reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nie mogę zajść w ciążę

Aaazym

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny! Jestem tu całkiem nowa. Mam 27 lat. Od 2 lat staramy się o dzidzię. Przeszłam mnóstwo badań żeby dojść co jest nie tak,że ciągle się nie udaje. Od hormonalnych po laparoskopię jajowodów i histeroskopię diagnostyczną. Wszystko niby ok. Lekarz mówi że nie widzi już żadnych przeciwwskazań. Ale ciągle nic. Jestem już załamana.

reklama

Aaazym

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Poczytaj może o oleju z wiesiołka pije się go chyba w pierwszej fazie cyklu przed owulacja i podobno wspomaga płodność, wiem że to może mało profesjonalna porada ale na pewno nie zaszkodzi, oczywiście pomocne będą testy owulacyjne. Jeśli jesteś osobą wierząca to możesz poczytać o modlitwie do dziedziatka Jezus koletanskiego 🙂
Spróbować zawsze można. A może to coś da...

Netiaskitchen

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny! Jestem tu całkiem nowa. Mam 27 lat. Od 2 lat staramy się o dzidzię. Przeszłam mnóstwo badań żeby dojść co jest nie tak,że ciągle się nie udaje. Od hormonalnych po laparoskopię jajowodów i histeroskopię diagnostyczną. Wszystko niby ok. Lekarz mówi że nie widzi już żadnych przeciwwskazań. Ale ciągle nic. Jestem już załamana.
Hej😊my staralismy się rok. Potem zaczęliśmy badać. Na starcie ja miałam prawie 35 lat, moj mąż 38.Miałam nieregularne cykle i bylam pewna że problem jest po mojej stronie. 2 cykle mialam stymulowaną owulacje z użyciem clo. Bez efektu. Po dokładnych badaniach nasienia (oprócz ogólnego jeszcze kluczowy okazał się test HBA i fragmentacja) okazało się że bez in vitro mamy znikome szanse na dziecko. To był szok. Podeszlismy do in vitro. To było w 2018. W styczniu 2019 urodziłam synka. Teraz jestem w drugiej ciąży, też z in vitro. Rozszerzylabym na Waszym miejscu diagnostykę. Wlasnie o dokladne badania nasienia, genetykę, immunologię. Nie wiem ile dajecie sobie czasu, jakie nasz AMH?Ja nie do końca wierzę w tzw niepłodność idiopatyczną...

emka08

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
U mnie pomogły testy owulacyjne, staraliśmy się z mężem rok i nic, miałam nieregularne cykle 30- 39 dni. Zaczęłam robić testy przez cały cykl, codziennie o tej samej porze, testy wklejałam w zeszyt i opisywałam. W 3 cyklu się udało,zaszlam w ciążę.

29moniska94

Rozwiązania
0
Może i u mnie jest podobnie. Już sama nie wiem. Badania wszystkie ok a tu nic i nic. Mój gin chce teraz spróbować z clostilbegyt
Doskonale Cię rozumiem. Staraliśmy się o bobasa prawie 4 lata. W końcu poszłam do lekarza. Większość badań ok, ale mialam problemy z owulacja. Wszyscy mowili "odpusc, a sie uda". No tak, latwo powiedziec... wszystkie moje mysli krazyly wokol dziecka. Ale rzeczywiscie, teraz zgadzam sie z tym, ze bardzo duzo zalezy od tego, co jest w naszej w naszej glowie. W drugim cyklu stymulowanym clostilbegytem usłyszałam od lekarza, że w tym cyklu się nie uda, bo pecherzyk nie rośnie, od kolejnej miesiączki miałam zmienić lek... wtedy pękłam i chyba rzeczywiście odpuscilam... I właśnie w tym straconym cyklu nam się udało . Do tej pory nie wiem, jakim cudem .😊

Zycze, aby u was bylo podobnie. Powodzenia i trzymam kciuki ✊✊

Kinga91

Rozwiązania
0
U mnie starania trwały ponad dwa lata. Wyniki moje i męża były dobre, niby nic nie stało na przeszkodzie a ciąży ciągle nie było :/
Co miesiąc doszukiwałam się objawów po czym przychodził okres :/
Wiosną zeszłego roku stwierdziliśmy że odpuszczamy bo szkoda naszych nerwów, wyluzowaliśmy, wyjechaliśmy na majówkę za granice na wycieczkę. Po powrocie spóźniał mi się okres, zrobiłam test i wyszedł pozytywny :)

Wiem że łatwo się mówi "odpuść", "uwolnij głowę" ale ten mały szkrab, który leży teraz koło mnie jest na to żywym przykładem.

