reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nazwisko dla dziecka

D

dawidowa

Gość
Jeśli zamierzam żyć z ojcem dziecka bez ślubu,jakie najlepiej dać nazwisko dziecku?Myślałam o dwóch, czyli moim i ojca.Co myślicie i jakie są wasze doświadczenia,czy są jakieś mamusie takie ja,czyli bez ślubu?

reklama
A

Anonim

Gość
nie jestem pewna, ale w takim wypadku dziecko bedzie mialo twoje nazwisko.

A

Anonim

Gość
moj synek ma nazwisko po ojcu my nie jestesmy po slubie (jeszcze)
ale to zalezy tez od Waszych relacji, jesli uwazasz ze ojciec dziecka jest czlowiekiem godnym byca ojcem i jesli stosunki miedzy Wami sa ok to dlaczego nie mialby nosic jego nazwiska? a jesli tak jak my planujecie w przyszlosci slub to tym bardziej moze miec nazwisko ojca przecierz w koncu to i tak bedzie jego nazwisko

A

ANIASKA

Gość
Osobiscie dalabym swoje nazwisko , potem zawsze mozna zmienic :D Porozmawiaj z ojcem dziecka jaki ma stosunek do tego i zadecyduj

Asiołek

Mama Mai i Oliwki :)
Rozwiązania
0
Moj Mąż przejał moje nazwisko i dzieci też beda miały moje :-)

avocado2

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Moja siostra ma trzech synów, mieszka z ich ojcem, ale nigdy się nie pobrali, bo tego nie potrzebują. Chłopcy noszą nazwisko po ojcu. Skoro ich uznał, mieszka z nimi, zmienia im pieluchy, karmi, itp, to nie ma żadnego znaczenia, że nie pozostaje z ich matką w związku formalnym.

Teraz zresztą już nikogo nie dziwi, że mama ma inaczej na nazwisko, niż dziecko. Ja osobiście uważam, że nazwisko matki, noszone przez dziecko sugeruje, że ojciec jest nieznany, albo dziecka nie uznał. Tak to trochę dziwnie...

Ale oczywiście to indywidualna decyzja i zgadzam się, że trzeba rozważyć, czy ojciec niejako "zasługuje" na to, żeby inny człowiek nosił jego nazwisko.

Agatka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Moje będzie mialo nazwisko taty, bo zamierzamy sie pobrać, nie zdązyliśmy przed ciąża, a jestem przeciwniczką ślubów z brzuchem :)

D

dawidowa

Gość
Ja też nie chciałam brać ślubu z brzuchem,ale planujemy go jak mały się odchowa,za ok. 2 lata.Oczywiście budziło to sprzeciw całej rodziny,ale to nasze życie i nasza decyzja,a ślub by przecież nic nie zmienił w naszych relacjach.Chociaż nie powiem- siedzi we mnie mała iskierka niepewności,jak to będzie gdy dziecko przyjdzie na świat.Jak na razie mój narzeczony,barzo się o mnie troszczy,ale nie wiem jak będzie się opiekował synem.Jego ojciec zostawił, gdy miał 2 tyg.- dla mnie jest to nieludzkie,jak można tak porzucić własne dziecko, w dodatku tak małe!!!To chyba dlatego siedzi we mnie ta mała niepewność jakim będzie ojcem.I dlatego nie wiem jakie nazwisko dać dziecku- w końcu jeśli się pobierzemy, to ja z dzieckiem przyjmiemy jego nazwisko i tyle!Nie przeczytałam, czy można dać dwa nazwiska?

reklama

hogata

czerwcowe mamy 2005
Miasto
Szczecin :)
Rozwiązania
0
Mam ten sam dylemat. Nazwisko moje czy mojego partnera. O ślubie narazie nie myślimy. Ale coraz częściej o tym rozmyślam. Trochę się obawiam formalności po urodzeniu dziecka. Chciałabym zeby dzidzio nazywało się jak ja a z dugiej strony ma przeciez tatę. Ale chyba najważniejsze ze sie kochamy i nie mozemy się juz docekać fasolki. A mały nieźle rozrabia. Wczoraj był nadwyraz aktywny ;)
Pozdrawiam

