale dobrze ze szukacie kompromisu. Pytanie czy na przyklad planujecie slub w najblizszym czasie, czy bedziesz chciala przyjac nazwisko meza, zostac przy swoim, czy moze miec dwuczlonowe, na tej podstawie rowniez mozesz pomyslec jak nadac dziecku zeby pozniej było dobrze. To juz kwestia do obgadania, przemyslenia i tylko i wylacznie Wasza wspolna decyzja, bez wzgledu na to co sądzą inni.
 
Ja mam dwuczłonowe nazwisko, a dla dzieci wybraliśmy tylko jedno. W zasadzie z wygody - mam długie nazwisko i nie chciałam, żeby dzieci miały dużo pisania np. na kartkówkach. Ale jeśli macie krótsze/średniej długości nazwiska, to uważam, że takie połączenie nazwisk rodziców, to fajny pomysł.
 
Na razie nie rozmawiamy o ślubie, być może kiedyś weźmiemy, ale przyszłości nie przewidzę.
Ja nie planuję zmieniać mojego nazwiska po ewentualnym ślubie, mój partner też nie rozważa zmiany swojego, stąd pojawia się dyskusja o dwuczłonowym dla malucha.
 
U mojej znajomej jest taka sytuacja. Ona po ślubie nie zmieniła nazwiska, nie ma podwójnego, zostawiła sobie swoje. Jej mąż ma swoje, a wszystkie dzieci mają podwójne.
Dla mnie to trochę komplikowanie dzieciom życia, ale im to pasuje.
 
reklama
Na razie nie rozmawiamy o ślubie, być może kiedyś weźmiemy, ale przyszłości nie przewidzę.
Ja nie planuję zmieniać mojego nazwiska po ewentualnym ślubie, mój partner też nie rozważa zmiany swojego, stąd pojawia się dyskusja o dwuczłonowym dla malucha.
No wiec jesli taki uklad Wam pasuje a oba nazwiska nie sa jakies super dlugie i skomplikowane to zrobcie wedlug siebie:)
 
Do góry