Trzymam kciuki żeby i Tobie się udało!

Mitap

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
A jakbyś spróbowała jakieś placebo 😊. Ja starałam się o pierwsze dziecko 8 miesięcy i to było tak że badałam skoki temperatury nawet testy owulacyjne itp w końcu w 8 miesiącu starania poszłam do gina ze swoimi wynikami hormonów bo zbadałam się na własną rękę i okazało się że prolaktynę miałam trochę za wysoką, lekarz przepisał mi tabletki a ja już uwierzyłam w to że teraz na pewno się uda i już problemów nie będzie i w tym samym cyklu zaszłam w ciążę. Nie sądzę żeby to była zasługa tabletek które brałam zaledwie kilka dni. Poprostu całkiem na luzie podeszłam do tematu. I jeszcze coś, pewnie zaraz mnie ktoś zacznie poprawiać ale ja powiem na swoim przykładzie że dopóki starałam się patrząc dokładnie kiedy mam cykle płodne a było to ok 15 dnia wg skoków temperatury to ciąży nie było, a według tego co mówił mi gin w pierwszą ciążę zaszłam ok 19 dnia cyklu a wtedy na pewno nie miałam ani odpowiedniego śluzu ani temperatury. Teraz jestem w drugiej ciąży o którą nie starałam się wcale co prawda nie badałam temp ale kochałam się bez zabezpieczenia przed 10 dniem cyklu i po 20 dniu cyklu a cykle zawsze mam 29 dniowe.

Wiem że czasem po takim seksie w ciągu miesiąca może na przymus macie ochotę trochę odsapnac w te dni powiedzmy nie płodne ale zróbcie sobie wtedy seks nie o dziecko a dla siebie, świece wino itp 😉 jako placebo użyj kwasu foliowego uwierz ze się uda, rozluźnij wszystkie mięsnie, i kochajcie się jak najdłużej, na pewno się uda. Życzę wam tego 😊

Aaazym

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Hej😊my staralismy się rok. Potem zaczęliśmy badać. Na starcie ja miałam prawie 35 lat, moj mąż 38.Miałam nieregularne cykle i bylam pewna że problem jest po mojej stronie. 2 cykle mialam stymulowaną owulacje z użyciem clo. Bez efektu. Po dokładnych badaniach nasienia (oprócz ogólnego jeszcze kluczowy okazał się test HBA i fragmentacja) okazało się że bez in vitro mamy znikome szanse na dziecko. To był szok. Podeszlismy do in vitro. To było w 2018. W styczniu 2019 urodziłam synka. Teraz jestem w drugiej ciąży, też z in vitro. Rozszerzylabym na Waszym miejscu diagnostykę. Wlasnie o dokladne badania nasienia, genetykę, immunologię. Nie wiem ile dajecie sobie czasu, jakie nasz AMH?Ja nie do końca wierzę w tzw niepłodność idiopatyczną...
Mam nadzieję że u nas in vitro nie będzie potrzebne...ale jak nie będzie innego wyjścia to będziemy próbować wszystkiego

