reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie chce jeść-pomóżcie

Różyczka nie martw się na zapas tymi chrzcinami, a może mu się poprawi.:-) Jak będzie rodzinka to poproś ich o pomoc i tyle.:rofl2:
Ja jak czytam na niektórych forach ile dziecko w tym wieku - 4 miesiące- powinno mleka zjadać to mało na zawał nie zeszłam, bo moja Malwa ostatnio to kiepściutko je. Ale najważniejsze że na wadze przybiera i jest wesoła i pogodna to się specjalnie nie martwię:eek: Pewnie żę wolałabym żeby jadła wg tabeli ale z drugiej strony każde dziecko jest inne. A ja mojego szczęścia nie chce utuczyć. :-D
 
reklama
Aga racja racja-nie chcemy- nie bedziemy mieć "tuczników" z dzieci hehe:-), bo to ani fajne ani zdrowe..najważniejsze by były zdrowe, usmiechnięte i żywiołowe:-D. Dziś "celowalam" z butlą na odpowiedni moment jego snu by go nakarmić- i dziś mi sie udawało "trafić" haha- w sumie zjadł jakby policzyć od nocy niecałe 700 ml, a teraz o 22-ej znowu mu podaję mleko..zobaczymy ile wypije ten nasz brzdąc:sorry:
 
zastanawia mnie jak Twój maluch je na śpiocha, hahahah normalnie z podziwu nie mogę wyjść moja to nawet buzi nie otworzy, Jak chce spać to nawet smoka wypluwa.
 
hahaha no fajnie to wygląda:-), podchodzisz z butlą i sprawdzasz czy spi hehe, potem przykladasz smoka z butli do ust- no i..teraz zalezy wszystko od tego czy otworzy usteczka-jesli tak to wkładam smoka i on sobie ssie ładnie (albo i nieładnie-to zależy:-D). Sama sie zastanawiam jak mozna śpiąc pić, ale maluchy chyba tak mają:-)-jakiś instynkt czy cuś:-D
 
A Ty go wybudzasz, tzn wiesz o co mi chodzi. Daj mu pospać, powinien sam chyba się przebudzić na papu? Próbowałaś tak??
Bo u mnie to jest tak: kąpiel ok 19 i po kąpieli butla 150 ml i młoda dopiero między 1 a 2 w nocy się budzi na butle. Śpi z nami w sypialni i jak tylko słyszę że zaczyna się wiercić to pierwsze co to na zegar zerkam:-D no i jak jest mniej więcej ta godzina to szybko butle robie - wodę w podgrzewaczu trzymam i tylko mleko wsypuje i daje. :rofl2:.Kiedyś jak zjadła o 19 to dopiero o 3 rano się obudziła. ale to był wyjątek.
Zobacze jak dziś będzie spałą bo zjadła 150 ml z kleikiem i zobaczymy, może pośpi dłużej:-D
 
Ostatnia edycja:
Aga u nas tez zawsze tak to wyglądało, maly się wiercił np w łożeczku i zerkalam na zegar i wiedziałam, że to już pora jedzenia. I tak było ok, wypił ile chciał i znów zasypiał..a teraz? Od maja cos mu się porobiło i zauważyłam, że w ogóle nie placze o jedzenie..kiedyś nawet 6 godzin sobie zrobił przerwy-co mu sie nie zdarzało i NIE CHCIAŁ MI PIĆ! Masakra. Wtedy naprawde sie wystarszyłam. Zawsze było bez problemu, a potem właśnie zaczał mi tak robić, że nie "wołał" o picie wcale. I pił mi coraz mniej. Wtedy zaczelismy mu dawać mleko tak mniej wiecej co 3 godziny i wypijał na spaniu właśnie. Jak sie wybudzał sam i był bardzo już głodny, nie chciał wziąść smoka z butli do buzi. Płakał, krecił sie strasznie i trzabyło go uspokoić i uspić i wtedy daliśmy mu butle i wypijał..No i tak od maja sie to ciągnie..:eek:Szczerze mówiąc jestem wykończona tym czuwaniem z ta butlą nad nim...:sorry:
 
Ostatnia edycja:
Znalazlam na necie pewną informację: okazuje się, ze nie tylko mój Karolek sie tak zachowuje podczas jedzenia:
"Moja 4 miesięczna córeczka podczas karmienia płacze, wygina się. Po kilku łykach przerywa jedzenie, szarpie a potem znowu dwa łyczki....Karmienie możliwe jest gdy śpi, ale i tak nie zawsze, trzeba wyczuć odpowiednią faze snu. .Lekarz rodzinny stwierdził, ze to jej przejdzie, a na wadze przybiera prawidłowo... Jakim kosztem? Nawet jak jest głodna, to mało co zje.
Pomaga branie dziecka na odbijanie, ale to jest horror dla mnie. "
:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
 
Cześć dziewczyny:-(
U mnie bez zmian. Przedtem w nocy nie było problemy, chociaz wtedy sobie pojadł a teraz juz nawet w nocy problem, jakby mógł to by nie jadł. Rano 60 za cztery godziny 60, teraz zjadł zupke, zobaczymy jak będzie dalej. Wypatruje tych ząbków i nic:no::no::no::no:.
Rózyczka Filip jak wieczorem zje o 19 czasem troszke wcześniej to potem je o 1:30 a potem 5 lub 6, najgorzej w dzień, jak widzi butle to juz sie krzywi. Ale w nocy czekam, aż sam się budzi na jedzenie. Rozumie, że jesteś zmęczona, to przeciez musi się odmienić. Agag ma racje, jak dziecko zje coś gęstego wieczorem, kaszkę lub kleik to śpi dłużej, wtedy możecie, troszkę odpocząć. Życze wam dziewczyny powodzenia w dalszej walce, sama boję się następnego dnia.
 
Witam, moja mała na kolacje zjadła kleik i co.... i o 00:30 głodna się obudziła:szok: ale nie zjadła 180 tylko 150. i parę minut po 5 130 zjadła. Ja myślę że jej to się unormuje z tymi kleikami, bo teraz to ma taki rytm. A dziś mhhh no cóż o 9 zjadła tylko 70 ml o 11 pół deserku jabłko z bananem i teraz o 13-90 ml. :rofl2: no zobaczymy.
Ale wiecei co wam powiem, że dzieci mniej więcej w tym wieku mają pierwszy bunt. :baffled: Pamiętam u znajomych mieli to samo. Także ja przestaje się denerwować. nie chce niech nie je, zgłodnieje to się upomni.:-D Bez sensu wlewać w nią mleko jak nie chce tylko brzuszek może rozboleć a my z nerwów się wykończyć:szok:.
Ewa a Twoja pociecha ile waży? Byłaś u lekarza z tym niejedzeniem???.Może faktycznie idą mu ząbki i jeść nie chce bo boli. U mojej siostry też nie było widać zębów i nagle rano patrzy na córkę a tam ząbek. Nie martw sie, a jak to Ci nie daje spokoju to idź do lekarza.:-)
 
reklama
Do góry