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Nazwisko dwuczłonowe dla dziecka Porady prawnika 3
S Ubezpieczenie dziecka a nazwisko ojca Potrzebuję porady 6
Tygrysek1985 nazwisko dziecka Porady prawnika 8
Pysia29d przesłanki żeby zmienić dziecku ponownie nazwisko Archiwum Samodzielnych rodziców 8
Pysia29d nazwisko Archiwum Samodzielnych rodziców 30
A Mloda mama a nazwisko dziecka Porady prawnika 1
rykiavik uznanie ojcostwa a nazwisko dziecka Porady prawnika 1
angola nazwisko dziecka ???? Porady prawnika 8
M nazwisko i prawa rodzicielskie Porady prawnika 3
M Nazwisko i prawa rodzicielskie ( gdy matka nie ma ukończonych 18 lat) Młodziutkie mamy 15
89karola80 D3 i DHA dla maluszka :) Potrzebuję porady 6
Natalia Krolikowska Koleżanki i koledzy do zabawy dla miłego dwulatka - Żoliborz, Bielany Warszawa 0
M Zabawka/książka dla 9m dziecka Niemowlaki 2
M książeczka sensoryczna dla półroczniaka Rozwój i zabawy 3
K Imię dla chłopców, Szymon czy Franek?które byście wybrały?? Październikowe mamy 2020 22
S Steryd dla trzymiesięcznego niemowlaka Potrzebuję porady 26
L Zasiłek pielęgnacyjny dla alergika Potrzebuję porady 1
J Imię dla chłopca Ciąża, poród, połóg 41
DittavonTeese Wyprawka dla malucha Październikowe mamusie 2020 -priv 5
A GIGA ZESTAW dla niemowlaczka wózek, leżaczek-bujaczek, ubranka i wiele innych Ogłoszenia - Warszawa 0
M Ciąża "dla męża", jest mi ciężko Potrzebuję porady 130
N Fotelik dla noworodka Potrzebuję porady 9
aniaslu Tarcza antykryzysowa uderza w młode matki, tymczasem senat wprowadza podwyżki dla polityków Pytanie tygodnia 5
M Zajęcia dla kobiet w ciąży Kraków Przyszłe mamy 3
89karola80 Pomoc dla mojego synka - lekarze rozkładają ręce :( Potrzebuję porady 11
Jaska.JDM Zabawki dla maluszków - polecam Majowe mamusie 2020 8
luna91 Książki dla dzieci Majowe mamusie 2020 38
Justi1234 Ginekolog lux med śląskie lub łódzkie dla osoby otylej Ciąża, poród, połóg 1
U Polskie marki dla dzieci Potrzebuję porady 0
V Ochrona przeciwsłoneczna dla maluszka Potrzebuję porady 3
V Coś na komary dla dzieci Potrzebuję porady 5
mydreammyfuturebaby Profertil- dla mężczyzny. Potrzebuję porady 1
aniaslu Imię dla dziecka i spór rodzinny Pytanie tygodnia 28
Nataśka Prezent ślubny dla Szefowej Pytanie tygodnia 8
M Wyprawka dla bliźniąt BB położna radzi mamom 4
M Wyprawka dla bliźniąt Listopadowe mamy 2020 9
Mania93 Ubranka i akcesoria dla maluchów Forum 1685
P Ubranka dla noworodka Potrzebuję porady 29
T Ubrania dla mamy - gdzie kupić? Październikowe mamy 2020 5
B Mleko dla dwulatka Roczniaki i dwulatki 4
B Imię dla dziewczynki Sierpniowe mamy 2020 13
B Imię dla dziewczynki. Sierpniowe mamy 2020 4
N Wałeczki dla niemowląt co sądzicie? Potrzebuję porady 2
Magda'87 Materac dla niemowlaka Potrzebuję porady 1
Malamonka1894 Espumisan dla dzieci Ciąża, poród, połóg 4
Ollax Krótka notka dla starających Ciąża, poród, połóg 5
Truskaweczka2017 Przepisy/porady/wskazówki dla cukrzycowych mam :) Wrześniówki 2020 421
K wózek dla dziecka Potrzebuję porady 13
Marynia88 Co kupić dla chłopca 12m+? Potrzebuję porady 15
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15