reklama

Aaazym

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny a jak to jest z tymi badaniami immunologicznymi? Nie miałam ich robionych.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Aaazym Jak wspomóc starania o dzidzię? Potrzebuję porady 6
P Zapomniałam tabletki, nie mogę znaleźć odpowiedzi :( Potrzebuję porady 4
N Nie mogę wstrzymać / zatrzymać strumienia moczu po porodzie SN Ciąża, poród, połóg 4
K Staram się o dzieco,ale nie wiem czy mogę :-( Staramy się 0
I 22 lata, sama, trzecie dziecko w drodze a ja go nie chcę, nie mogę tak żyć.. Młodziutkie mamy 5
N Tylozgiecie macicy+ mała macica. Czy przez to nie mogę zajsc w ciaże :( Staramy się 31
elfica Nie mogę pić mleka ani jeść nabiału jakie suplementy diety? Żywienie 4
W Nie bolą mnie piersi Ciąża, poród, połóg 1
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15
V Ciąża czy nie? Staramy się 7
Katarzyna32 Ruchów dziecka nie odczuwam Potrzebuję porady 24
M Trzydniówka czy nie Potrzebuję porady 3
L Ciąża czy nie ciąża...? Potrzebuję porady 4
rossig Ananasowe staraczki - dziewczyny z udanych cyklów ... i nie tylko 😁☺️❤️ Staramy się 1171
L Ciąża czy nie ciąża? Potrzebuję porady 19
Mythopoeia Jak rozszerzać dietę dziecku, które nie siedzi? Potrzebuję porady 27
A 3 latek nie mówi i ma duże opóźnienia w innych sprawach :/ Trzylatki 21
aniaslu Zadaj pytanie pediatrze. Odpowie na nie 23.04 o godz.11 Potrzebuję porady 20
M Zarodek nie rozwija się pomimo rosnącej bety Potrzebuję porady 18
B Usg genetyczne - czy to nie za wcześniej ? Potrzebuję porady 8
SuperMama321 Mój syn nie chcę się myć bo ogląda jutubera "friza" Potrzebuję porady 9
Jarzynka 3 miesięczne niemowle nie chce pić mleka Potrzebuję porady 22
C Niemowle nie chce samo jeść Żywienie 12
Kejti92 Ciaza czy nie ciaza 🤔 Staramy się 11
D Niemowlę nie chce pić z butelki Żywienie 11
Elencza Prawie 8-miesieczniak nie przekręca się z brzucha Potrzebuję porady 16
Elencza 8-miesiecy- nie przekręca się z brzucha na plecy BB położna radzi mamom 2
C Córka ma 9 miesięcy nie wypowiada sylab Potrzebuję porady 8
M Tablet, smartfon, telefon, smartwatch - dać czy nie dać o to jest pytanie Przedszkolaki 8
B Ciąża była i nie ma Potrzebuję porady 27
paulinika 6tc na usg nie widać pęcherzyka Ciąża, poród, połóg 37
K ciąża czy jednak nie Potrzebuję porady 3
O Szczepic czy nie Potrzebuję porady 39
B Nie chce jeść piersi Potrzebuję porady 5
T Immunoglobulina w czasie ciąży- przyjąć czy nie? Potrzebuję porady 11
KaroCarlo Czy nie za szybko? Wrześniowe mamy 2020 7
M Nie gojąca się brodawka, problem z karmieniem Potrzebuję porady 7
Brzuszek2 Jak wasze jedynaki radziły sobie z wiadomością że zaraz nie będą jedynakami Jedynacy 13
P Czy przyrost bhcg nie jest za wolny? Ciąża, poród, połóg 14
S Nie prawidłowy kariotyp.. Proszę chociaż o małą pomoc. Potrzebuję porady 15
C dziecko nie przybiera na wadze Zdrowie 13
I Nie zrownowazony byly a wspolne dziecko. Potrzebuję porady 1
G Roczny chłopiec nie gaworzy i nie pokazuje palcem Potrzebuję porady 22
J Dziecko się nie rozwija Potrzebuję porady 46
Mythopoeia 3 tygodniowe dziecko nie robi kupki Noworodek 10
Różamama Sierpniowe mamy 2020 nie aktualny Ciąża, poród, połóg 10
K Położna śrowiskowa na NFZ lub nie Kraków - bieżanów Poleć szpital, lekarza, położną 3
monisia.p Mamusie pytanie nie dzieciowe Sierpniowe mamy 2019 11
X ODDAĆ CZY NIE ODDAĆ? PROSZĘ DORADŹCIE Samotni rodzice 7
L Ciąża czy nie? Ciąża, poród, połóg 19