reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nazwisko dla dziecka

pozwolcie ze wlacze sie do tematu - pomimo ze jestm mezatka i w sumie mnie ten problem w zaden sopsob nie dotycz - to ja jednak jesli ojciec dziecka byl by ze mna w dobrych ukladach tzn. jestesmy zareczeni, mieszkamy ze soba, ogolnie mwoiac zyjemy razem - a on poczuwa sie ojcem dziecka, akceptuje je, lozy na jego utrzymanie - to dalabym swojemu dziecku nazwisko taty ....

a jesli byla bym samotna matka .... to zdecydowanie nosilo by moje ....


pozdrawiam
 
reklama
Karmel pisze:
Moja koleżanka, mimo że ojciec dziecka jest jej mężem, dała córce podwójne nazwisko, bo tak jej się bardziej podobało. Moja mama ma koleżankę, która dała swoim bliźniakom nazwisko po byłym mężu, który nie miał z dziećmi nic wspólnego.

...sa tez niekompetentni urzednicy, ale niestety (lub na szczescie) nie wszyscy na nich trafiamy... ;)
 
moj synek Tymek nosi moje nazwisko, w urzedzie przy rejestracji dziecka nie robia problemow, moze sie nazywac tak jak mama z doswiadczenia wiem ze to bardziej praktyczne jesli dziecko wychowuje sie samotnie, np kiedy moj dzieciaczek trafil do szpitala nikt nie zwracal sie do mnie nazwiskiem jego ojca (do innej mamy samotnie wychowujacej maluszka tak sie zwracali lekarze i pielegniarki - przykre co?) a z innej strony zycie jest pokrecone, pogodzilam sie z tymkowym tata, mieszkamy razem a przez moj upor dzidzia nie nazywa sie tak jak on , mozna to zmienic ale jakos ciagle brak czasu...
 
reklama
Do góry