reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nazwisko dla dziecka

Nasza mala ma nazwisko ojca, a ja mam swoje, bo mialam problemu w urzedzie stanu cywilnego i nie dalo sie zmienic. Co do dojrzalosci meza..... on od zawsze baaaaaaardzo chcial dziecko, a treaz nigdy nie ma go w domu czuje sie jak samotna matka, jak sie okazuje nie dojrzal, ani do roli meza, ani ojca:(
 
reklama
no właśnie zawsze jest obawa, że tata się nie sprawdzi, ale czy ma na to wpływ nazwisko jakie nosi czy to,że rodzice są po ślubie?
uważam, że to jakie dziecko będzie nosić nazwisko to sprawa indywidualnych ustaleń między rodzicami. pewne jest, że dziecko nie rodzi się bez ingerencji mężczyzny, więc... może brak jego nazwiska to próba zagrania mu na nosie?
 
Ja uważam, że facet powinien się hajtać z kobietką bo ją kocha... jeżeli mój facet nie zaręczy się ze mną zanim zajdę w ciążę, czyli jedynym powodem będzie dla niego fakt, że mnie kocha to nasze dziecko o które się staramy nie dostanie jego nazwiska...
koniec i kropka nikt mnie nie przekona do zmiany decyzji
 
moj maz oswiadczyl mi sie zanim zaszlam w ciaze potem okazalo sie ze jestem w ciazy(oswiadczyny byly przed ciaza ale dopiero jak sie okazalo ze bedziemy mieli dzidziusia zmobilizowal sie i kupil pierscionek:-)) i slub odlozylismy dopoki nieurodze i dzidzia niepodrosnie.po urodzeniu corka zostala zarejestrowana na nazwisko ojca, zajelo nam to dwa lata ale sie pobralismy teraz czekamy na drugie dziecko:)
 
moj maz oswiadczyl mi sie zanim zaszlam w ciaze potem okazalo sie ze jestem w ciazy(oswiadczyny byly przed ciaza ale dopiero jak sie okazalo ze bedziemy mieli dzidziusia zmobilizowal sie i kupil pierscionek:-)) i slub odlozylismy dopoki nieurodze i dzidzia niepodrosnie.po urodzeniu corka zostala zarejestrowana na nazwisko ojca, zajelo nam to dwa lata ale sie pobralismy teraz czekamy na drugie dziecko:)

To widzę, że sytuacja podobnie wygląda u mnie ;-) Z tym, że ślub planujemy szybciej niż po upływie dwóch lat. :-)
Ja zgadzam się z Fanaberią, że brak nazwiska ojca może być próbą zagrania na nerwach.
 
Hania ma moje nazwisko mimo ze tatus uznał ją i sie nia chetnie zajmuje.Nie było to złosliwe z mojej strony ani nic z tych rzeczy.Po prostu doszlam do wniosku ze tak bedzie dla nas lepiej.
 
Witajcie
Ja mam podobny problem. Nie mam jeszcze ślubu i na razie nie chcę ale to jest moja inicjatywa. Najpierw sprawdzę jak zachowuje się w roli tatusia i ogólnie :confused: Za dużo razy się sparzyłam i jestem ostrożna. Ale nazwisko dam Taty :-D.
Pozdrawiam
 
Czesc dziewczyny :-)

Ja wlasnie stoje przed wyborem nazwiska dla córci - czy ma miec moje czy taty??
Nie wiem jak nasz zwiazek sie potoczy... , wiec zastanawiam sie czy danie dziecku nazwiska ojca pozniej nie bedzie dla mnie uciążliwe?? Taty dzidzi i tak większość czasu nie ma w kraju i zastanawiam sie czy podczas jego nieobecności mga byc mi potrzebe jakies jego zgody, podpisy??
A sluchajcie jak jest jak chce sie wyleciec z dzieckiem po za Unie Europejska?? Z tego co wiem to musi byc zgoda ojca na wylot dziecka. Ale czy tylko jak dziecko ma nazwisko ojca czy tez jak ma nazwisko matki??
Czekam na Wasze rady :-)

Pozdrawiam
 
Czesc dziewczyny :-)

Ja wlasnie stoje przed wyborem nazwiska dla córci - czy ma miec moje czy taty??
Nie wiem jak nasz zwiazek sie potoczy... , wiec zastanawiam sie czy danie dziecku nazwiska ojca pozniej nie bedzie dla mnie uciążliwe?? Taty dzidzi i tak większość czasu nie ma w kraju i zastanawiam sie czy podczas jego nieobecności mga byc mi potrzebe jakies jego zgody, podpisy??
A sluchajcie jak jest jak chce sie wyleciec z dzieckiem po za Unie Europejska?? Z tego co wiem to musi byc zgoda ojca na wylot dziecka. Ale czy tylko jak dziecko ma nazwisko ojca czy tez jak ma nazwisko matki??
Czekam na Wasze rady :-)

Pozdrawiam

Czesc dobrze by było gdybyś dała dziecku nazwisko ojca, tym bardziej że ojciec uzna dziecko, potem w przyszłości może mieć do Ciebie żal dziecko że nie ma ojca nazwiska.
Po urodzeniu dziecka w urzędzie musicie być razem by zarejestrować dziecko i nadać mu wtedy nazwisko jakie ustalicie. Proponuję potem złożyć wniosek o paszport dziecka i też niestety musicie być razem osobiście przy składaniu i przy odbiorze dokumentu. Jak już będziesz miała paszport to przy wyjeździe za granicę nie musisz mnieć osobnej zgody na wyjazd dziecka.
To tyle:-)
Pa
 
reklama
Do góry